Žurnalų archyvas

Eksperimentinė programa „ConTempo OFF“ laukia idėjų

15 vasario, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“, šiemet Kaune ir Kauno rajone suplanuotas rugpjūčio 5-11 d., tęsia pernai pradėtą tradiciją ir pristatys ne tik pagrindinę, bet ir „OFF“ programą. 

„ConTempo OFF“ nuotykis skirtas tiems, kurie ieško scenos meno ribų, ir siekia atrasti naujuosius, eksperimentuojančius kūrėjus bei kylančias žvaigždes. Tai nepriklausoma platforma, kurią inicijuoja Kauno miesto kamerinis teatras ir audiovizualinių eksperimentų teatras „Kosmos Theatre“. Ji skirta pristatyti Lietuvos kūrėjų tarpdisciplininius kūrinius, netelpančius į tradicines muzikos, teatro ar dailės ribas ir įprastus festivalinius formatus. 

Siekdami platesnio požiūrio, „ConTempo OFF“ skelbia atvirą kvietimą šių metų programai. Rugpjūčio 7 d. Kaune numatoma pristatyti iki 5 skirtingų darbų. 

OFF programa bus sudaryta vadovaujantis šiais prioritetais: 

• pradedančių kūrėjų netradicinių darbų pristatymas (išbaigtų darbų ir eskizų pristatymas); 

• jau patyrusių skirtingų sričių kūrėjų tarpdisciplininė kūryba, kurioje vyrautų gyvas atlikimas, žiūrovo dalyvavimas;

• interaktyvios ir asmeniškai patiriamos savaeigės garso ir vaizdo instaliacijos.

Kūrinių pristatymui bus suteikiama reikalinga technika, jis bus pristatomas visuomenei ir žiniasklaidai. Atsiradus papildomiems finansiniams šaltiniams, numatoma kiekvienam darbui skirti kūrinio pristatymo biudžetą skirtą padengti autorines, transporto, technines ar kitas su kūrinio pristatymu susijusias išlaidas.

„Contempo OFF“ 2023 m. „Kosmos Theatre“ archyvo nuotr.

„Kviečiame teikti kūrinių pasiūlymus užpildant elektroninę paraiškos formą. Kūrinių atranka baigsis tuomet, kai bus sudaryta finalinė programa, su kurios paskelbimu ir uždarysime atranką, o teikiamas paraiškas vertinsime visą laiką, tad kuo anksčiau bus pateikti pasiūlymai, tuo didesnis šansas, kad būsite atrinkti“, – rašo organizatoriai.

Registracijos formą rasite čia.