Žurnalų archyvas

Jauniesiems scenos menų prodiuseriams – programa PRODIUSAI COLAB (laukia premjeros)

10 kovo, 2022, KMKT inf. | Kaunas 2022, Naujienos

PRODIUSAI COLAB jaunųjų scenos menų prodiuserių ugdymo programa – tai Kauno miesto kamerinio teatro (KMKT) ir „Kaunas 2022“ bendra iniciatyva būsimiesiems scenos menų prodiuseriams ruošti. 

Beveik 2 metų trukmės programoje dalyviai mokėsi ne tik paskaitose ar kūrybinėse laboratorijose, bet ir turėjo galimybę žinias pritaikyti praktikoje. 2022 m. jaunieji prodiuseriai įgyvendins asmeninius projektus, kurie taps „Kaunas 2022“ programos dalimi ir žiūrovus kvies pasinerti į scenos menų sūkurį.

Monospektaklis „Žana“. Donato Ališausko nuotr.

Programos išskirtinumas – jaunųjų profesionalų mokymas ne tik teoriškai, dėstant paskaitas apie esminius prodiuserio darbo aspektus, bet ir įveiklinant žinias praktikų metu. 

Žymūs Lietuvos scenos menų profesionalai taip pat prisijungė prie ugdymo idėjos ir įsileido PRODIUSAI COLAB dalyvius į savo projektų užkulisius. Pasitikdami finalinius projekto metus dalyviai teigia, jog stipriausia šios programos dalis – galimybė įsilieti į kultūrinį lauką ir išbandyti savo jėgas greta profesionalų.

Kvies tyrinėti santykį su kitais ir savimi

Pirmoji šių metų premjera – šokio spektaklis „Pakankamas atstumas“ – per judesį vykstantis dviejų kūnų ir asmenybių dialogas apie visa apimantį dualumą. Ryšys neįmanomas be atstumo, o atstumas gimsta ryšyje. Artimiausią spektaklį galite išvysti kovo 10 d. Kauno miesto kameriniame teatre.

Pavasarį pasitiksime netradiciniu miegui kviečiančiu festivaliu – „Plaštakės. Miego metamorfozės“. Kovo 18-20 dienomis vyksiantis renginių ciklas kvies auditoriją išsinerti iš rutinos, atsigręžti į save ir patyrinėti būtį per šiuolaikines meno formas, – teigia renginio organizatorė Ugnė Žukauskaitė.

Programoje jaunimui aktualūs renginiai

Prieš pat tarptautinę teatro dieną, kovo 24-25 dienomis, KMKT pristatys intensyvaus siužeto fizinio teatro monospektaklį „ŽANA“. Idėjos autorė, prodiuserė ir atlikėja Gintarė Šmigelskytė nagrinėja žmogaus, įstrigusio tarp dviejų galimybių: prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir įsitikinimus arba jų atsisakyti, būsenas. 

Vasarą vyksiančio AUDROS festivalio programoje taip pat patirsime „Jausmų sonifikaciją“ (angl. “Sonification of [Feelings]”). Instaliacijoje, pasitelkiant skaitmenines technologijas, algoritmas savarankiškai kurs nuolat besikeičiantį garso koliažą, susidedantį iš žmonių pasirinktų jausmo ir garso asociacijų. Instaliacijos idėjos autorė ir prodiuserė Justina Kecoriūtė, instaliacijos menininkas – Calum Vaughan (UK).

Metus užbaigs tarptautinė premjera

PRODIUSAI COLAB dalyvė Ugnė Užkurėlytė Kaune kuruos šiuolaikinio cirko kompanijos ,,Kanta Company” pasirodymus bei kūrybines dirbtuves festivaliuose „Audra“ ir „Išeities taškas”, o rugpjūtį Kaune ir Kauno rajone vyksiančio „ConTempo” festivalio metu prodiuserė Gabrielė Janilionytė vykdys šokio spektaklio „Pakankamas atstumas“ sklaidą bei organizuos tarptautinę prodiuserių diskusiją.

Metų pabaigai – tarptautinis Larisos Faber muzikinis teatro projektas „ACTUAL GODDAMNED AGENCY“. Spektaklis remsis Lietuvoje, Liuksemburge ir Didžiojoje Britanijoje surinktomis abortų istorijomis, kurias teatro kūrėja pristatys griaudama dramos žanrą (dažnai asocijuojamą su abortais) bei suteikdama balsą viešumoje retai girdimam diskursui. Produkcijos koordinatorė – Martyna Žukaitė.

prodiuseriuakademija.lt