Žurnalų archyvas

Kaune atšaukti „Laimės dienos“ renginiai: visas dėmesys – Ukrainai ir jos žmonėms

28 vasario, 2022, „Kaunas 2022“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Atsižvelgdama į pastarųjų dienų įvykius, Europos kultūros sostinė „Kaunas 2022“ skelbia, jog atšaukė kovo 20-ąją planuotus „Laimės dienos“ renginius ir sustabdė dalyvių registraciją. 

„Sunku šnekėti apie laimę, kai mūsų artimi bičiuliai išgyvena tamsiausias šalies istorijos akimirkas. Visa širdimi esame su Ukraina ir norime ne tik mintimis, tačiau ir darbais prisidėti prie paramos jai. Atšaukdami Laimės dienos renginius, visas jėgas skiriame kitoms iniciatyvoms, kurios telkia pagalbą ir paramą nukentėjusiesiems nuo karo. Šių metų planuotos „Laimės dienos“ idėja – laimė būti kartu, tad tiesdami ranką mūsų broliams ir sesėms Ukrainoje, norime parodyti – esame kartu su jumis“, –  teigė iniciatyvos „Laimės diena“ organizatorė Irutė Tumaitė.

„Kaunas 2022” rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Reinikis teigė, kad kovo 17 dieną „Kaunas 2022“ prisijungs prie tarptautinio masto paramos akcijos, skirtos Ukrainai. 

M. Zinkevičiaus nuotr.

„Šiuo metu dėliojami pagrindiniai organizaciniai aspektai, tad kol kas visiškai tikslios informacijos pateikti negalime, tačiau galiu atskleisti, kad ši paramos iniciatyva bus plataus masto ir sieks apjungti partnerius ne tik Lietuvoje, tačiau ir visoje Europoje“, – apie būsimo renginio idėją kalbėjo Mindaugas Reinikis. 

Prieš kurį laiką visuomenei vėl buvo atvertos Kauno centrinio pašto patalpos, kuriose visus metus vyks meno renginiai, parodos. Būtent į šias erdves bus kviečiami kurti ir Ukrainos kultūros sektoriaus atstovai, menininkai ir tie piliečiai, kurie karo metu savo laikinais namais pasirinks Kauną. 

„Kol kas nėra tiksliai žinoma, kiek menininkų ir kūrėjų galime tikėtis sulaukti Kaune, tačiau visiems jiems norime sukurti maksimaliai patogias sąlygas kūrybai, o jų darbams, veikloms ir išreikštoms mintimis – Europinį matomumą. Jau dabar rūpinamės patalpų pritaikymui kūrybinėms dirbtuvėms“, – apie kultūrinę paramą kalbėjo M. Reinikis. 

Ukrainos kūrėjai į kultūrinio matomumo platformą Kaune bus kviečiami per Kauno kultūros organizacijas, kurios palaiko ryšius ir turi partnerystes su Ukrainos menininkais. Žiniai paskleisti, „Kaunas 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės iniciatyva, bus organizuojama diskusija. 

„Kaunas 2022” kviečia jungtis ir į kitas, kauniečių organizuojamas, iniciatyvas, kurios prisideda prie paramos Ukrainai: viena tokių – Kaunas Pilnas Kultūros ir Hands on press kultūrinė iniciatyva, kuri suvienijo kūrėjus vienam tikslui – plakatų bei kitų piešinių, kuriais menininkai išreiškia savo poziciją prieš karą Ukrainoje, kūrybą. Menininkai prie šios iniciatyvos gali prisidėti kuriant, o visuomenė – įsigyjant. Kūrėjai gautus pinigus perves savo pasirinktai labdaros organizacijai, padedančiai Ukrainai ir jos gyventojams. Įsigyti plakatų galite ČIA.