Žurnalų archyvas

Jėzuitų bažnyčioje – nemokami chorų iš Amerikos pasirodymai

15 gegužės, 2023, „Music Travel Baltics“ inf. | Naujienos

Gegužės 16-21 dienomis Kaune įvyks nemokamų renginių serija „Amerikos balsai“ – tai net trys chorų iš JAV pasirodymai. 

Jausmus virpinanti chorinė muzika šį pavasarį keliauja per Baltijos šalis. „Amerikos balsus“ Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje gegužės 16 d. pradės „Shippensburgo“ choras iš Pensilvanijos. Gegužės 17 d. čia koncertuos „Roberts“ choralas iš Niujorko valstijos.

„Abu chorai ypatingi tuo, kad jungia skirtingas muzikos epochas, kalbas ir kultūras: nuo klasikos iki gospelo. Taip pat abu chorai atliks ir po vieną giesmę lietuvių kalba“, – svečių repertuarą trumpai pristato „Music Travel Baltics“ vadovė Rūta Dambytė ir priduria, kad amerikiečių Shippensburgo choras atliks ir odę Ukrainai.

Gegužės 21 d. Jėzuitų bažnyčioje koncertuos „Texas Tech“ choras, kuris į Lietuvą atskrenda iš kerinčia gamta, prerijomis ir kanjonais garsėjančio Teksaso.

„Texas Tech“ archyvo nuotr.

Iš šio daugybę tarptautinių gastrolių surengusio choro galima tikėtis pačios plačiausios nuotaikų ir emocijų amplitudės: „Chorui vadovauja patyręs muzikos profesorius Alanas Zabriskis, dirbęs įvairiuose chorų festivaliuose JAV, Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Jo vadovaujami pasirodymai – niekad nenuvilia“, – pastebi R. Dambytė. 

„Music Travel Baltics“ birželio mėnesį pakvies ir į daugiau nemokamų klasikos koncertų – į Lietuvą sugužės orkestrinės muzikos atstovai iš JAV. Daugiau informacijos apie visus nemokamus renginius – „Music Baltics“ feisbuko paskyroje.

Nemokami „Amerikos balsų“ koncertai 

Gegužės 16, 18:00: Choras iš Pensilvanijos, JAV | Jėzuitų bažnyčia

Gegužės 17, 18:00: Choras iš Niujorko valstijos, JAV |  Jėzuitų bažnyčia

Gegužės 21, 15:00: Choras iš Teksaso, JAV | Jėzuitų bažnyčia