Žurnalų archyvas

Piešiančius moksleivius kviečia į tradicinę prof. A. Žmuidzinavičiaus olimpiadą

4 vasario, 2022, KTU inf. | Naujienos

Vasario 12 d. 9:30 geriausi pieštuko meistrai iš įvairių Lietuvos mokyklų susirinks į tradicinę Prof. A. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiadą, organizuojamą KTU Statybos ir architektūros fakulteto. Nemaža dalis dalyvių čia atvyks dėl noro išbandyti savo įgūdžius prieš architektūros stojamąjį egzaminą ir įsivertinti, kur dar reikėtų patobulėti, kad svajonių profesijos studijos taptų realybe. 

KTU nuotr.

Vienas iš olimpiados organizatorių ir vertinimo komisijos narių Vytautas Baltus primena, kad renginiu pirmiausia norima patikrinti moksleivių gebėjimus piešti pagal reikalavimus ir įsiskaityti į užduotį, kūrybingumą paliekant kaip papildomą vertinimą.

„Svarbu suprasti, jog piešimo olimpiadoje reikalinga ne meninė interpretacija, abstrakcija, o tikslus, akademiškai fotorealistiškas piešinys ir gyvenimiška kompozicija. Technika ir darbas čia reiškia labai daug. Daiktų formos, tekstūra, apšvietimas ir šešėliai – visa tai yra pagrindas gal mažiau fantastiškam, bet teisingam ir gerai įvertinamam darbui“, – sakė V. Baltus, kuris moksleivius egzaminui ruošia ir „Trys laipteliai“ kursuose. 

Pasak dėstytojo, piešimo ranka svarba architektams iki šiol nemažėja, nors kompiuteris ir yra daug kartų patogesnis (ir protingesnis) įrankis, tačiau jis yra tik pagalbininkas. 

„Niekada nepradedu projektuoti kompiuteriu, tik pieštuku ant popieriaus lapo – taip manęs nevaržo kažkokie programinės įrangos standartiniai pasirinkimai ir pasiūlymai, o ji tampa tik įrankiu švariau, greičiau perteikti savo mintis. Sunku tikėtis gilaus, prasmingo ir estetiškai patrauklaus kūrinio neturint minties galvoje ir eskizo po ranka“, – sakė architektas, kviečiantis vasario 12 d. 10-12 klasės moksleivius atvykti ir patiems išbandyti pieštuko valdymo įgūdžius. 

Pasak KTU Statybos ir architektūros fakulteto atstovų ši olimpiada organizuojama atsižvelgiant į architektūros studijų stojamojo egzamino tvarką ir yra puiki proga būsimiems architektams išbandyti savo jėgas, pamatyti, kur dar reikia pasitemti. 

„Kiekvienais metais sulaukiame apie 100 dalyvių. Prieš metus olimpiadą organizavome nuotoliu, ir susidomėjimas ja nebuvo mažesnis nei įprastai. Matome, kad tie patys moksleiviai vėliau atvykę į stojamąjį egzaminą jaučiasi labiau užtikrinti ir mažiau jaudinasi. Mūsų dėstytojai atsako ir į įvairius dalyvių klausimus, pasidalina patarimais, o atvykę mokytojai turi galimybę pabendrauti su dėstytojais ir kitais svečiais“, – pasakojo KTU Architektūros studijų programos vadovė Jūratė Kamičaitytė. 

Žinoma, geriausių piešėjų lauks ir prizai. Juos įsteigė KTU, KaunasTic bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus.

Renginio metu nepamirštami ir mokytojai. Jie turės progą sudalyvauti dirbtuvėse, vedamose dizainu grindžiamu mąstymu ir galės patys išmokti naujų problemų sprendimo būdų, kuriuos tikimasi pritaikys savo pamokose. 

Daugiau informacijos – https://saf.ktu.edu/piesimoolimpiada/