Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 21–24 dienoms

20 vasario, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 02 21

Gvido Latako tapybos ir miniatiūrų paroda „Dausuvų sakmės (Vilkų mėnuo)“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Štai, mielieji, jums tokios istorijos, sakmės, parneštos iš senos kaip pasaulis Dausuvų žemės, iš Sėkmių teritorijos, esančios už plono kaip rūko marškos paviršiaus. Kita vertus, kaip tu ten pateksi, jei ne sapnuojant? Per Sapnulį, Sapniuką, Sapniauskį? Sapnas, žinia, daug ką iškreipia, perkeičia, o kur dar, po šimts, netobulas perteikiančiojo teptukas… Rasite čia ir vilkų, ir mergelių, mėnulių“, – sako parodos autorius.

Rasos Pilkauskaitės tapybos paroda, 17:00–00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Treti studijų metai – pirmas asmeninis išsieksponavimas. Bus šiek tiek akademijos, truputį daugiau absurdo, draugų, patyrimų ir intymumo. Dauguma vėlyvesnių darbų kuria santykį tarp vaizdo ir teksto, nebūtinai tiesioginį, ir nebūtinai prasmingą. Kiti – dar laukia savosios prasmės atradimo iš stebėtojo“, – pasižvalgyti kultūros bare kviečiama parodos anotacijoje.

ANTRADIENIS, 02 22

Paroda „Kauno žvėries brolija“, 09:00–20:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2

Kauno apskrities viešoji biblioteka  prie „Kaunas 2022“ trilogijos pirmosios dalies „Sukilimas“ prisijungė su projektu „Kauno žvėries brolija“ ir kviečia iki pat kovo lankyti šia proga atidarytą skulptūrų parodą. Menininkai Ala Volkova bei Donatas Beniulis čia pažindina su Kauno mitinio žvėries brolijos nariais, pažadintais iš bibliotekos senųjų rūsių, knygų bei Kauno istorijų.

A. Volkovos skulptūros įsikūrė lauke ir išnyra sutemose – tai slibinas, feniksas, baziliskas. D. Beniulio kūriniai – cerberis ir kaukas – laukia viduje, bibliotekos darbo valandomis.

Pietų petrauka su „Mindfulness“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus kiekvieną antradienį nuo vasario 22 iki kovo 29 d. kviečia į dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) užsiėmimus. Trumpam stabtelėkite ir pabūkite drauge su savimi bei menu, įgaukite naujų patirčių, pagerinkite savo emocinę sveikatą. Patyriminių užsiėmimų metu instruktorė Janina Sabaitė-Melnikovienė skirtingose muziejaus erdvėse ves dėmesingo įsisąmoninimo praktikas, kvies tyrinėti save ir savo reakcijas į stresą bei aplinkos dirgiklius, sustoti ir įsigilinti į patiriamus pojūčius, atpažinti, kas kelia sunkias emocijas ir kaip veikia automatinės mintys. Valandos trukmės užsiėmimuose dalyviai mokysis ugdyti savo dėmesingumą ir taip gerinti streso bei nerimo valdymo įgūdžius.

Užsiėmimo kaina – 15 Eur (į kainą įskaičiuotas ir bilietas į muziejų) Vietų skaičius grupėje ribotas, todėl reikalinga išankstinė registracija: tel. 8 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)
arba šioje nuorodoje.


Filmas „Jackass amžinai“ (specialusis seansas originalo kalba), 21:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Smegenų sutrenkimai, nulūžę dantys, gyvatės įkandimai, išnarinti sąnariai, skausmas ir juokas – tai yra Jackass. Po 11 metų originali Jackass komanda grįžta į savo paskutinį kryžiaus žygį – linksmų, beprotiškai absurdiškų ir dažnai pavojingų triukų raundą – padedant nutrūktgalviams naujiems draugams. Iš visų keturių Jackass filmų, šis skaudės labiausiai.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 02 23

Susitikimas su dailininku Stasiu Eidrigevičiumi, 16:00
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Istorinėje vietoje vyks susitikimas su daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusiu, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu dailininku Stasiu Eidrigevičiumi. Jo personalinė pastelių, mažosios grafikos darbų, atvirukų paroda „12 naujų atokvėpių“ tęsia Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos organizuojamą, meno mokyklos absolventų parodų ciklą.

Parodos rengėjų archyvo nuotr.

Parodos „Ievos Simonaitytės gyvenimo kambarys“ atidarymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šiais metais minime rašytojos Ievos Simonaitytės 125 metų jubiliejų. Parodoje laukia  improvizuotas rašytojos kambarys, kuriame jau gyvens ne ji pati, o dar tebegyva atmintis, išlikę prisiminimai, laiškai, jos rankraščiai ir knygos, praeitimi alsuojantys, asmenines istorijas pasakojantys daiktai, kurių gana daug išlikę ir saugoma muziejaus fonduose. Nedidelė kamerinė parodos erdvė ir gausūs išlikę eksponatai patys padiktavo parodos temą – simbolinį kambarį, kuriame tilptų visas rašytojos gyvenimas: vaikystės vargai ir darbai, svarbiausi ją lydėję žmonės, pribloškianti literatūrinė sėkmė ir kūrybai paaukoti brandos metai sovietinėje Lietuvoje. 

Rašytoja vadinta Mažosios Lietuvos metraštininke, nes jai rūpėjo, kaip gyvena lietuvininkai, rūpėjo išsaugoti viską bent tekstuose. Parodoje „Ievos Simonaitytės gyvenimo kambarys“ sužinosite, kaip gyveno ji pati – „Aukštujų Šimonių likimo“ ir „Viliaus Karaliaus“ autorė, rašytoja klasikė.

Atidarymo metu ne tik apžiūrėsite parodą, bet ir išgirsite muziejininkų pasakojimus apie rašytoją, lydimus Andriaus Morkūno atliekamų Mažosios Lietuvos krašto dainų ir giesmių.

I. Simonaitytė. MLLM archyvo nuotr.

Slemas #46, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Mėnesį ilsėjomės, liežuviais gaudėm snaiges, žiūrėjom į slemerius ant „Žalgirio“ arenos arba Vilniaus scenos, metas grįžti. Susitinkam jau įprastoje KKC salėje paklausyti ar slemerių liežuviai neatšipo, o gal kaip tik naujų triukų išmoko. Vedėjai – Jovaras ir Deimantė Mikuckaitė“, – kreipiasi organizatoriai ir primena, kad dalyvių registracija ir klausimai teplaukia adresu asta@kmn.lt.

Vytauto Paplausko nuotr.

Spektaklis „SoDra, Mon Amour“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ši tragikomiška drama (režisierius Gildas Aleksa, dramaturgė Kristina Marija Kulinič) privers apsvarstyti žmogiškumo faktorius esamoje sistemoje, bei sistemos faktorius esamame žmogiškume. Spektaklio tikslas nėra kaltinti ar išspręsti. Spektaklio tikslas yra reflektuoti tai, ką jaučiame, kai mėginame būti sąžiningais piliečiais.

KETVIRTADIENIS, 02 24

26-oji Kauno istorijos konferencija „Vytauto Didžiojo Universitetui 100 metų“, 09:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Universiteto jubiliejui skirtoje konferencijoje bus dalinamasi naujausiais tyrimais apie Vytauto Didžiojo universitetą, jo reikšmę Kaunui, Lietuvai ir net pasauliui. Taip pat aptariamos temos, susijusios su Vytauto Didžiojo universitete tarpukariu veikusių fakultetų, kurie davė pradžią dabartiniams universitetams, istorija. Dalyvauti kviečiame ne tik istorikus, bet ir filosofus, antropologus, literatūrologus, menotyrininkus, sociologus, politologus ir visus besidominčius Kauno miesto bei aukštojo mokslo istorija.
Konferencijos programa.

Kauno istorijos konferencijoje bus galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu. Konferencijos nuoroda.


Estijos Nepriklausomybės dienai skirtas koncertas „Skambanti Baltijos laisvė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šią dieną Estija švenčia laisvę! Todėl Kauno miesto simfoninis orkestras visoms Baltijos šalims svarbios šventės dieną kartu su muzikais iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos kviečia nevaržomai, be jokios baimės ir draudimų švęsti tautų bičiulystę. Šventiniame koncerte su orkestru pasirodys smuikininkė Dalia Kuznecovaitė bei latvių jaunosios kartos violončelininkas Kristaps Bergs. Prie dirigento pulto stos maestro iš Estijos Erki Pehk.

Programoje:
Ülo Krigul – Koncertas smuikui ir orkestrui „Cloudworks“
Arvo Pärt – „Spiegel im Spiegel“ violončelei ir kameriniam orkestrui
Johannes Brahms – Koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui a-moll, op.102

Programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą“, 18:30
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Iš Lietuvos centriniame archyve saugomų tarpukario Lietuvos kronikų segmentų sudaryta programa nušviečia kultūrinį, gynybinį, industrinį ir buitinį tuometį šalies gyvenimą. Tai iškalbingas istorinis dokumentas, atskleidžiantis gyvą ryšį tarp praeities ir dabarties. Keičiasi datos ir politinės aplinkybės, bet nesikeičia žmogaus žvilgsnis į save ir jį supančią aplinką. Tai kinematografiškas nuotykis, kuris paneigia, kad kronikos yra tik istorikų ir archyvarų teritorija.

Programą pristatys jos sudarytojas, kino archyvaras Aleksas Gilaitis. Pirmąją programos dalį gyvai įgarsins pianistas Pavel Pavlosyuk.

„Keliauk su filmais“: „Dior ir aš (Dior et moi)“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Aukštosios mados žavesiu svaiginantis filmas „Dior ir aš“ nukelia į legendinių „Christian Dior“ mados namų vidų, suteikdamas išskirtinę privilegiją pažvelgti į pirmąją Raf Simons, naujojo meno direktoriaus, aukštosios mados kolekciją. Tai – tikros meilės darbas, sukurtas atsidavusios komados. Filme derinamos kasdienybės detalės, šiuolaikinio mados pasaulio elementai ir paslaptingi aidai iš prekinio ženklo praeities. Kartu, tai ir duoklė talentingoms siuvėjoms, nepavargstamai įgyvendinančioms Raf Simons viziją.

Prieš filmo seansą jūsų laukia kultūros antropologės, projekto „Suprasti madą“ lektorės, stilistės Miglės Kazėnaitės pristatymas „Nuo drabužio iki meno: kaip genijai perrašė mados istoriją“.

Filmo seansas yra projekto „Keliauk su filmais“ dalis. Projekto programa sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane.