Žurnalų archyvas

Kaune — dvi pasaulinės šiuolaikinės vokalinės muzikos premjeros 

5 kovo, 2024, Naujienos

2024 m. kovo 7 d., ketvirtadienį, 18:30 val., Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikoje (Žemaičių g. 31A) „Vokalinio meno tinklo“ ansamblis kartu su garso menininku, kompozitoriumi ir dirigentu Rupertu Huberiu (Austrija) bei dainininke, butoh judesio specialiste Doris Huber (Austrija) pristatys du dar neskambėjusius pasaulyje kūrinius: Ruperto Huberio — „Miško Dvasios“ ir akademinės muzikos kompozitorės Agnės Mažulienės kompoziciją „Tykuma“. Koncerte taip pat skambės specialiai „Vokalinio meno tinklo“ ansambliui parašytas Roberto Morano kūrinys „Solenga“.

Koncerto metu skambėsiančią R. Huberio lietuvių folkloro muzikos įkvėptą improvizaciją vokaliniam ansambliui ir skudučiams „Miško dvasios“ inspiravo pietų amerikos genčių šamanų praktikos ir jų metu pasiekiamos būsenos. Kompozitorius jas analizuoja iš akademinės muzikos ir garso meno perspektyvos.  Taip pat koncertinės programos metu pirmą kartą klausytojams bus pristatyta Agnės Mažulienės kompozicija „Tykuma“. „Vokalinio meno tinklas“ klausytojams pristatys specialiai šiam ansambliui parašytą Amerikiečių kompozitoriaus Roberto Morano kūrinį — „Solenga“. „Sol“ iš lotynų kalbos reiškia saulė, „ange“ — angelas. Atsižvelgiant į etimologiją ir koncerto erdvę, kūrybinė komanda nusprendė taip pat pavadinti koncertinę programą. Jos metu klausytojai išgirs ir Pauline Oliveros bei Christian Wolf kūrinius.

„Vokalinio meno tinklo“ ansamblio ir Ruperto Huberio pažintis užsimezgė 2023 m. Druskininkų meno rezidencijoje. R. Huberiui Lietuvos gamta, jos nepaliestas natūralumas ir laikas su Lietuvos muzikos ir garso menininkas paliko tokį stiprų įspūdį, jog jis ryžosi sugrįžt į Lietuvą ir paruošti koncertinę programą. „Pažintis su R. Huberiu buvo netikėta ir labai organiška. Po susitikimo Druskininkuose, Rupertas negalėjo išmesti Lietuvos iš galvos ir nusprendė grįžti su kūriniu dedikuotu Lietuvos gamtai, įtraukiant folklorinės muzikos instrumentą — skudučius ir suteikiant jam lietuvišką pavadinimą „Miško dvasios“. Taip pat Rupertas mus pakvietė jį pristatyti Austrijoje vyksiančiame prestižiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Aspekte“! Mane kaip lietuvių atlikėją labai motyvuoja toks stiprus žavėjimasis mūsų kultūra ir noras ją reprezentuoti tarptautiniu mastu šiuolaikinės muzikos kontekstuose” — džiugiomis naujienomis dalijasi „Vokalinio meno tinklo“ meno vadovas, kontratenoras Vaidas Bartušas.

Programą atliks: Rupert Huber— vokalas; Ieva Marmienė— sopranas; Ilona Pliavgo — sopranas; Roberta Daugėlaitė — mecosopranas; Vaidas Bartušas — kontratenoras; Alfredas Miniotas — bosas. Dirigentas — Rupert Huber.

Renginys nemokamas

Ogranizatorius: „Vokalinio meno tinklas“. Partneris: „Sodas 2123“