Žurnalų archyvas

„Dancing ID“: atviros gatvės šokio dirbtuvės Dainavoje

14 birželio, 2022, Kauno miesto kamerinio teatro inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Visą birželio mėnesį Dainavos parke vyksta nemokamos gatvės šokio dirbtuvės jaunimui. Tai – galimybė kartu su „Dancing ID“ menininkais leistis į savo tapatybės bei jausmų išraiškos paieškas pasitelkiant šokį. 

„Šokis moko išreikšti emocijas per judesį, koordinacijos bei gali padėti atsipalaiduoti, vienyti, suteikti erdvės. Šokis ugdo kinestetinį intelektą ir yra labai universalus, turintis begalę funkcijų“, – apie šokio svarbą pasakoja vienas iš kūrybinių dirbtuvių mokytojas Marius Eidrigevičius.

J. Žukausko nuotr.

„Dancing ID“ suteikia progą geriau susipažinti su įvairiais gatvės šokio stiliais – judesio dirbtuves veda profesionalūs gatvės šokio šokėjai: Marius Eidrigevičius – Arni, o nuo birželio 22 d. prie jo prisijungs Ruslanas Levčenko (LV). Arni specializuojasi Hip-Hop ir House šokio stiliuose, nuo 2011 m. moko kitus socializuotis per judesį. Marius – Lietuvos bei užsienio gatvės šokių turnyrų dalyvis ir čempionas. Ruslanas – šokėjas ir choreografas iš Rygos, Hip-Hop ir Popping stilių atstovas. Nuo 2008 m. pradėjęs šokti Ghetto Dance Academy mokytojas laimėjo nemažai Latvijos, Estijos, Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos gatvės šokių kovų. 

J. Žukausko nuotr.

Atrasti bei kurti ryšį su savimi ir kitais – vienas svarbiausių dirbtuvių tikslų. „Gatvės šokiai, turintys gilią istoriją ir šaknis, padeda atsiskleisti kaip asmenybei, atsiverti kitiems per judesį bei priimti kitų šokėjų energiją šokant rateliuose (angl. cypher), šokių kovose ir įvairiuose pasirodymuose. Šokant rateliuose ir vakarėliuose svarbus būtent socialinis aspektas – nėra svarbu, kas geresnis, svarbu mainai, bendravimas bei palaikymas“, – teigia šokėjas. 

Dirbtuvės skirtos ne tik artimiau susipažinti su šokiu – tai ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas. „Šis projektas – tai galimybė populiarinti šokį, kaip veiklą lygią kitoms laisvalaikio lauko sporto šakoms. Šokant su vaikais ir jaunimu daug improvizuoju, tiesiog kartu smagiai leidžiame laiką. Man labai svarbu, kad dalyviai mokytųsi džiaugtis savimi ir priimtų savo kūną, tad mano misija – sudaryti jaukią atmosferą bei įkvėpti kitus savo šokiu“, – mintimis apie „Dancing ID“ dalinasi Marius.

Artimiausia šokio treniruotė – trečiadienį, birželio 15 d. 17 val. Dainavos parke. Dirbtuvės nemokamos. Daugiau informacijos apie dirbtuves Facebook: https://fb.me/e/1ZKfOEFDL  

„Dancing ID“ – Kauno miesto kamerinio teatro kartu su „Kaunas 2022“ vykdomas projektas. Partneris – „Visi savi Kaune“.