Žurnalų archyvas

Iš Kauno į Europą traukiniais keliaus lietuviška muzika

9 birželio, 2022, Organizatorių inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Jau šį sekmadienį iš Kauno geležinkelio stoties išriedės neįprastas traukinys. Juo nuo vienos Europos kultūros sostinės – Kauno iki kitos Europos kultūros sostinės, Ešo prie Alzeto Liuksemburge, kelionę pradės kvintetas „Railways Brass“. Muzikos atlikėjai iš Lietuvos, keliaudami traukiniais, atsitiktinei publikai skleis žinią apie Kauną, koncertuos traukinių vagonuose, traukinių stotyse, miestų parkuose ir aikštėse, pristatys Kauną ir jame vykstančius Europos kultūros sostinės renginius.

Muzikantų archyvo nuotr.

„Kultūrą galime gabenti ir vagonais“, – šmaikštauja šio muzikinio traukinio idėjos įgyvendintojas Eugenijus Butvydas. O tais vagonais dešimt dienų keliaus išskirtinai lietuviška muzika – nuo mūsų klasikų iki šuolaikinių kompozitorių. „Railways Brass“ į savo repertuarą įtraukė ir S.Šimkaus „Bakūžę samanotą“, J.Naujalio „Svajonę“ ir A.Remesos „Jomarką“. Tad Europos publika turės puikią galimybę susipažinti su Lietuvos autorių kūriniais.

Pirmasis kvinteto pasirodymas skambės Kauno geležinkelio stoties lankytojams ir keleiviams. Po pasirodymo muzikantai iškart keliaus į Lenkiją – Balstogę ir Varšuvą. Vėliau gyva muzika užlies Berlyną ir Kelną. Ypatingas sutikimas kvinteto laukia Eše prie Alzeto. Simboliška kelionės pabaiga – Europos sostinėje  Briuselyje.

Kvintetą sudaro:

Vilius Laureckis (trimitas)

Gvidas Aleksandravičius (trimitas)

Danielius Štrapenskas (valtorna)

Jovaras Šiekštelė (trombonas)

Laimonas Masevičius (tūba) (projekto meno vadovas)

Kelionės maršrutas: Kaunas – Balstogė – Varšuva – Berlynas – Kelnas – Ešas prie Alzeto – Briuselis

Išvykimas: birželio 12 d. 15 val. Kauno geležinkelio stotyje.