Žurnalų archyvas

Kaune – Charkivo nacionalinio operos ir baleto teatro gastrolės

29 balandžio, 2022, NKDT ir LNOBT informacija | Naujienos

Gegužės 5 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje gastroliuos Charkivo nacionalinis operos ir baleto teatras su spektakliu G. Bizet „Karmen“. Tai unikali galimybė pamatyti antrojo pagal dydį Europos operos ir baleto teatro pasirodymą ir paremti  menininkus, kurie dėl karo tėvynėje priversti sustabdyti kūrybinę veiklą.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kvietimu Lietuvoje viešintis Charkivo nacionalinis operos ir baleto teatras gegužės 2-9 dienomis surengs skirtingus pasirodymus įvairiuose Lietuvos miestuose ir scenose.  Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje išvysime G. Bizet operą „Karmen“.  

Charkivo nacionalinio operos ir baleto teatro nuotr.

Tikriausiai nėra pasaulyje operos teatro, kurio repertuare nesipuikuotų šis prancūzų kompozitoriaus šedevras, neatsitiktinai jis įtrauktas ir į Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolių Europos keliu programą. Spektaklyje dainuos Charkivo operos solistai, choras, grieš teatro simfoninis orkestras, diriguojamas vyriausiojo dirigento Dmytro Morozovo.

Opera „Karmen“ – dažniausiai statoma opera pasaulyje, o jos autorius Georges Bizet operos istorijoje pirmiausiai ir išliko kaip vieno šedevro autorius. Per 135 metus, prabėgusius nuo premjeros Paryžiaus teatre Opéra-Comique scenoje, neatsirado nė vieno operos kūrinio, kuris „Karmen“ galėtų prilygti inscenizacijų skaičiumi. Tai nebuvo staigi šlovė, „Karmen“ pasirodymą lydėjo greičiau skandalas negu sėkmė. Tačiau jos populiarumas, atėjęs po Bizet mirties, neblėsta ir šiandien. Bizet planuose buvo apie 30 operų eskizų, tačiau be „Karmen“, tik keturios iš jų buvo pabaigtos ir pastatytos jam gyvam esant. Vis dėlto užtektų ir vienos „Karmen“, kad Bizet šlovė pelnytai sklistų iki šiol.

Charkivo nacionalinio operos ir baleto teatro nuotr.

Prancūziškai ispaniškas temperamentas, intriguojantis siužetas apie Ispanijos čigonę, pasirinkusią mirtį vardan laisvės ir meilės, bet visų pirma nuostabi, visiems puikiai pažįstama muzika, skambanti kasdieną įvairiausiuose pavidaluose – Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, visada  ši opera buvo ir yra mėgstama publikos. Karmen visada sugrįžta – kaskart naujai įkūnijama, savo esme ji vis ta pati – intriguojanti, kelianti nuostabą, viltį ir susižavėjimą. Karmen istorija – gyvybingiausias mūsų šimtmečio kultūros mitas apie paslaptingą moters prigimtį.

Renginio pradžia 18 val. 30 min. Trukmė 3 val. Bilietus platina www.tiketa.lt ( bilietų platintojas atsisako paslaugų mokesčio), taip pat galima įsigyti teatro kasoje (Laisvės al. 71). Spektaklio bilieto kaina simbolinė, 10 Eur. Visos surinktos lėšos skiriamos Charkivo nacionalinio operos ir baleto teatrui.