Su pirmaisiais vasaros žiedais ir nauju įkvėpimu į Kauną sugrįžta XXXVI tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai 2022“. Jis skirtas Sūduvos metams, taigi šis regionas plačiai atsispindės įvairiaspalvėje festivalio programoje
Šiemet į Europos kultūros sostinę birželio 3-5 d. sugužės daugiau nei aštuoniasdešimt ansamblių ir atlikėjų ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš Latvijos, Ukrainos, Italijos. Gražiausiomis savo regiono tradicijomis, papročiais ir istorija su kauniečiais dalinsis apie 1300 dalyvių. Tris dienas jie pristatys savo krašto dainas, muziką, šokius, apeigas. Veiks įvairūs mokymai ir kūrybinės dirbtuvės: kryždirbystės, tautinio kostiumo, muzikavimo. Bus rengiami gatvės pasirodymai, vakaronės, tautodailininkų ir amatininkų mugė, vyks parodos.
Birželio 3 d. prie Kauno miesto savivaldybės bus iškilmingai pakelta festivalio vėliava. Mėgstančius šokti organizatoriai ragina įsilieti į žaibišką sambūrį „Pasišokinėjimas“, o birželio 4 d. – pašėlti su gyva muzika Kauno miesto muziejuje tradicinių šokių vakaronėje „Net padurkai dulka…“.
Tiems, kas myli autentiškų dainų, tradicinių instrumentų skambėjimą, Kauno tautinės kultūros centras parengė visą puokštę koncertų: nuo sutartinių iki romansų, nuo ragų iki kanklių ir linksmų kapelų. Tarp koncertų užbėkite ir į mugę, kuri vyks šeštadienį Kauno pilies prieigose. Jei ne puodynę, juostą ar skilandį suderėsite, tai įspūdžių glėbį būtinai išsinešite, nes čia daugiau nei penkios dešimtys tautodailininkų ir amatininkų ne tik prekiaus savo darbais, bet ir demonstruos tradicinius amatus. Tą pačią dieną laukia užsienio svečių koncertas „Tai svetelių gražumas!“ ir didysis koncertas „Žalias žalias žolynėlis“.
Visi, besidominčius sūduvių tautiniu kostiumu, kviečiami užsukti į Kauno tautinės kultūros centrą, kur visą dieną vyks paskaitos-kūrybinės dirbtuvės „Kaip dabinasi sūduviai“. Čia bus galima pamatyti suvalkietiškų prijuosčių parodą. Taip pat lauks ne mažiau spalvinga paroda „Mažosios Lietuvos delmonai“. Maironio lietuvių literatūros muziejuje tapytojas ir poetas Gvidas Latakas pristatys savo autorinę parodą „Apie Salas“. Parodų ciklą papuoš virtuali ukrainiečių karpinių meistrų paroda „Дерево життя/Gyvybės medis“.
Sekmadienį, Tėvo dieną, organizatoriai kviečia atvykti į Šv. Jurgio Kankinio bažnyčią, kur po Šv. Mišių, kieme prasidės koncertas „Ant tėvelia dvara“, vėliau Arkivyskupijos konferencijų salėje vyks romansų popietė „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ ir uždarymo koncertas „Jau saulelė vakarop“.
Kaunas didžiuojasi turėdamas gausią folkloristų bendruomenę, kuri kasmet dalyvauja festivalio „Atataria lamzdžiai“ renginiuose.
Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja visiems bičiuliams, dalyviams, ansamblių vadovams už tautinių papročių puoselėjimą, dalyvavimą renginiuose, ypač Lietuvos kultūros tarybai, Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams už rėmimą ir nuoširdžią pagalbą, bičiulių ratą. Visi festivalio renginiai – nemokami.