Žurnalų archyvas

Festivalio „Audra“ top 10: planuokite savo maršrutus 

28 gegužės, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Nuo popietės kavos funikulieriuje iki ankstyvo ryto vandens gurkšnio metalo fabrike. Kaip susidėlioti šiuolaikinio miesto festivalio „Audra“ maršrutą taip, kad patenkintum smalsumą, atrastum kažką nauja, ir dar pažintum neregėtą savo pusę? Festivalio  organizatorių tandemas – klubas „Lizdas“ ir organizacija „Kylantis Kaunas“ – pristato savo rekomendacijų topą. 

Alinos Pasiuk nuotr.

10. Vėlyvieji pusryčiai su festivalio bandele

Kauno Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčios pašonėje įkurta kepyklėlė „Habits Bakery“ savaitgaliais išgyvena tikrą apgultį. „Kartu turėsime skaniausią festivalio bendradarbystę: kaimynai pasiūlys ne tik skanaus maisto, bet ir specialią „Audros“ bandelę, o birželio 8 d., nuo 10:00 iki 14:00, lankytojų ausis džiugins ir Aurėjos bei Daniel Ocean muzikinės selekcijos“, – kviečia organizatoriai. 

9. Šokiai su Berlyno radiju  „Refuge Worldwide“

„Audros“ lankytojai žino, kad „Refuge Worldwide“ išstojimas M. Žilinsko galerijos terasoje kasmet tampa būrius žmonių pritraukiančių įvykiu. Nemokamuose ketvirtadienio šokiuose šiemet pasirodys ne tik vietiniai Ton Globiter, Art Cue bei Tadan, bet ir pats stoties įkūrėjas – Richard Akingbehin.

8. Tradicinis jaunųjų kūrėjų „Pusės Dainos Festivalis“

6 metus gyvuojantis „Pusės Dainos Festivalis“ tapo gyva tradicija, palaikančia pradedančiuosius, jaunus ir internete kol kas bežibančius muzikos kūrėjus. Drąsiausius šių metų dalyvius, jų balsą bei kompozicinius sugebėjimus, „Lituanicos“ fabriko vidinėje aikštelėje penktadienio vakarą taip pat vertins ir atsakingai sudaryta komisija: Tomas Narkevičius (Free Finga), Dominyka Motiejūnaitė (MB „Žiauru“), Domantas Starkauskas (Abudu).

7. Nemokama šeštadienio muzikinė programa Ąžuolyne

„Audra“ nebeatsiejama ir nuo dieninių muzikinių stichijų, todėl šiemet vėl grįžta į didžiausią Europos Ąžuolų parką. Gyvos muzikos scenoje čia pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos kūrėjai: „Kamanių Šilelis“ bei Lukas Pilkauskas, taip pat ir užsienio svečias, alternatyvaus ritmenbliuzo kūrėjas Jitwam, o nuo popiet iki vakaro lankytojus šokdins ir disko palapinė su puikiai pažįstamais Lietuvos didžėjais.

6. Naktinės ekskursijos – „Kauno klubų salos“ ir „Šimtamečiai Kauno reivai“

Kur pirmiausiai garsėjo Kauno vakarėlių kultūra? Kur įsitvirtino pirmieji ir svarbiausi Kauno didžėjai? Kur naktis leido laukinių 90-ųjų jaunimas, norėdamas pabėgti nuo sunkios posovietinės realybės? Penktadienį apie pogrindinius Kauno reiverių taškus pasakos ne pirmus metus festivalį lydintys „Unikalaus Paveldo“ gida – Jonas Oškinis ir Povilas Pauplys (aka Paul Nevermind). Šeštadienį – laiko mašina net 100 metų atgal. Kur šoko Laikinosios sostinės madistai? 

5. Didžioji veiklų programa – su meile, nuo jaunimo jaunimui

„Audra“ neatsiejama nuo jaunimui dedikuoto „Kylančio Kauno“, sėkmingai užaugusio ir tęsiančio savo veiklas ir praūžus Europos kultūros sostinės renginiams. Be jau tradicinių veiklų, šiemet bus ir naujovių. Festivalio programoje atrasite funikulieriaus kavinę, arba „Kavacoolierių“ bėgiais, kūrybos aktyvavimo dirbtuves „Bloomerangas“ buvusiame vienuolyne, tyrimą apie „Gėdos slenkstį“ ir kt.

4. Šokiai galerijoje ir fabrike

„Naktiniai šokiai tapo svarbiausia ir didžiausias minias pritraukiančia „Audros“ dalimi. Šįsyk atversime ne tik jau pažintas ir visos Lietuvos lankytojų pamėgtas erdves „Pergalės“ fabrike šeštadienio naktį, bet ir M. Žilinsko galerijos erdves penktadienį. Programoje – KiNK Live, Shackleton Live, Gabber Modus Operandi Live, Space Afrika Live, Moxy, Chaos In The CBD, Octo Octa, Objekt ir kt.“, – muzikinę programą pristato organizatoriai. 

3. Diskusijos su elektroninės muzikos tiklalapiu „Resident Advisor“

Vienas populiariausių elektroninės muzikos tinklalapių „Resident Advisor“ atvyksta į Kauną: pernai apsižvalgę svečiai nusprendė, kad šiemet norėtų  patys prisidėtiir prie festivalio programos su viena populiariausių savo rubrikų – „Resident Advisor Exchange Live“. Vieną pokalbį moderuos muzikos kritikė ir techno žvaigždė Chloe Lula, į kurios klausimus atsakinės šeštadienį „Pergalėje“ grosianti DJ Imogen. Kito pokalbio epicentre bus meno ir elektroninės muzikos sambūvis. 

2. Meninė festivalio programa

Sugrįžtanti meno programa įsikurs dviejose vietose – „Pergalės“ gamykloje ir M. Žilinsko dailės galerijoje, šalia esminių „Audros“ muzikinių akcentų. Europos choreografai plieno fabrike pristatys performansų programą, o Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje į fragmentišką pasaulį panardins būrys šiuolaikinio meno kūrėjų, kuruojami Tautvydo Urbelio.

1. Kompozitoriaus David August pasirodymas VDU Didžiojoje salėje

Esminis, brangiausias ir festivalį atidarysiantis renginys šiemet ir vėl kvies į per pusę tūkstančio klausytojų talpinančią VDU Didžiąją salę. „Čia laukiame italų-vokiečių kompozitoriaus, prodiuserio, garso inžinieriaus, didžėjaus bei profesionalaus pianisto David August. Kaune jis pristatys naujausią savo programą „VĪS“, braižančią ambientinės bei eksperimentinės muzikos paribius“, – atskleidžia „Audros“ komanda. 

Jau paskelbta visa „Audros“ programa, o bilietus ir kitą informaciją rasite čia.