Žurnalų archyvas

Kauno geležinkelio stotyje koncertuos kolektyvas iš Ukrainos

31 gegužės, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

Birželio 1-ąją visame pasaulyje yra minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šia proga Kauno geležinkelio stotyje bus surengtas išskirtinis renginys, kuriame koncertuos smuiko ir bajano virtuozų duetas iš Ukrainos „YeS Duet”. Renginio metu skambės J.S. Bacho, A. Vivaldžio, F. Mendelsono, J. Bramso, A. Piacolos kūryba, Ukrainos kompozitorių M. Lysenko, I. Levitskiy, M. Skoriko kūriniai bei meistriškai atliekamos ukrainiečių liaudies melodijų variacijos.

Dueto archyvo nuotr.

„Koncertuodami geležinkelio stotyse norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad prasidėjus karui daugelio Europos miestų geležinkelio stotis užplūdo pabėgėliai iš Ukrainos. Pagrinde tai moterys ir vaikai, kurie ieško vilties ir prieglobsčio. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga geležinkelio stotyje organizuojamas gyvos muzikos koncertas – tai mūsų padėka Lietuvos žmonėms, nes daugeliui ukrainiečių moterų ir vaikų jau nebereikia gyventi nežinomybės kryžkelėje ir laukti savo išgelbėjimo traukinio, nes šiandien jie rado naujus namus jūsų šalyje”, – savo širdį atveria smuikininkas Serhijus Dobošas.

Šią vasarą smuiko ir bajano virtuozų duetas iš Ukrainos „YeS Duet” mūsų šalyje surengs beveik dviejų mėnesių koncertinį turą „Malda už taiką”. Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas nemokamas koncertas Kauno geležinkelio stotyje – tai pirmasis dueto pasirodymas, į kurį kolektyvas kviečia atvykti visus klasikinės muzikos mylėtojus. Birželio 3-5 dienomis „YeS Duet” koncertuos Kaunas Gospel & Worship Festivalyje, po to bus surengti koncertai daugelio Lietuvos miestų koncertų salėse, lauko estraduose bei geležinkelio stotyse.

„Mums didelė privilegija organizuoti „YeS Duet” koncertus Lietuvoje. Tai tikrai vertas dėmesio muzikinis kolektyvas, o koncertinis turas „Malda už taiką” – tai meninė solidarumo išraiška karą išgyvenančiai Ukrainai. Esame dėkingi už pagalbą Ukrainos ambasadai Lietuvoje, „Kaunas 2022” komandai už galimybę „YeS Duet” pasirodymus įtraukti į „Kaunas – Europos kultūros sostinės” programą, Seimo narei Daliai Asanavičiūtei už Ukrainos Konstitucijos dienai organizuojamą koncertą LR Seime, VDU kameriniam orkestrui už bendradarbiavimą rugpjūčio mėnesį, daugelio miestų savivaldybėms, kultūros centrams ir koncertų organizatoriams bei „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) įmonių grupei už galimybę surengti koncertus geležinkelio stotyse”, – savo mintimis dalinasi projekto koordinatorius, VšĮ „Prabudimo orkestras” direktorius Tadas Daujotas.

Apie „YeS Duet” 

„YeS Duet” – tai instrumentinis duetas iš Ukrainos, kuriame groja du Mukačevo valstybinio universiteto (Užkarpatės sritis, Ukraina) dėstytojai – bajanistas Jevgenijus Musijetsas (Євгеній Мусієць) ir smuikininkas Serhijus Dobošas (Сергій Добош). Per penkerius gyvavimo metus „YeS Duet”, be Ukrainos, jau 5 kartus koncertavo Izraelyje, 4 kartus Suomijoje ir Baltijos šalyse, taip pat Vokietijoje, Lenkijoje ir Slovakijoje. Kolektyvas yra įrašęs dvi kompaktines plokšteles: „Life-bringer” ir „From Dark to Light”, o specialiai koncertiniam turui Lietuvoje yra išleista kompaktinė plokštelė „Prayer for Peace”, kurioje skamba gražiausi anksčiau išleistuose albumuose įrašyti kūriniai.

Birželio 1 dieną 19:00 Kauno geležinkelio stotyje renginys nemokamas. Daugiau informacijos apie „YeS Duet” koncertinį turą – www.orkestras.org/YeSDuet

Facebook: https://fb.me/e/2GwwLr9N9