Žurnalų archyvas

Juodojo kaspino dienos minėjimas ir lydėtuvės Ukrainos herojams: 180 dienų karo

20 rugpjūčio, 2022, „Kaunas 2022“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Rugpjūčio 23 d. – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti bei Baltijos kelio diena. Šiandien, praėjus pusei metų nuo karo Ukrainoje pradžios, mūsų susitelkimo vis dar reikia kaip niekada anksčiau.

Žmonės žūsta ir yra laidojami kiekvieną dieną, tačiau mirtį, esančią visai čia pat, matome ir jaučiame vis mažiau. Karas atima žmogiškumą. O gedėti ir laidoti artimuosius yra žmogiška. Laidotuvės – svarbus ritualas, suartinantis žmones, padedantis suvokti netektį ir ją išgyventi bei įprasminti. Deja, karo atveju net ir šis svarbus žmogiškas veiksmas iš mūsų atimamas. Kviečiame kartu pagerbti tuos, kurie neturėjo šios galimybės.

M. Zinkevičiaus nuotr.

„Ukrainos žmonių genocidas yra mūsų visų tragedija. Kviečiame visus susitelkti ir susigrąžinti nors šiek tiek užtikrintumo šiandiena. Bendrystėje padėkokime vieni kitiems už kovą, įsikvėpkime vilties, palaikykime ir drauge išreikškime didžiausią pagarbą Ukrainos karo aukoms. 

Pasitelkdami savo galingiausią ginklą – kūrybą, norime padėti siaubingas karo istorijas papildyti tomis, kurios teikia vilties ir paguodos. Norime, kad nepažymėtas kapas nebūtų tik žemių kauburėlis, o taptų tarsi laikinu paminklu išgyvenusiems, ateinančioms kartoms – pasakotų žuvusiųjų gyvenimus, jų aukų prasmę, jų neįsivaizduojamą atsidavimą savo šaliai ir žmonėms“, – rašoma kvietime į žuvusiųjų už Ukrainos laisvę lydėtuves, kurias, minint Juodojo kaspino dieną, organizuoja „Kaunas2022 CulturEUkraine“ centras bei VšĮ „Laimingas žmogus“, jau 5 metus kuriantis humanistines ceremonijas. Humanistinė ceremonija – personalizuotas pasakojimas apie žmogaus gyvenimą, jo išmoktas pamokas ir patirtis. Apie tai, ką žmogus paliko kitiems. Tai saugi ir atvira erdvė visų tikėjimų ir religijų žmonėms. 

Laikas: 2022.08.23, antradienis, 18.00 val. 

Vieta: VIENYBĖS AIKŠTĖ

Lydėtuvių programa:

18:00 val. Lydėtuvės: humanistinė atsisveikinimo su karo aukomis ceremonija, kurios metu pagerbiamas aukų atminimas bei įprasminamas mūsų visų bendras palaikymas Ukrainos karo aukoms.

18:30 val. Kuriama simbolinė kapavietė „Atminimo akmenų sodas“. Visus atėjusius kviečiame atsinešti po akmenį ir sukurti akmenų bokštų sodą. Laikydami rankose akmenėlius sutelkime į juos visas matytas ir girdėtas karo istorijas. Istorijas visų karo aukų, kurios palietė ir pakeitė mūsų suvokimą. Visą savo skausmą, kurį išgyvename kartu. Tegul šis sodas auga tol, kol augs karo Ukrainoje aukų skaičius. Tegul šie nebylūs bokštai kalba ir primena mums: karas nesibaigė. Turime statyti, kurti, jungtis, kad jis pasibaigtų. Tegul paminklai karo aukoms kartu būna paminklais, simbolizuojančiais kovą, susitelkimą ir, galiausiai, iškovotą laisvę.

18:40 val. Pokalbiai prie šilto gėrimo. Dalindamiesi kava ar arbata, pasidalinkime savo skausmu dėl karo tragedijos ir padėkokime vieni kitiems: už bendrystę, už susitelkimą, už viltį, už herojiškumą. 


Organizatoriai kviečia visus ateiti su ramybe.