Žurnalų archyvas

Karo muziejuje – tikra fronto linijos istorija

25 birželio, 2021, Vytauto Didžiojo karo muziejaus inf. | Naujienos

2021 m. liepos 1 d. 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus pristatyta visuomenininko ir karo Ukrainoje dalyvio Jono Ohmano knyga „Donbaso džiazas“.

Jonas Ohman. Audriaus Solomino nuotr.

„Teko būti apšaudytam rusų separatistų, pajusti mirties baimę, būti apsuptam juodo nevilties šešėlio. Bet taip pat teko ragauti ryžto ir ištvermės vaisių, be to, aiškiai suvokti, kas yra tikroji laisvės kova ir kaip ji turi būti vedama. Ukrainoje per savo išgyvenimus, žvelgdamas pro karo marazmo prizmę ir bendraudamas su ten kovojančiais žmonėmis, pradėjau suprasti, ką reiškia „hibridinis karas“. Tai – visiškas džiazas. Ši knyga yra mano signalas, kad mes Lietuvoje, norime ar nenorime, privalome tai suprasti. Ir išmokti džiazuoti“, – sako knygos autorius.

Karo muziejuje šiuo metu eksponuojamas ir unikalus paminklas, skirtas visų Rusijos sukeltų karinių konfliktų aukoms atminti – iš fronte surinktų minų skeveldrų, tūtų ir kito karo metalo, kuris sėjo mirtį, pagamintas kryžius. Kryžių su užrašu „Už jūsų ir mūsų laisvę“ juosia asmens indentifikavimo žetonai su žuvusių Ukrainos karių vardais, data ir vieta.

Jonas Ohmanas – vertėjas, dokumentinių filmų kūrėjas, filologas, teologas ir žurnalistas. Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ puslapiuose su juo esame kalbėję kino, be abejo, kartu ir laisvės tema. 2016 m. publikuotą interviu rasite čia.

Norinčius dalyvauti renginyje, kviečiame registruotis el. paštu: registracijavdkm@gmail.com. Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę ir telefono numerį. Renginyje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Renginio metu bus galima įsigyti ir šią knygą.