„Ar jūs pasiruošę spalvų pliūpsniui?“, – klausė į Kauną iš Los Andželo, kur ką tik atidarė savo parodą, atvykęs kawaii mados karalius, tarp Tokijo ir Niujorko kuriantis menininkas, gatvės mados dizaineris Sebastian Masuda. Į festivalį „Japonijos dienos Kaune WA“ jis atvyko su įspūdingu mados šou, kuris „Romuvos“ sceną užvaldė spalvomis, kitoniškumu ir drąsa.
„Šiame pasaulyje, kur negatyvo ir tamsos yra gana daug, gyventi nėra paprasta. Tamsios spalvos slegia, o tai kasdienybei lengvumo neprideda. Mano misija – tai keisti. Noriu kad žmonės jautųsi gerai, kas kasdien matytų ir jaustų gyvenimo skonį ir spalvas, kad spalvos nušviestų ir paryškintų jų kasdienybę“, – teigia Sebastian Masuda.
Kaune menininkas debiutavo su įspūdingu kawaii (mielumo) mados šou, kur be galo žaismingą, ryškią, sensacingai mielą jaunimo gatvės mados kolekciją, gimusią Tokijo gatvės mados sostinėje Haradžiuku rajone, demonstravo Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai, demonstruojamiems drabužiams suteikę dar daugiau charakterio ir emocijų.
„Japonijoje kawaii stilius – tai būdas išreikšti save kaip asmenybę sociume. Tuo tarpu matome tendenciją, kad Europoje ryški subkultūra yra dažniau suvokiama kaip būdas pasislėpti nuo visuomenės, o kartais ir nuo savęs“, – sako japonų kultūros tyrinėtoja, Vytauto Didžiojo universtiteto lektorė Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė.
Daugybę apdovanojimų savo šalyje ir tarptautiniu mastu gavęs dizaineri, jau beveik 30 metų savo kūryba skleidžiantis japoniškosios kawaii kultūros filosofiją visame pasaulyje, sako, kad jo misija paprasta: „Noriu, kad kiekvienas žmogus galėtų drąsiai priimti bei atskleisti visas savo spalvas“. Gal todėl menininko kūryba apima ne tik vizualinės raiškos sluoksnius, bet siekia atskleisti ir išorėje ne visuomet matomus žmonių vidinius pasaulius.
Sebastian Masuda darbai transliuoja pasauliui žinutę, jog kawaii arba mielumas, gali sujungti visus, nepaisant amžiaus, lyties, religijos ar valstybių sienų, tad jo meno projektus bei mados šou jau įvertino Amerikos, Olandijos, Brazilijos, Bolivijos, Pietų Afrikos ir kitų šalių gyventojai. Šiais metais kūrėjas buvo apdovanotas japonų vyriausybės įsteigtu „CJPF Awards 2024“ pagrindiniu prizu už šiuolaikinės japonų kultūros sklaidą užsienio šalyse.
„Japonijos dienos Kaune WA“ tęsiasi iki gegužės 11 d., jų programą rasite čia.