Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle.
Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki šių metų gegužės 31 d., temos pasiūlymą atsiunčiant el.paštu expressinfo@post.lt.
„Formaliai pašto ženklai yra apmokėjimo už siunčiamą laišką ar atvirlaiškį įrodymas. Tačiau šiuo metu daug svarbesnė ne jų praktinė, o įvaizdinė pusė. Tai šalies vizitinė kortelė, kurioje galima pamatyti pačius įvairiausius konkrečiai šaliai svarbius reiškinius, įvykius ar objektus. Dėl to turinčius originalių idėjų, kas turėtų būti pavaizduota ant lietuviškų pašto ženklų, kviečiame jomis pasidalinti su mumis“, – sako A.Varnienė.
Temas vertins Pašto mokos ženklų leidybos komisija, kurią sudaro Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos pašto atstovai, dailininkai, istorikai ir kitų sričių specialistai. Pasiūlytų temų autoriai, kurių idėjoms bus pritarta, bus apdovanoti Lietuvos pašto prizais.
Išrinkus aktualiausias bei įdomiausias temas, bus paskelbtas konkursas pašto ženklams kurti.
Šiemet yra suplanuota išleisti pašto ženklus šiomis temomis: „Europa. Povandeninė fauna ir flora“, „Lietuva pirmininkauja Europos Tarybos Ministrų Kabinetui“, „Vaikų piešiniai. Mano augintinis“, „Didžiųjų burlaivių regata“, „Dainų šventei – 100 metų“, „Lietuvos filatelistų sąjungai – 100 metų“, „2024 m. vasaros olimpinės žaidynės“, „Lietuvos kurortai. Birštonas“, „Lietuvos kultūros sezonas Prancūzijoje“, „Lietuvos paveldas. Dvarai“, „Pasaulinei pašto sąjungai – 150 metų“, „Šv. Kalėdos ir Naujieji metai“.
Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–27 pašto ženklus.