Žurnalų archyvas

Būsimąją Europos kultūros sostinę laimino Trys karaliai

7 sausio, 2022, Kauno tautinės kultūros centro inf. | Naujienos

2022 metų sausio 6 dieną į Kauną tradiciškai atkeliavo Trys karaliai. Kasparas, Merkelis, Baltazaras kartu su persirengėlių svita keliavo Laisvės alėja į Rotušės aikštę. Eiseną vedė Angelas, nešinas ryškia žvaigžde. Miestas aidėjo nuo lietuviškų dainų, ratelių ir šokių, kuriuos suko folkloro ansambliai: „Alda“, „Žaisa“, „Jotija“, „Ratilėlis“ ir „Piliarožė“.

Gytės Baltramonaitytės nuotr.

Karaliai ir jų svita laimino miestiečius, linkėjo geros sveikatos, priminė, kad jau baigėsi kalėdojimo laikas ir metas vėl kibti į darbus. Eisena pakeliui sustojo prie VšĮ „Kaunas 2022“, kuri įgyvendina Europos kultūros sostinės projektą, būstinės. Šventės dalyvius pasitiko direktorė Virginija Vitkienė su komanda. Taip pat Karalių palinkėjimai ir dainos skambėjo prie Kauno miesto savivaldybės. Juos pasveikino Švietimo skyriaus vedėjos pavaduoja Dovilė Kaminskė. Vėliau Rytų išminčiai su palyda atvyko prie prakartėlės, kur sugiedojo „Sveikas, Jėzau gimusis“.

Kauno Rotušės balkone pasirodę senasis Krivis ir Trys Karaliai palinkėjo miestui didžiuotis savo praeities darbais, kad Kaunas 2022 metais ne tik Europoje, bet visame pasaulyje garsėtų kaip laimingų ir atvirų kūrybai žmonių bendruomenė. 

Gytės Baltramonaitytės nuotr.

Kauniečiai ir miesto svečiai renginio metu turėjo progos ne tik palabinti Karalius, bet ir su jais nusipaveiksluoti prie gražiosios miesto eglės. Šventę užbaigė įspūdingas muzikos, ugnies ir pirotechnikos šou. Šviesos blyksniai, nušvietę visą aikštę, sudegino pernykštes negandas, išsklaidė tamsą ir sušildė žiūrovų širdis. 

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja visiems bičiuliams, dalyviams, partneriams ir miestiečiams už buvimą drauge, padėjusiems sukurti jaukią ir šiltą šventę.

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.