Rugsėjo 21 d. prasidės Tarptautinis šokio festivalis AURA. Jau trisdešimt trečią kartą vyksiantis, Kauno tradicija tapęs renginys, šiemet paruošė programą, kurioje žymūs šokio pasaulio vardai pristatys skirtingų koncepcijų pasirodymus įvairiems žiūrovams. Organizatorių parengtas trumpas gidas pristato, kur keliauti su visa šeima o kas patenkins šiuolaikinio meno gerbėjų jusles.
Atidarymas – sold out
„Tai žymiausias choreografas, su kuriuo „Aurai“ teko dirbti per visą ligšiolinę savo gyvavimo istoriją“, – džiaugiasi „Auros“ įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė, teatre reziduojant pripažintam meistrui Emanueliui Gatui (Izraelis, Prancūzija). Šis kviestinis choreografas rugsėjo 21d. „Romuvoje“ atidarys festivalį su spektakliu „Kartotojai“, į kurį visi bilietai parduoti.
Vizualūs festivalio reginiai
Rugsėjo 29 d. į Kauną sugrįžta pernai festivalyje viešėjusi pasaulinio lygio Akram Khan šokio trupė, pristatysianti šokio spektaklį su įspūdingomis vaizdo projekcijomis visai šeimai. „Maža tėvynė“ (chor. Akram Khan, Dž. Britanija) remiasi unikalia choreografo tarpkultūrinio pasakojimo meistryste ir byloja apie berniuko svajones bei prisiminimus, aprėpiančius nuo Didžiosios Britanijos iki pat Bangladešo. Tai istorija, švenčianti žmogaus dvasios stiprybę šiuolaikiniame pasaulyje. Šio spektaklio solistas – išskirtinio meistriškumo buvęs „Auros“ šokėjas iš Filipinų Jasperas Narvaezas. Spektaklis tinkamas publikai nuo 7 metų amžiaus.
Tą patį vakarą festivalio žiūrovai turės galimybę sudalyvauti naktiniame šokio pasirodyme: M. Žilinsko galerija paskęs žėrinčių kostiumų žvilgesy, nes šokio trupė „Sine qua non art“ iš Prancūzijos prisatys savo manifestą „Ateitis priklauso protėviams“ (chor. Christophe Béranger ir Jonathan Pranlas-Descours). Kūnų paroda vadinamas kūrinys su cenzu N-18 tyrinėja kūno scenografiją, fizinį žmonių santykį su supančia urbanistine aplinka ir miestų augimu. Renginys rekomenduojamas tardisciplininio meno, performanso žanro publikai. Nespėjusiems pamatyti, spektaklis dar kartą bus kartojamas rugsėjo 30 d. vakarą.
Dovana miestui – kaunietės šokio spektaklis
Rugsėjo 30 d. – dar vienas festivalio programos spektaklis visai šeimai, kurį sušoks buvusi „Auros“ šokėja Raimonda Gudavičiūtė, šuo metu gyvenanti Vokietijoje. Ji atvyksta pristatyti savo darbo „ma(KITA)ma“ ir scenoje pasirodys su sūnumi Elias. Kūrinyje nagrinėjamas klausimas, kaip galima suderinti šeimą ir karjerą, ypač moteriai. Tai, kas prasideda kaip šeimos istorija, perauga į empatišką dialogą tarp dviejų ekspertų, kurie ne tik dalijasi savo žiniomis apie breiką ir šiuolaikinį šokį, bet pasiūlo ir visiškai naują požiūrį į motiną ir sūnų, lyčių vaidmenis bei meno ir gyvenimo santykį perspektyvą. Prieš pasirodymą Kaune, choreografė ir šokėja atskleidė, kad labai jaudinasi sugrįždama į gimtinę ir tikisi, kad kūrinys palies giliausias žiūrovų kerteles. „ma(KITA)ma“ – festivalio dovana miestui, pamatyti spektaklį kino centro „Romuva“ scenoje norintys galės pamatyti nemokamai.
Vakaras tęsis „Entity“ šokio trupės iš Prancūzijos spektakliu, vyksiančiu NKDT Didžiojoje scenoje. „H H H“ (chor. Thibaut Eiferman) – hand, heart, head – ranka, širdis ir galva. Tai kūrinys apie nenusakomus, niekad nesiliaujančius impulsus. Choreografas Thibaut Eiferman yra sertifikuotas „Gagos“ mokytojas, daugiausia dėstęs Paryžiaus operoje ir Prancūzijos nacionaliniame šokio centre. Šokio trupėje dirba buvusi šokio teatro „Aura“ šokėja italė Chiara Corbetta, Kaune praleidusi du sezonus.
Indigo spalvos uždarymas
Spalio 1 d. prancūzų trupė „Sine qua non art“ kartu su tarptautine „Auros“ šokėjų komanda, parodys festivalio metu sukurtą performansą „Iš giedro dangaus“. Ne sceninėje erdvėje adresu A. Mickevičiaus g. 2 bus pristatyta menininkų Christophe’o Béranger bei Jonathano Pranlas-Descours’o choreografinių performansų portretų kolekcija. Pristatymo formatas priklauso nuo konteksto, vietovės architektūros ir bendradarbiaujančiųjų tapatybių, tad laukia netikėtų amplua ir improvizuoto judesio popietė.
Festivalį iškilmingai uždarys Šeiko šokio teatro iš Klaipėdos spektaklis „Indigo“ (chor. Agnija Šeiko ir šokėjai). Spektaklį įkvėpė XIX a. verslininko, poligloto, senosios Trojos atradėjo Heinricho Schliemanno asmenybė, spalvinga ir kontrastinga biografija bei pati legendinio miesto atradimo istorija. 2022 m. šio išraiškingo mėlyna spalva nutvieksto šokio spektaklio kūrėjai pelnė net tris „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus už choreografiją, kostiumus ir scenografiją bei apšvietimo dizainą.
Daugiau informacijos apie spektaklius ir išsami festivalio programa – www.dancefestival.lt
Oficialus festivalio informacinis partneris LRT.