Žurnalų archyvas

Kaune – du Stasio Vainiūno konkurso finalai ir apdovanojimai

3 balandžio, 2022, Organizatorių inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Net du įspūdingi finalai ir iškilminga apdovanojimų ceremonija Kauno valstybinėje filharmonijoje vainikavo visą savaitę vykusį Tarptautinį Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursą, kuriame savo talentą demonstravo net 60 dalyvių iš 25 pasaulio valstybių.

Konkurso atrankų turai vyko Vilniuje, o finalai papuošė „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ renginių programą. Geriausiems atlikėjams išdalintas 20 000 eurų prizinis fondas.

Mindaugo Mikulėno nuotr.

Per Stasį Vainiūną – į Wolfgango Amadeus Mozarto ir Ludwigo van Beethoveno kūrybą. Kauno publika turėjo puikią progą pasimėgauti gyvos muzikos koncertais klausydamiesi jaunų talentingų atlikėjų, kuriems akompanavo Kauno miesto simfoninis orkestras.

„Jauno muziko kelias į didžiąją sceną nėra lengvas, bet kai jį vainikuoja bendras koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Karolio Variakojo, ir filharmonijoje susirinkusios publikos aplodismentai, tikriausiai sunku įsivaizduoti tą jaudulį ir tos akimirkos svarbą jauno talentingo žmogaus gyvenime“, – sako Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso direktorius Eugenijus Butvydas.

Konkurso organizatoriai apgailestavo, kad dėl Ukrainoje vykstančio karo, šio kelio į didžiąją sceną negalėjo žengti puikus ukrainiečių duetas, kurio buvo laukiama iki paskutinės minutės.

Konkursinį kūrinį jaunųjų muzikų duetas įrašė kartu su savo kreipimusi į Lietuvos žmones, remiančius ir padedančius Ukrainai. „Su savo draugu pianistu Artūru Shutovu mes labai norėjome dalyvauti Tarptautiniame S. Vainiūno konkurse, bet 2022 vasario 24 dieną mūsų gyvenimai pasikeitė visam laikui“, – jautrioje žinutėje, atsiųstoje konkurso organizatoriams ir dalyviams, sako smuikininkė Katarina Korshomna.

Katarina Korshomna ir Artur Shutov. Atlikėjų archyvo nuotr.

Įrašą rasite čia: https://fb.watch/c7B1EqZIJS/

Tarptautinė pianistų žiuri konkurso finalams Kauno filharmonijoje atrinko šešis stipriausius dalyvius. Komisijos pirmininkas garsus amerikiečių pianistas Kevinas Kenneris skatina jaunuosius talentus ieškoti savo kelio į didžiąją sceną: „Daugybei jaunų pianistų konkursai yra pirminis būdas būti pastebėtiems, pripažintiems, įvertintiems mūsų lauke. Būtent taip atsitiko man pačiam, ir už tai aš esu dėkingas. Žinoma, yra ir tų, kurie randa kitų kelių į muzikinę sėkmę.“

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje dalyvius sveikinęs tarptautinės kamerinių ansamblių žiuri pirmininkas Rimantas Armonas, sakė, kad nugalėtojus išrinkti buvo kaip niekad sunku – tiek daug stiprių ir talentingų jaunų muzikų dalyvavo konkurse.

Mindaugo Mikulėno nuotr.

Po finalinių pasirodymų šiame, devintajame Tarptautiniame S. Vainiūno konkurse didžiausia sėkmė lydėjo pianistus iš Lietuvos. Pirmąją vietą ir pagrindinį prizą laimėjo pianistė Elžbieta Liepa Dvarionaitė. Jonas Šopa – antrąją, trečioji vieta atiteko Simonui Poškai.

Kamerinių ansamblių nugalėtojais tapo trio „Bohemo“ iš Čekijos, antroji vieta atiteko prancūzų duetui „Arborescene“, o trečiąja vietą pasidalino „De Beauvoir Piano Trio“ ir Indonezijos-Lenkijos duetas „Sarasvathi – Nowak“.

www.vainiunas.lt