Žurnalų archyvas

„Atataria lamzdžiai 2024“ kvies pažinti vandens stichiją lietuvių tradicijoje 

2 birželio, 2024, Parengta pagal organizatorių inf. | Naujienos

Birželio 6–8 dienomis į Kauną jau 38-ąjį kartą sugrįžta tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“. Jo tikslas – puoselėti įvairių Lietuvos etnografinių regionų folklorą, amatus, tautodailę, etnines tradicijas, taip pat aktyvinti Lietuvos folkloro ansamblių veiklą, plėtoti folkloro ansamblių kūrybinę partnerystę, siekiant geresnio folkloro kolektyvų ir pavienių atlikėjų meninio lygio, formuoti vidinį žmonių poreikį dalyvauti kūrybinėje meninėje veikloje bei supažindinti kauniečius ir miesto svečius su Lietuvos ir kitų šalių tradiciniu folkloru. 

„Atataria Lamzdžiai” yra didžiausias tokio tipo renginys Kaune, kasmet suburiantis gausų būrį folkloro tradicijas puoselėjančių kolektyvų, pavienių atlikėjų, amatininkų ir tautodailininkų iš visos Lietuvos bei užsienio. Festivalio renginiai – ne tik puiki proga susitikti meilės tradicinei kultūrai vienijamiems bičiuliams – tai graži šventė visai Kauno miesto bendruomenei, suteikianti galimybę išgirsti autentiškų liaudies dainų, drauge suktis tradicinių šokių rate, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, parodose, paskaitose ar amatininkų jomarke.

Petro Vaičiulio nuotr.

Šių metų festivalio „Atataria lamzdžiai 2024“ programa skiriama vandens stichijos įprasminimui lietuvių tradicijoje. Vandens simbolis, atsiskleidžiantis folkloro programose, tautosakoje, švenčių papročiuose ir apeigose, kvies iš naujo įvertinti jo svarbą senojoje lietuvių pasaulėžiūroje bei mūsų šiandieniniame gyvenime. Tai pirmoji iš planuojamos tęstinės 2024–2027 m. stichijų programos, kurią sudarys vandens, žemės, ugnies ir oro temos.

Ketvirtadienį festivalis bus atidarytas vėliavos pakėlimu prie Kauno savivaldybės, vėliau tąvakar laukia pasidainavimai Marvelės upės slėnyje bei sutartinių vakaras Kauno Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

Penktadienį „Atataria lamzdžiai“ pakvies į Adolfo Teresiaus sakraliojo liaudies meno ir  kryždirbystės parodą Kauno įvairių tautų kultūros centre, kanklių popietę Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje, folkloro ansamblių koncertą Kauno kultūros centre ir kitus renginius.

Šeštadienį Kauno pilies prieigose visą dieną vyks tautodailininkų ir amatininkų jomarkas, bus atidaryta Dainų šventės 100-mečiui skirta paroda, vyks koncertai Kauno pilies amfiteatre. 

Į „Atataria lamzdžiai“ suvažiuos dešimtys kolektyvų bei amatininkų ir tautodalinininkų iš įvairių Lietuvos regionų, taip pat svečiai iš Latvijos ir Ukrainos.

Detalią festivalio programą rasite paspaudę šią nuorodą. Visi renginiai nemokami. 

Festivalį organizuoja: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.