Žurnalų archyvas

Kaunas – tarp Klaipėdos iki Čikagos: šokių muzikos kultūros diena ir naktis renginyje „Big Tasty“

14 lapkričio, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Trumpam nutilus naktinio klubo „Lizdas“ šokių aikštelei, kol vyksta remonto darbai, buvęs šios naktinės institucijos programos vadovas Šarūnas Šimaitis sugrįžta į laikinąją sostinę su ambicingu ir daugialypiu renginiu „Big Tasty“. Lapkričio 18 d. vyksiantis renginys ne tik priims amerikiečių didžėjų D.Dan ir Hiroko Yamamura tandemą, bet ir taps kultinės Lietuvos elektroninės muzikos grupės „Exem“ albumo „Atlanta“ perleidimo švente.

Albumas „Atlanta“ suskambės vinilinės plokštelės pavidalu – tokiu formatu jis iki šiol nebuvo išleistas. Tai, tuo pačiu, ir ilgai brandintos klubo „Lizdas“ iniciatyvos sukurti įrašų kompaniją „Lizdas Records“ startas. 90-aisiais pogrindines diskotekas ir populiarias radijo stotis vienodai intrigavęs klaipėdiečių kolektyvas Exem šiandien yra įgavęs kultinės grupės statusą. Tačiau daugybė jos gerbėjų iki šiol turėjo galimybę pasiklausyti senųjų įrašų tik skaitmeniniu formatu internete arba medžiodami retus albumo egzempliorius melomanų archyvuose. 

Albumo pristatyme dalyvaus ir abudu grupės įkūrėjai — Mindaugas „Cross“ Kazakevičius ir Berlyne gyvenantis Matas Petrikas, kurį naktinėje renginio dalyje bus galima išgirsti grojant gyvai. 

„City Metro“ neseniai vyko renginys „Prisukamas Abrikosas“. Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.

Dar iki naktinės programos visų svečių lauks gyva dviejų dalių diskusija (dalyvavimas joje – nemokamas, kaip ir albumo perklausa), kurią moderuos žurnalistės Inga Ramoškaitė ir Daina Dubauskaitė. Pokalbių metu, bus galima išgirsti ką apie vakarėlių organizavimą ir elektroninės muzikos ateitį mano tokie šios srities specialistai kaip „Lizdo“ vadovas Mantas Pakeltis, „Opium“ bei „Galery 1986“ vadovas Karolis Šlikas, laidų vedėjas Loranas Vaitkus, didžėjai ir vakarėlių organizatoriai Monika Seta, Eimantas Malinauskas, Matas Bernotas, prodiuseris Vitalijus Puzyriov ir vakaro viešnia Hiroko Yamamura. 

Dienos metus vykusias diskusijas vakarop bus galima papildyti ir praktiniais užsiėmimais. Naktį veiksmas įsisiūbuos itin mažai kam iš jaunosios kartos žinomoje erdvėje – buvusio naktinio klubo „City Metro“ patalpose, esančiose po legendiniu Kauno restoranu-viešbučiu „Metropolis“. 2000-ųjų estetika alsuojantis autentiškas šio klubo interjeras bus viena iš labai retų progų patyrinėti šias patalpas pačioje Kauno širdyje (Plačiau apie šio klubo interjerą esame rašę žurnale „Kaunas pilnas kultūros“ – tekstą rasite čia).

Vakarėlyje gros Hiroko Yamamura – viena talentingiausių ir mėgiamiausių didžėjų elektronine muzika garsėjančiame Čikagos mieste. Tuo tarpu jos tautietis D. Dan savo psichodelišku ir hipnotizuojančiu skambesiu yra pavergęs Berlyną, kur šiuo metu ir reziduoja. Kartu su jais ant scenos pasirodys ir vakarėlio kaltininkas Šarūnas Šimaitis-Big Tasty, jau minėtas Matas Petrikas bei house muzikos didžėjus ir kūrėjas Mountak. 

Išankstiniai bilietai į renginį.