Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius (A. Mapu g. 18) iki gruodžio 30 d. kviečia apžiūrėti Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės parodą „Polymnijos įkvėptieji“. Paroda skirta 500 metų, kai buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė ir išspausdinta humanisto Pranciškaus Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“, sukakčiai paminėti.
Atverčiamosios knygos istorijos pradžia laikomas graikų – romėnų laikotarpis, kai dvi vaško lentelės užrašams buvo tarpusavyje sujungtos, o spaustuvių atsiradimas šimtmečių bėgyje buvo įvykis, kurio dėka knygos svarba, samprata buvo nebekintanti iki skaitmeninės knygos atsiradimo.
Knygų menininkė, odininkė Leonora Kuisienė gyvena ir dirba Kaune. Nuo 2020 metų Leonora savo kūrybą papildo autorinių rankų darbo knygų leidyba ir įrišimais, kas iki XIX a buvo gana įprasta praktika nūdienoje, o šiuo metu daugiau praktikuojama tik retoms kolekcinėms, meninėms knygoms kurti, įrišti.
Parodoje pristatomos oda trauktos Kaune gyvenančių rašytojų ir poetų (Donaldo Kajoko, Vilmos Kilinskienės, Vytauto Balsio, Algio Antano Žukausko ir Gvido Latako) autorinės knygos iš ciklo „Polymnijos įkvėptieji“, taip pat dėklai ir fotografijos.
Autorinės knygos – tai 4–6 numeruotų egzempliorių tiražo menininkės išleistos ir meniškai įrištos rankų darbo kolekcinės knygos. Didžiąja knygų viršelių dalimi menininkė stengiasi atskleisti ir parodyti odininkystės technikų grožį, plastiką ir įvairovę. Parodą papildo ir vieno eilėraščio knygos – objektai, kurie yra tęstinė kūrybinė knygų ciklo „Polymnijos įkvėptieji“ gija.
Parodos atidarymo vakaras – ketvirtadienį, gruodžio 8 d. 18 val.