Žurnalų archyvas

Ingelevičiaus fotografijos sugrįžo į Kauną (paroda – salone „Medžio stilius“)

25 spalio, 2022, KPK redakcija / Salono inf. | Naujienos

Šiemet Lietuvos nacionalinio muziejaus „Istorijų namuose“ vyko paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“. Joje eksponuoti iki šiol plačiau nežinoto kūrėjo kadrai, užfiksuoti tarpukario Kaune. Tokiame bundančiame mieste, kuris šiandieniniam žiūrovui taip pat dar nepažintas.

Malonu, kad besibaigiant Europos kultūros sostinės metams Ingelevičiaus fotografijos grįžo į gimtąjį miestą – jos eksponuojamos salone „Medžio stilius“, esančiame Tunelio g. 20.

„Nuo spalio 11d. įžengus į Medžio stiliaus” saloną su jumis sveikinasi Antanas Ingelevičius. Kaip matome, tai charizmatiška, smalsi asmenybė, kuri mokėjo ir mėgo fotografuoti ne tik aplinką, bet ir save. O tai darė eksperimentuodamas su saulės ir šešėlių kuriamu apšvietimu. Tokiu būdu jam pavyko įamžinti tam laikotarpiui nebūdingas ir laiką pralenkiančias nuotraukų kompozicijas, kurias drąsiai galime laikyti meninės, modernistinės fotografijos pavyzdžiu. A. Ingelevičius net šmaikščiai apibūdinamas, kaip „asmenukių“ pradininkas!“, – rašoma salono publikuotame tekste. 

„Medžio stiliaus“ nuotr.

Vilniuje „Istorijų namuose“ tūkstančius lankytojų sutraukusi paroda yra atvira visiems Kauno gyventojams ir miesto svečiams. Tai ypatinga galimybė susipažinti su Kaunu prieš 100 metų, pamatyti unikalius vaizdus talentingo kūrėjo Antano Ingelevičiaus akimis“, – tęsiamas parodos, veiksiančios iki 2023 m. vasario 3 dienos, pristatymas. 

Plačiau apie parodą. Jos lankymas Tunelio g. 20 –  I-V 9:00 – 18:00 val., VI 10:00 – 15:00 val.

Interviu su viena parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ kuratorių Agne Taliūte, publikuotas žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ 2022 m. balandžio mėn.