Žurnalų archyvas

Kamerinis teatras kviečia jaunuosius

4 birželio, 2021, Teatro inf. | Naujienos

Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“, organizuojamas Kauno miesto kamerinio teatro, jau šeštąjį kartą kviečia jaunuosius menininkus kurti teatrui ir dalyvauti eskizų konkurse. 

Teatro archyvo nuotr.

Šiemet festivalis nagrinės ypač aktualią ir pandemijos akivaizdoje stipriai išjaustą „atstumų“ temą. Menininkai yra kviečiami į atstumus pažvelgti iš įvairių kampų – fizinio, psichologinio, socialinio ir kitų. Kalbėti ne tik apie fizinius atstumus, kurie šiuo metu yra mūsų kasdienybės dalis, bet ir apie tai, kokius „atstumus“ tai sukuria kituose lygmenyse bei apie paties žmogaus kuriamus „atstumus“ nuo to, ką jis kalba ir ką daro. Nepaisant to, kad festivalio tema „atstumai“, ieškosime ir „išeities taško“ iš šios situacijos, gijų, kurios šiuos atstumus mažina .

Pradedantieji scenos menų atstovai kviečiami siūlyti idėjas spektaklių, skirtų jaunajai auditorijai (14-29 m.) pastatymui. Ekspertų komisija atrinks 3 geriausias idėjas ir Kauno miesto kamerinis teatras skirs finansavimą jų eskizų sukūrimui (15-30 min), kurie bus pristatyti viešai, 2021 m. festivalio metu, o eskizo nugalėtojas įgaus galimybę pastatyti spektaklį, kuris sėkmės atveju, bus įtrauktas į Kauno miesto kamerinio teatro repertuarą.

Projektas turi būti viešai nerodytas (ankstesniuose konkursuose parodyti eskizai gali dalyvauti šiame konkurse, jei jie dar nerodyti viešai kaip pilni spektakliai), skirtas jaunai auditorijai (14-29 m.) ir įgyvendinimui Kaune (Kauno miesto kamerinio teatro arba netradicinėse miesto erdvėse). Raiškos priemonės neribojamos, tačiau jos turi būti pagrįstos ir įgyvendinamos.

Pagrindiniai atrankos kriterijai, į kuriuos atsižvelgs komisiją, yra projekto/sumanymo kokybė. Kūrinys turi būti struktūriškas, išbaigtas, vientisas, aiškiai atskleidžiantis temą ir  pagrįstas. Taip pat bus atsižvelgta į kūrybinės komandos dydis, spektaklio parodymo kaštai, o spektaklio formatas turi būti pritaikytas kamerinei erdvei. 

Atrankos anketą galima rasti svetainėje  www.kamerinisteatras.lt. Anketas galima siųsti iki birželio 5 d.