Žurnalų archyvas

Karo muziejui dovanota karo Ukrainoje akimirka

26 sausio, 2024, VDKM inf. | Naujienos

Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinius papildė naujas šiuolaikinis eksponatas. Anksčiau šią įspūdingo dydžio nuotrauką galėjote pamatyti kauniečiams žinomame bare „Vingiu Dubingiu“, o sausio 25 d. ji papildė muziejaus rinkinius ir lankytojai jau gali ją apžiūrėti.

Nuotraukos autorius, fotografas Artūras Morozovas joje užfiksavo ukrainiečių karį, lendantį pro daugiabučio namo Donecko priemiestyje stoge artilerijos sviedinio išmuštą skylę.

Muziejaus nuotr.

Kaip pasakoja fotografas, nuotraukoje užfiksuotas karys – Romanas Kosenko-Jaška, už savo šalį kovojęs dar nuo 2014 metų Maidano. Vėliau jis prisijungė prie savanorių bataliono, tapo Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų kariu ir dalyvavo daugybėje pavojingų karinių operacijų.

Jaškos būrys 2022 m. kovo pradžioje gynė Iziumo miestą ir, žinodami, kuo viskas baigsis, kelias valandas laikė pozicijas ir stabdė okupantų veržimąsi. Jaška po griuvėsiais dingo 2022 metų kovo 9 dieną. Jo kūnas buvo palaidotas tik po metų, Ukrainos pajėgoms išlaisvinus Iziumą.

Nuotrauką už 5000 Eur eurų įsigijo ir šia suma Ukrainos laisvės kovą parėmė bendrovė AB „Agathum“ ir jos vadovas Algirdas Pukis. Jam Vytauto Didžiojo karo muziejus dėkoja už šią dovanotą vertybę.

„Nepamirškime ir nenustokime remti Ukrainos“, – pranešimą baigia muziejaus atstovai.