Žurnalų archyvas

„Kauno iššūkis“ skelbia kvietimą prisijungti 

15 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Šį žurnalo numerį parengusi komanda susibūrė projekte „Kauno iššūkis“. Tai „Kaunas 2022“ rėmuose užgimusio ir nuo šiol savarankiškai veikiančio projekto „Kylantis Kaunas“ dalis, edukacinė programa, siekianti padėti jauniems žmonėms tapti aktyviais Kauno kultūros gyvenimo dalyviais. 

„Kauno iššūkio“ archyvo nuotr.

Pirmiausia – ką veikia „Kylantis Kaunas“? Čia jauni žmonės kuria tai, ko iki šiol Kaune nebuvo, o be jų – ir nebus. Kartu jie kuria bendruomenę, kuri eksperimentuoja, klysta ir kuria miestą, projektą, save. Čia jauni žmonės generuoja ir vysto savo kūrybinius projektus nuo idėjos iki rezultato, lavina darbo komandoje, komunikacijos ir kitus įgūdžius. Moksleiviams „Kylantis Kaunas“ padeda paversti idėjas realiu projektu, o organizacijoms ir verslams – pritraukti jaunimą. 

Po „Kylančio Kauno“ stogu buvo sukurti šie projektai: žurnalas „Mass“, audiovizualinis projektas „Puota“, mados projektas „Komoda“, fotografijos projektas „Randai“, stalo žaidimų projektas „Žaidžiam Kauną“, platforma „Atspindžiai“, edukacinė platforma „eNDė“, kanalas „Serija-F“, renginių ciklas „MindfaQ vakarai“, „Pusės dainos festivalis (PDF)“, NFT projektas. Ne vienas jų šmėžavo žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ puslapiuose ir kitur spaudoje. Taip pat jaunuoliai bendradarbiavo ar bendradarbiauja su Kauno menininkų namais, M. Žilinsko dailės galerija, festivaliu „Audra“ ir kt. Na, o komanda „Funnycoolierius“ pasiūlė rugsėjo numerio temą, parašė straipsnius, nupiešė jiems iliustracijas – žodžiu, tikrai sėkmingai vienam mėnesiui perėmė redakciją. Visus rugsėjo „Kauno pilno kultūros“ tekstus rasi čia. 

„Kauno iššūkio“ archyvo nuotr.

Nuo 2017-ųjų kasmet „Kauno iššūkis“ skelbia atvirą kvietimą prisijungti. Trisdešimt penki 15–18 metų jaunuoliai „Kauno iššūkyje“ buriasi į komandas, dirba su mentoriais ir lavina įgūdžius, reikalingus spręsti kultūrinėms problemoms ir kurti naujoms kultūrinėms patirtims. Šios programos alumnai geba kurti efektyvius projektus bei organizuoti ir prisijungti prie reikšmingų kultūrinių iniciatyvų. Nors „Kauno iššūkio“ pagrindinė misija yra auginti galvas, kuriose auga KAUNAS, programoje užaugintos galvos savo patirtį pritaiko ir už miesto ar net Lietuvos ribų. Be to, dalis alumnų lieka kartu su „Kauno iššūkiu“ ir dalinasi patirtimi su naujomis dalyvių kartomis. 

Jei tokia veikla skamba kaip tai, dėl ko verta aukoti šeštadienius, popietes, vakarus, atostogas ir kitaip gryninti ateities kryptis, žinok, kad būtent rugsėjis – iki 22 dienos – yra metas registruotis į naują „Kauno iššūkio“ sezoną. 

Daugiau informacijos ir registracija:

kylantiskaunas.com

instagram.com/kaunoissukis