Žurnalų archyvas

G. Verdi operą „Traviata“ Kaune kuria A. Cholina

17 gruodžio, 2021, Kauno miesto muzikinio teatro inf. | Naujienos

Kaune 1920-ųjų gruodžio 31-ąją nuskambėjusi „Traviata“ tapo profesionalaus lietuvių operos teatro pirmuoju spektakliu ir lietuvių profesionalios operos pradžia. Minint Lietuvos profesionaliosios operos 100-metį, naujas spektaklio pastatymas Kauno valstybiname muzikiniame teatre pratęs amžių trunkančią šios legendinės operos gyvavimo miesto scenoje tradiciją.

Naujausias, vainikuotas daugeliui sėkmę nešančiu skaičiumi, septintasis – „Traviatos“ pastatymas Kaune, žada išties neeilinį pokylį Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje. Čia choreografė, baletmeisterė Anželika Cholina debiutuoja kaip savarankiška operos režisierė. 

Repeticija. Domo Rimeikos nuotr.

„G. Verdi opera „Traviata“ – nuostabaus grožio kūrinys, ir man tai yra malonumo muzika. Šio pastatymo imtis yra didelis iššūkis bet kuriam režisieriui, nes tai dažniausiai statoma opera, kuri ne tik populiariausia tarp klausytojų, bet ir labiausiai apaugusi štampais. Todėl mano pagrindinė užduotis buvo scenoje sukurti prasmingą, jaudinančią istoriją, kuri kvėpuotų kartu su sentimentaliu dramatizmu prisotinta Verdi muzika“, – mintimis apie naująjį spektaklį dalinasi A. Cholina. 

Taip pat prie šio pastatymo dirba įspūdinga kūrybinė komanda: muzikinis vadovas ir dirigentas iš prigimties jautrus muzikai ir jai dėmesingas iki detalių – Maestro Ričardas Šumila. „Jis – tikras teatro dirigentas, nes sugeba gyvai reaguoti į tai, kas vyksta scenoje ir kuria gilų ryšį ne tik su orkestru, bet ir su solistais. Džiaugiuosi ir mėgaujuosi darbu kartu ir tikiu šio pastatymo sėkme“, – atvirauja režisierė. 

Repeticija. Domo Rimeikos nuotr.

Spektaklio erdvę puikiai suvaldė ir rafinuotą scenografiją sukūrė  dailininkas Marijus Jacovskis. O artistus nuodėmės ir kraujo spalvomis papuošė kostiumų dailininkė Olga Filatova-Kontrimienė. Pulsuojančią bei gyvybingą atmosferą apšvietimu nutapė  šviesos dailininkas Audrius Jankauskas. Operą turinčią plačią emocijų skalę diriguos ir Maestro, profesorius Julius Geniušas, statęs prieš tai rodytą spektaklį ir „Traviatos“ partitūrą diriguojantis nuo pat savo karjeros pradžios Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Chorą kūrybinio sumanymo kryptimi veda  chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė. 

„Traviata“ — opera, kurią žinome visi. Daugelis yra pažįstami su beviltišku tragizmu slypinčiu šioje fabuloje. Tačiau kaip ir kitos įvairiuose literatūros šaltiniuose papasakotos meilės istorijos, taip ir ši aktualumo nepraranda niekada.

„Šis Verdi kūrybos perlas — viena iš tobuliausiai dramaturgiškai sukomponuotų operų. Čia atrasime labiausiai mums reikšmingas temas: meilę, nusivylimą̨, pasiaukojimą̨, tėvišką̨ globą, rūpestį̨, atleidimą̨, gailestį, todėl jos klausydamiesi išgyvename gausybę emocijų. Tikiu, kad naujasis spektaklis nuoširdžiomis statytojų komandos ir atlikėjų pastangomis šiuos jausmus atvers ir žiūrovų širdyse“, – teigė muzikinis vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila. 

Premjeriniai spektakliai: 2021 m. gruodžio 26, 27, 30, 31 d. ir 2022 m. sausio 13, 14, 15 d.  Kauno valstybiniame muzikiniame teatre

Muzikinis vadovas ir dirigentas RIČARDAS ŠUMILA
Režisierė ir choreografė ANŽELIKA CHOLINA
Scenografas MARIJUS JACOVSKIS
Kostiumų ir grimo dailininkė OLGA FILATOVA KONTRIMIENĖ
Šviesos dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Dirigentas JULIUS GENIUŠAS
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ 

VIOLETA VALERI – Gabrielė Bukinė, Agnė Stančikaitė
ALFREDAS ŽERMONAS – Egidijus Bavikinas, Tomas Pavilionis
ŽORŽAS ŽERMONAS, jo tėvas – Andrius Apšega, Žygimantas Galinis, Laimonas Pautienius

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.