Žurnalų archyvas

„Audra“ praūžė: festivalininkai dalinasi įspūdžiais 

10 liepos, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Birželio 29-liepos 2 dienomis Kaune nugriaudėjo muzikos, meno ir gerų emocijų audra. Miesto festivalyje „Audra“ lankėsi ne tik kauniečiai, bet ir svečiai iš užsienio bei visos Lietuvos, o dalyvavę muzikos profesionalai festivalio metu savo socialiniuose tinkluose dalinosi įspūdžiais apie festivalį ir jo erdves.  

Vienus ryškiausių įspūdžių savo socialiniuose tinkluose aprašė iš Pietų Sudano kilęs atlikėjas Skin On Skin, gyręs atsidavusią publiką ir puikią emociją viso festivalio metu. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje išgarsėję I. Jordan savo paskyroje „Pergalės“ metalo fabriko erdves pavadino „vienomis beprotiškiausių lokacijų, kokiose yra tekę pasirodyti“. 

Panašiai apie „Audros“ festivalio patirtį savo socialiniuose tinkluose kalbėjo ir iš savo muzikos istorija bei atlikėjais garsėjančio Bristolio atvykusi grupė „Scalping“: „Tai yra, ko gero, vienas geriausių šou, kokį esame kada nors sugroję“.

Alinos Pasiuk nuotr.

Į Kauną festivalio proga atvyko ir vieno įtakingiausių pasaulyje elektroninės muzikos naujienų portalo „Resident Advisor“ žurnalistai iš Didžiosios Britanijos. Kolektyvo nariai teigė, jog „nieko panašaus nepavyktų sukurti nei Londone, nei Amsterdame“. Viena to priežasčių – itin ribotos galimybės pasinaudoti panašaus dydžio industrinėmis patalpomis ir jas saugiai bei patogiai įrengti. Renginio apžvalgą ruošiantys žurnalistai Kaune vykusią „Audrą“ pavadino „milžinišką potencialą augti turinčiu festivaliu“.

Tiesa, penktadienį iš „Audros“ festivalio lankytojai į savo socialinių tinklų paskyras daugiausiai kėlė ne muzikinius įspūdžius, o akimirkas iš gyvo meninio performanso, kuris geram pusvalandžiui sutraukė viso festivalio dėmesį. Tai buvo „Young Boy Dancing Group“ tarptautinio šokėjų tinklo pasirodymas, kurį Lietuvos gerbėjams padėjo atvežti Šveicarijos menų taryba. 

Dainiaus Dambrausko nuotr.
Helenos Majewskos nuotr.

Festivalio programa fokusavosi ne tik į naktines pramogas. Kaunas įvairiomis veiklomis buvo įtraukęs daugybę „Audros“ lankytojų ir dienos metu. Viena populiariausių dieninės programos dalių buvo M. Žilinsko dailės muziejuje įrengta tarptautinė šiuolaikinio meno paroda. Specialiai „Audrai“ surengta ekspozicija (kuratorius Tautvydas Urbelis) pristatė bene dešimtį tarpdisciplininio ir video meno instaliacijų. Vėlyvą sekmadienio vakarą prie Soboro besidriekusios eilės tarsi buvo įrodymas, jog „Audra“ Kaunui yra reikalinga ir ji tikrai ateis kitais metais.