Žurnalų archyvas

„Kaunas Jazz“ skelbia dar daugiau pavasario svečių

13 gruodžio, 2023, „Kaunas Jazz“ inf. | Naujienos

Neseniai melomanus nudžiuginęs žinia, kad į Kauną atvyksta JAV garsenybės „Snarky Puppy“, festivalis „Kaunas Jazz“ prieš Kalėdas skelbia dar daugiau gerų naujienų. Atskleista Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksiančių festivalio koncertų programa – ir joje žiba garsūs užsienio ir Lietuvos muzikantų vardai.

Balandžio 26-ąją, penktadienį, festivalio publikos laukia dvigubas koncertas. Pirmojoje jo dalyje pasirodys vienas darbščiausių šių dienų Lietuvos džiazo ir popmuzikos scenos muzikantų – pianistas, kompozitorius, vokalistas Giedrius Nakas.

Antrojoje išgirsime Theo Crokerį – „Grammy“ nominantą, garsų amerikiečių džiazo trimininką ir vokalistą.

Balandžio 27-osios vakarą teatro scenoje karaliaus Ledisi – žymi amerikiečių dainininkė, „Grammy“ laureatė, Kaune pristatysianti legendinės atlikėjos Ninos Simone repertuarui skirtą programą.

Bilietus į visus „Kaunas Jazz“ renginius platina BILIETAI.LT.

Ne sykį „Kaunas Jazz“ su kitais atlikėjais grojęs Giedrius Nakas šį sykį žengs į scenos centrą.

Pianistas ir kompozitorius daugeliui pažįstamas iš koncertinės veiklos su daugybe Lietuvos garsių grupių ir atlikėjų, tokių kaip „Saulės Kliošas“, Andrius Mamontovas, Jurga, Monika Linkytė, Monika Liu, „Vilnius JJazz Ensemble“ ir daugeliu kitų. 

Giedrius yra išleidęs jau keturis savo kūrybos albumus, kuriuose skamba įvairi muzika – nuo modernaus džiazo iki vokalinio soulo ir ritmenbliuzo. Dalis jų įrašyti su garsiais amerikiečių muzikantais.

Taip pat Giedrius yra sukūręs muzikos filmams ir spektakliams, dirba su „Kitas Kampas” improvizatoriais, groja muzikiniuose televizijos projektuose.

„Kaunas Jazz“ scenai jis ruošia specialią programą, kurioje galima tikėtis netikėtumų ir staigmenų – šio muzikanto kelias niekada nebuvo nuobodus ir nuspėjamas.

Po lietuvių muzikanto į sceną žengsiantis amerikietis Theo Crokeris vadinamas žmogumi, kuris trimitu sugeba pasakoti nuostabias istorijas.

Jungtinėse Valstijose džiazo studijas baigęs muzikantas vėliau septynerius metus praleido Kinijoje, kur praplėtė savo muzikinę paletę ir grojo įvairią muziką – nuo salsos iki hiphopo ir bliuzo.

Grįžęs į gimtinę, jis galingai į muzikos sceną įsiveržė 2014-aisiais išleistu albumu „Afro Physicist“, kurį prodiusuoti padėjo legendinė dainininkė Dee Dee Bridgewater.

Jaunas talentingas muzikas greitai sulaukė ryškiausių žvaigždžių dėmesio – kūrinį su juo įrašė trimitininkas Roy Hargrove‘as, į savo televizijos laidą pasikvietė legendinis prodiuseris Quincy Jonesas.

Ypač didelės sėkmės sulaukė 2019-aisiais išleistas Theo albumas „Star People Nation“ – jis buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui geriausio šiuolaikinės instrumentinės muzikos albumo kategorijoje.

Theo Crokeris 2022-aisiais išleido jau septintąjį savo albumą „Love Quantum“, o metus vainikavo legendinio Mileso Daviso kūrybai skirtu koncertiniu albumu, įrašytu su Berlyno filharmonijos orkestru.

„Kaunas Jazz“ publika gali tikėtis kelionės po spalvingą ir turtingą Theo Crokerio muzikos pasaulį, kuriame dera džiazo, hiphopo ir popmuzikos elementai.

Šeštadienio vakaro žvaigžde Nacionaliniame Kauno dramos teatre taps Ledisi – amerikiečių dainininkė, kuri net 14 sykių buvo nominuota prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams.

2021-aisiais ši muzikantų išsvajota statulėlė atsidūrė jos rankose – už kūrinį „Anything For You“, pripažintą geriausiu tradicinio ritmenbliuzo atlikimu.

„Kalbant apie šiuolaikinius vokalistus, beveik niekas pasaulyje negali dainuoti taip, kaip ji. Ji viena didžiųjų pasaulio vokalisčių, taškas“, – sako popmuzikos žvaigždė Johnas Legendas.

Įspūdingoje Ledisi karjeroje, kuri trunka jau beveik tris dešimtmečius, yra 11 studijoje įrašytų albumų, dvi knygos, daugybė apdovanojimų ir keli vaidmenys kino ir televizijos filmuose. Net du sykius ekrane ji įkūnijo vieną žymausių gospelų dainininkių Mahalią Jackson.

Ledisi – viena mėgstamiausių kadenciją baigusio JAV prezidento Baracko Obamos ir jo sutuoktinės Michelle dainininkių. Tarp kitų jos gerbėjų – amžinatilsį Prince‘as, Natalie Cole, Stevie Wonderis, Chaka Khan ir kitos popmuzikos ikonos. Dainininkė koncertavo su Dave‘u Matthewsu, Maxwellu, Herbie Hancocku, Robertu Glasperiu ir kitomis ryškiausiomis pasaulio žvaigždėmis.

Naujausias jos darbas, kurį dainininkė pristatys ir Kaune, yra albumas „Ledisi Sings Nina“ – jame Ledisi atlieka legendinės džiazo žvaigždės Ninos Simone repertuarą.

Šiam albumui, kuris buvo nominuotas „Grammy“ statulėlei, dainininkė surinko tikrą svajonių komandą – Nyderlandų orkestrą „Metropole Orkest“ bei Naujojo Orleano džiazo orkestrą, garsų aranžuotoją bei dirigentą Julesą Buckley, vokalistes Lizz Wright, Lisą Fischer ir Alice Smith.

2020-aisiais šis projektas buvo pristatytas specialiame televizijos šou. Lietuvoje bus atliktas gastrolėms pritaikytas šio projekto variantas su muzikantų grupe. 

Kaip skelbta anksčiau, didžiausiame Lietuvoje džiazo festivalyje „Kaunas Jazz“ pasirodys žymi amerikiečių grupė, penkiais „Grammy“ apdovanojimais įvertinta „Snarky Puppy“. Jos pasirodymas balandžio 28 dieną įvyks Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Daugiau festivalio vardų bus paskelbta 2024-aisiais.