Žurnalų archyvas

Baigiantis birželiui – šokio teatro „Aura“ premjera (fotogalerija)

7 liepos, 2022, Šokio teatro „Aura“ inf. | Naujienos

Birželio 29-ąją Kaune, Verslo lyderių centre, BLC, skambėjo Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO širdį verianti muzika, o Kauno šokio teatras „Aura” pristatė paskutinę, ilgai lauktą šio sezono premjerą „Aldona Gustas | (M)eilės (m)eilėse“.

Kaip rašoma galerijos „Aukso pjūvis“ puslapyje, Aldona Gustas (g. 1932) – išeivijos rašytoja ir dailininkė, gyvenanti Berlyne. Vokietijoje pripažinta menininkė yra išleidusi keliolika lyrikos rinkinių, jos literatūrinė kūryba verčiama į užsienio kalbas, gausiai publikuojama antologijose. Kaip dailininkė A. Gustas aktyviai dalyvavo personalinėse bei grupinėse parodose Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, JAV ir Lietuvoje. 1972 m. kartu su bendraminčiais įkūrė garsią Berlyno dailininkų-poetų (Berliner Malerpoeten) grupę. Už nuopelnus apdovanota Rahel Varnhagen von Ense medaliu, Vokietijos Federacinės Respublikos kryžiumi, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

„A. Gustas gimė Karceviškių kaime ir čia praleido pirmuosius savo vaikystės metus; vėliau su šeima gyveno Vilniuje. Rusijai okupavus Lietuvą tėvas buvo ištremtas į Sibirą, o mergaitė kartu su motina pasitraukė į Vokietiją. A. Gustaitei tuomet tebuvo devyneri. Ankstyvieji vaikystės įspūdžiai ir išgyvenimai, lietuvių folkloras ir gimtojo krašto gamtovaizdis moters gyvenime paliko ryškų įspaudą“, – pasakojima galerijos tinklapyje.

A. Liutkaus nuotr.

Jungtinis šokio ir muzikos projektas, įkvėptas išeivės menininkės, buvo kuriamas ir tobulinimas visus metus. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį Senojoje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje įvyko šio spektaklio kūrybinio proceso pristatymas. Praėjus premjerai, į kurią susirinko pilna salė žiūrovų, netilo klausimai, kada gi vėl bus galima išvysti šį pasirodymą, kurio prodiuseris Zigmas Kalesinskas subūrė savo srities profesionalus, choreografę Birutę Letukaitę bei kompozitorių Gediminą Gelgotą.

A. Liutkaus nuotr.

Šį sezoną šokio teatras „Aura“ jau užbaigė, o vėl į šokio spektaklius pakvies rugpjūčio mėnesį. „Aldona Gustas | (M)eilės (m)eilėse“, galėsite išvysti tarptautinio festivalio „Aura“ metu. Jau 32-ą kartą vyksiantis festivalis ir vėl nuspalvins Kauną ryškiausiais šokio trupių vardais spalio 12–16 dienomis. Išankstinius bilietus į festivalį visi norintys galės įsigyti Kauno Kultūros mugėje, kuri vyks pirmąjį rudens savaitgalį.