Žurnalų archyvas

Į šiuolaikinio cirko centrą – ne tik mokytis, bet ir stebėti pasirodymų

8 lapkričio, 2021, „Cirko Sapiens“ inf. | Naujienos

Šiuolaikinio cirko centras „Cirko Sapiens“ (Veiverių g. 134) dar rugsėjo mėn. pradėjo antrąjį sezoną. Į cirko ir šokio pamokas sugrįžo vaikai ir suaugusieji, „Cirko Sapiens“ mokytojai taip pat lankėsi Kauno mokyklose ir pagaliau gyvai susitiko su mokiniais, kuriems pristatė šiuolaikinio cirko žanrą bei vedė akrobatikos ir žongliravimo pamokas. Šalia edukacinių veiklų, šiuolaikinio cirko centras taip pat daug dėmesio skiria profesionaliai kūrybai ir jos sklaidai. 

„Cirko Sapiens“. V. Paplausko nuotr.

„Cirko Sapiens“ vykdomos rezidencijų programos rezultatus buvo galima išvysti birželio mėnesį Kaune praūžusiame šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija“. Eskizus čia pristatė Lizeth Wolk (Estija) ir Džiugas Kunsmanas. Šiuo metu po tuo pačiu stogu kuria ir šiuolaikinio cirko trupė „Kanta company“, kurie kartu su cirko režisieriumi Tim Lenkiewicz tęsia kūrybinius ieškojimus.

žiūrovai nėra pratę stebėti dar nebaigtus kūrinius.

Tarptautinė komanda intensyviai dirba su pasirodymu „107 Ways to Deal With Pressure“ (liet. „107 būdai įveikti spaudimą“), kurį lapkričio 16 dieną pristatys Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, o jau lapkričio 17 d. sugrįš į Kauną. Tai bus ir pirmasis cirko nakties (Nuit du cirque) paminėjimas Kaune.  

Vienas iš „Kanta company“ įkūrėjų Kęstas Matusevičius džiaugiasi, jog gali dirbti su patyrusiu cirko režisieriumi ir tobulinti trupės darbą. Pasak jo, visuomet kurdami spektaklį trupės nariai galvoja apie žiūrovą ir kaip vyks bendravimas su juo pasirodymo metu

Cirko centre įvyks „107 Ways to Deal With Pressure“ eskizo (work in progress) peržiūra, po kurios seks diskusija su žiūrovais. „Cirko Sapiens“ komanda pastebi, jog Lietuvoje kol kas pasigendama work-in-progress kultūros, žiūrovai nėra pratę stebėti dar nebaigtus kūrinius. Kūrėjams ypač svarbus grįžtamasis ryšis iš auditorijos, kaip jie mato spektaklį, ką jame perskaito, kas lieka neaišku ar nepateisinta. Būtent dėl šios priežasties „Cirko Sapiens“ iniciuojama nemokamas šiuolaikinio cirko pasirodymų peržiūras ir keičia nusistovėjusias nuostatas.

„Siekiame sukurti erdvę dedikuotą šiuolaikiniam cirkui – jo ugdymui, raiškai ir galų gale supratimu bei interpretavimui. Negalime tikėtis, jog jauna scenos meno rūšis savaime ras kelią į savo žiūrovų širdis. Taip, Lietuvoje vyksta ne vienas festivalis, tačiau juose cirko spektakliai pristatomi gana periodiškai. Nuo šiol „Cirko Sapiens“ erdvėse cirką galės pažinti kiekvienas norintis ištisus metus“, – sako cirko centro projektų vadovė Monika Citvaraitė-Lansbergienė. 

 Iki metų galų šiuolaikinio cirko centre, be „Kanta company“ pasirodymo bus pristatyta keletas kuriamų spektaklių, kurie vis dar laukia susidūrimų su žiūrovais. Daugiau naujienų ir informacijos apie atviras peržiūras ieškokite teatronas.lt arba „Cirko Sapiens“ socialinių tinklų paskyrose. 

Cirko centro projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.