Žurnalų archyvas

Festivalis „Audra“ įpusėjo: ką dar spėsite nuveikti? (fotogalerija)

2 liepos, 2022, „Kaunas 2022“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Prieš kelis mėnesius žadėję, jog visas Kaunas penkioms dienoms taps griausminga šiuolaikinio meno, kultūros ir muzikos scena, birželio 29-liepos 3 dienomis vykstančio festivalio „Audra“ organizatoriai pažadus tęsi su kaupu: jau pačią pirmąją festivalio dieną žiūrovams kartu su italų elektroninės muzikos kompozitore ir eksperimentaliste Caterina Barbieri įspūdingai atvėrę Kauno taksi parko duris, jie nuo trečiadienio pagrindines miesto erdves pripildė nekasdieniais kūriniais, potyriais ir pasirodymais, taip visą Kauno centrą paversdami vienu dideliu renginiu.

M. Plepio nuotr.

„Festivalis jau įpusėjo, daug nuostabių pasirodymų jau praėjo, tačiau bene didesnė dalis vis dar laukia savo eilės“, – sako vienas „Audros“ iniciatorių Žilvinas Širka. – Šiandien dieną pradėsime Ąžuolyno parke, kur mūsų laukia visa virtinė egzotiškų gyvų pasirodymų: nuotaikingi ir lengvai pamišę „Mauskovich Dance Band“, afrikietiškos ir modernios elektroninės muzikos mišinį propoguojantys „Esa Afro Synth Band“ bei daugelis kitų, tarp kurių – ir „Tarp Dviejų Aušrų“ kolektyvo kuruojama dieninių šokių scena. Tuo pat metu visame parke vyks įvairios veiklos ir visa tai – nemokamai. 

Naktį veiksmas kelsis į Pergalės plieno fabriko angarus, kur lankytojai galės aplankyti trijose scenose vykstančius pasirodymus ir paklaidžioti industriniais labirintais. Na, o viską reziumuos nemokamas uždaromasis koncertas Santakos parke su pačiais laukiamiausiais festivalio pasirodymais: ba., Free Finga ar ekstravagantiškuoju Tommy Cash. Taip pat reikia nepamiršti, kad iki pat sekmadienio galima dalyvauti įvairiose veiklose ar lankytis meno instaliacijose, kurių bene svarbiausia – festivalio atidarymo metu Kauno taksi parke pristatyta „Hidding from the inside.“

M. Plepio nuotr.
V. Sidabro nuotr.
M. Plepio nuotr.

Menininkas Moritzas Simonas Geistas: esu priblokštas

Kaip šiuo metu jaučiasi ir kokios patirtys lanko pačius „Audra“ dalyvius? Muzikologas, robotų inžinierius M. S. Geistas, į tą pačią galeriją atvežęs instaliaciją „MR-808“, kurioje pristatoma didžiulė robotizuota būgnų mašina, gyvai programuojama pačių žiūrovų ir leidžianti parodos lankytojams realiuoju metu kurti muziką, sako, kad jam festivalis „Audra“ yra išskirtinis pavyzdys, kaip Europos jaunimo kultūrą sulieti su klasikiniu nacionaliniu menu: „Atvykęs iš Vokietijos ir pamatęs programą, buvau priblokštas, kokie Europos menininkai atvažiavo į Kauną“, – pasakoja jis.

M. S. Geistas prisipažįsta, kad festivalio metu ketina aplankyti ne tik „Audros“ programoje esančius pasirodymus, bet ir pasinaudojęs galimybe būti Kaune, užsuks į performansų meistrės Marinos Abramovič parodą: „Esu didelis Marinos gerbėjas. Taip pat labai laukiu dvi naktis vyksiančių koncertų Pergalės fabrike, turinčių itin gerą tarptautinių atlikėjų sąrašą.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.audrafestival.lt

M. Plepio nuotr.
G. Jovaišos nuotr.

L. Žemgulio nuotr.

M. Plepio nuotr.