Žurnalų archyvas

Galerijoje „Meno parkas“ – nauja tarptautinė įvietinto meno paroda

14 rugsėjo, 2022, „Meno parko“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

„Meno parkas“ tęsia partnerystę su „Kaunas 2022“ ir Europos kultūros sostinės programos kontekste pristato  galerijos „Brigitte March  I C A“ (Štutgartas, Vokietija) kuruotą parodą.

Parodos atidarymas įvyks rugsėjo 16 d. 18 val. Parodoje greta „Brigitte March I C A“ atvežtos unikalios konceptualaus meno kolekcijos bus eksponuojama keletas būtent šiai erdvei ir progai įrengtų specifinės vietos instaliacijų bei vyks gyvi meniniai veiksmai.

Atidarymo metu Amerikos konceptualaus meno atstovė Morgan O’Hara atliks savo procesinį peformansą Live-Transmission-Drawings („Gyvai-Transmisija-Piešiniai“), o šeštadienį (rugsėjo 17 d.) 13-15 val. galerija pakvies prie šios menininkės projekto prisijungti ir publiką – kartu kurti performansą Handwriting The Lithuanian Constitution („Lietuvos Konstitucijos perrašymas ranka“).

Timm Ulrichs, IMAGE_MAGIE; 1961_2018, Brigitte March Stuttgart, Kunst Zürich 2020

Parodoje „Konceptualizmo atspindžiai: įvietintas menas“ pristatomos skulptūros, instaliacijos, videoinstaliacijos, teksto kūriniai atrinkti kuratorių Brigitte ir Danielle March specialiai galerijos „Meno parkas“ erdvėms, ypatingą dėmesį skiriant konceptualaus meno pionieriams – autoriams, savo inovatyviu požiūriu ar atrastu kūrybiniu procesu įgyvendinusiems pokytį, jų svarbiausiems, novatoriškiausiems – konceptualios ir postmodernios krypties kūriniams. Pristatomi menininkai: Myra Brooklyn, Ugo Dossi, Jean Le Gac, Morgan O’Hara, Antoni Muntadas, Patrick Raynaud, Daniel Schörnig, Timm Ulrichs, Lawrence Weiner.

Galerija „Brigitte March International Contemporary Art Stuttgart“ pradėjo savo veiklą 1976-aisiais. Galimybė dirbti su tokiomis asmenybėmis, kaip Attila Kovacs, Ugo Dossi, Richard Jackson, Vincenzo Agnetti ir Lawrence Weiner, taip pat, kaip Yutaka Matsuzawa, Patrick Raynaud ir jų kūriniais atvėrė galerijos komandai naują santykį su menu, jo eksponavimo būdais, taip pat paskatino meno avangardo tyrimams „Išplėstame meno lauke“ (the expanded field of art (Rosalind Krauss), supažindino su meno kūrimo principaiss 60-aisiais ir 70-aisiais, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. 

Šioje parodoje istoriniu principu ir aktualiu žvilgsniu į konceptualų meną, minimalizmo tendencijas bei postmodernią raišką mėginama apibendrinti pastarųjų 45-erių metų galerijos veiklas ir pastangos.

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki spalio 16 dienos. 

www.brigittemarch.com