Žurnalų archyvas

Bernardo Bučo anūkė pristato parodą „Pas senelį“

20 kovo, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje (S. Nėries g. 7, Kaunas) kovo 16 d. atidaryta skulptoriaus ir architekto Bernardo Bučo anūkės Neringos Karaškaitės personalinė paroda „Pas senelį“. Ši paroda kviečia užsukti į muziejų ir pamatyti kūrėjos darbus, kurie papuošė jos senelio namų sienas. 

Tai pirmoji dailininkės Neringos Karaškaitės personalinė paroda pristatoma būtent jos senelio namuose, kurios tikslas į šiuos namus pakviesti kiekvieną ir padaryti juos dar jaukesnius. Menininkės darbuose atsiskleidžia perspektyvos grožis bei santykis tarp žmogaus ir gamtos. Daug dėmesio sutelkiama šiltai emocijai, kurią paveikslas suteikia žiūrovui. 

Autorės archyvo nuotr.

„Nuo mažens myliu gamtą, gyvūnus ir piešimą. Kaip man kartais sako mama – tik paėmiau pieštuką į rankas ir pradėjau piešti. Visados susirasdavau veiklos, net ir apsupta suaugusiųjų, vos ketverių, ar penkerių metų piešdavau jų portretus prie šventinio stalo“, — pasakojo dailininkė. 

Parodos atidarymo metu buvo galima išvysti ne tik išraiškingus autorės mišrios technikos paveikslus, portretus, peizažus, bet ir daugiau sužinoti apie pačią dailininkę. Taip pat, aplankius parodą, susėsti su puodeliu arbatos ir pačios Neringos rankomis keptais obuolių pyragėliais bei pasidalinti įspūdžiais.

Menininkė dalinosi, kodėl ši parodos vieta jai svarbi: „Senelis man visados buvo ir bus autoritetas. Viską, ką jis pasiekė savo darbštumu ir atkaklumu, yra nuostabu. Ir tai taip pat moko mane siekti savo tikslų. Man labai džiugu, kad aš galiu dekoruoti senelio namus savo paveikslais ir pakviesti jus pas senelį.“ 

Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje vyksta įvairūs renginiai, ekskursijos, užsiėmimai, parodos. O apsilankant parodoje, taip pat galėsite pamatyti ir Bernardo Bučo skulptūros dirbtuves, literatūrinę ekspozicija bei 4 atkurtus memorialinius kambarius. 

Paroda „Pas senelį“ Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje (S. Nėries g. 7, Kaunas) vyks iki gegužės pabaigos.