Žurnalų archyvas

Festivalio „Audra“ TOP 10: kaip nepasiklysti ir ką būtina aplankyti?

26 birželio, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“ Kauną apims jau birželio 29-liepos 2 dienomis. Daugelis bilietus turinčių ir kruopščiai savo vasaros savaitgalius planuojančių jau ėmė atidžiai analizuoti pasirodžiusią atlikėjų programą. Tačiau be visų muzikinių malonumų „Audroje“ įvyks daugybė veiklų, judesių ir netikėtumų. Baisu kažką praleisti? Kuratoriai paruošė 10 svarbiausių festivalio įvykių suvestinę. Jei būsite ten – būsite pabuvę „Audroje“. 

10. PASIKLAUSYMAI NAKTYJE

Birželio 29-30 naktimis (nuo 22:30 iki 1:30 val.) Mykolo Žilinsko dailės galerijos fasadas nušvis spalvingomis audiofestivalio „Banguoja” vizualizacijomis. Du vasaros vakarus iš eilės originalo kalbomis per bevieles ausines skambės tarptautinių ir vietos audio menininkų kūriniai, o jų subtitrai lietuvių kalba tirps su naktimi susiliejančiose projekcijose.

M. Plepio nuotr.

9. VELNIŠKAI GRAŽI POPIETĖ

Birželio 30 d. būtina užsukti į legendinę Kauno vietą – Velnių muziejų. O jei tiksliau – į jo vidinį kiemelį, kurime slepiasi senas sodas. Jame rasite progą pailsėti nuo miesto šurmulio ir pabendrauti su Kauno jaunimu. Fotografijos menas, gyva muzika bei laisva vieta mieste atsigulti medžių pavėsyje. Viso renginio metu čia veiks „Minčių stotelė“, kurioje kiekvienas galės pasidalinti savo potyriais.

8. DŪZGIŲ DŪZGĖS „LIZDE“

Patyrę festivalininkai žino – geriausias festivalis įvyksta būtent tada, kai jis baigiasi. Visi mieste užsilikę bičiuliai iš užsienio, atlikėjai ar atostogautojai praleis sekmadienio vakarą ir naktį „Lizde“. Čia įtvirtinsite užsimezgusias pažintis ir pratęsite šviežią festivalio programą su vienu aktualiausių šių metų didžėjų – Guy Contact. 

7. ĄŽUOLYNAS OPEN AIR 

Daugelis apsilankiusių festivalyje pernai sako – šokiai Ąžuolyne dieną buvo bene jaukiausia ir smagiausia „Audros“. Dvi scenos. Dvi temos. Tačiau viskas šiltai ir vasariškai. Diskotekinėje „Tarp Dviejų Aušrų“ scenoje triumfuos DJ Qu su Simu Slabačiausku, o tuo tarpu gyvų koncertų scenoje – Afrodelic, Kedrostuburas, Superkoloritas ir olandai Yin Yin. Šeštadienį, liepos 1-ąją, dienos metu. 

S. Tertelytės nuotr.

6. REIVO IŠTAKOS VIRTUALIOJE REALYBĖJE

Vienas iš paskutinių programos papildymų – VR patirtis/filmas, sukurtas legendinės grupės „Underworld“ nario Darren Emerson. „In Pursuit of Repetitive Beats“ leis atsidurti reivo kultūros pionierių kailyje, tyrinėjant aplinką nuo plakatais apklijuotų miegamųjų iki piratinių radijo stočių, nuo policijos nuovadų iki slaptų sandėlių. Tai filmas apie Midlandso regioną, kuris 90-ųjų pradžioje sutraukdavo tūkstančius jaunuolių iš visos Jungtinės Karalystės kiekvieną savaitę. Bilietų kiekis itin ribotas! Juos įsigysite čia

5. VIENOS DIENOS BERLYNAS LAUKE

Kaip ir pernai, taip ir šiemet – „Lauko“ terasoje prie M. Žilinsko galerijos prieigų įsikurs berlyniečiai. Šį kartą tai radijo stotis „Refuge Worldwide Radio, kuri bendradarbiauja su įvairiomis socialinėmis asociacijomis, solidarizuojasi su ne pelno siekiančiomis organizacijomis, remia meninius, muzikinius projektus ir visą parą transliuoja atlikėjų pasirodymus iš viso pasaulio. Jų šokiai-transliacija ketvirtadienį prasidės lygiai 18 val. 

4. MENO KIRČIAI PRIE SOBORO

Praėjusiame festivalyje maloniai nustebinęs susidomėjimas menine dalimi organizatorius įpareigojo nenuleisti kartelės ir šiemet šiuolaikiniu menu prisodrinti tiek M. Žilinsko galeriją, tiek ir „Pergalės“ gamyklos erdves. Šį kartą meninę programą kuravo „Rupert“ centro atstovas Tautyvdas Urbelis, o jo dėka savo akimis galėsite pasimėgauti Crosslucid, Studio Misti, Deivido Vytauto, Keiken, Mortos Jonynaitės ir kitų menininkų darbais. 

Organizatorių nuotr.

3. KAUNO BOHEMOS ŠIRDIS

Apie Kauno menininkų namus kažką žino kiekvienas kaunietis. Ilgaamžė institucija, įsikūrusi įspūdingoje tarpukarinėje Vatikano konsulo viloje, puošia vieną gražiausių Kauno gatvių – Putvinskio gatvę, todėl jos praeiti beveik neįmanoma. Nuo birželio 30 dienos popietės iki vėlyvo vakaro čia virs ne viena ir ne dvi nemokamos veiklos, kuriose bus galima lengvai prarasti laiko nuovoką ir pailsėti nuo intensyvios muzikinės programos. 

2. EKSKURSIJA PO KLUBŲ ISTORIJĄ

Tai senų reiverių Jono Oškinio ir Povilo Pauplio organizuojamas pasivaikščiojimas po kultines, seniai pamirštas, tačiau istoriją kūrusias Kauno naktinio gyvenimo įstaigas. „Audros“ proga, birželio 30 dieną, penktadienį, nuo Kauno rotušės (Rotušės a. 15) ekskursija  „Kauno klubų istorija plius“ vyks du kartus: nuo 19 val. ir nuo 22 val. 

1. „PERGALĖS“ ŠOKIAI

Jei nebūsite čia – nebūsite festivalyje apskritai. Čia susitiksime visi, nes čia smogs pats didžiausias „Audros“ ciklonas. Jei buvote pernai, šį kartą „Pergalės“ gamyklos erdvės tikrai nebus atpažįstamos. Pasikeitęs erdvių išdėstymas, scenų lokacijos, meno instaliacijos, šviesos efektai. Viskas visiškai kitaip. Tačiau taip, jog dviejų naktų ten pasirodys tikrai per mažai.

Alinos Pasiuk nuotr.

Šie dešimt punktų – tai tik maža dalelė to, ką per visas festivalio „Audra“ dienas bus galima pamatyti Kaune.  Visą renginių programą galite rasti čia: www.audrafestival.lt