Pirmoji lietuvoje internetinio meno ir interneto studijų platforma Lietuvoje „on:real“ ruošia jau antrąjį savo internetinį renginį, kuriame pasitelkiant net.art judėjimo kūrinius internetas bus atskleistas, kaip kūniška infrastruktūra kurianti kūniškas žmonių patirtis.
Interneto „erdvė“ lengviausiai suprantama pasitelkiant metaforas. Kaip dauguma tyrėjų sutinka, pati erdvės koncepcija “interneto erdvėje” yra metafora. Kuo daugiau „debesų“, „tinklų“, „srautų“ ir pan. atsiranda interneto žodyne, tuo jis mūsų vaizduotėje virsta vis mažiau apčiuopiamu ir bekūniu. Tai neša įvairias socialines, politines, kultūrines, implikacijas: interneto generuojamos CO2 emisijos yra ignoruojamos, su piratavimu ir NFT privačios nuosavybės koncepcija internete įgauna įvairius paradoksalius atspalvius, viešąjame diskurse internetas apipinamas “anapusybės” įvaizdžiais, kur fizinė tikrovė laikoma realybės etalonu, o internetas – kažkuo nerealaus (virtualaus), ir vadinasi – mažiau svarbaus.
Lapkričio 3 d. 19 val. vyksiančiame renginyje „net.art ir interneto kūnas“ įžeminsime internetą, suprasime jį kaip kūną, taip išsklaidydami jo mistinį ir transcedentalų įvaizdį. Šią sudėtingą užduotį atlikti padės tarpdisciplinis menininkas ir tyrėjas Dovydas Laurinaitis, kuris savo praktikose gilinasi į internetu medijuojamų socialinių santykių problematiką. Jo projektas „Jungti“ eksperimentuoja su būdais kurti autentišką kūnišką ryšį tarp žmonių internetu. Anot Dovydo, socialumas interneto eroje tampa simuliakru – į save nepanašia koncepcija, kuri socialinių medijų akivaizdoje ima reikšti šį tą visai kito, nei anksčiau. Dovydui svarbu pabėgti nuo simuliakro ir tirti būdus autentiško socialumo kūrimui. Renginys vyks anglų kalba ir bus transliuojamas gyvai bei pasiekiamas per „Kauno pilno kultūros“ feisbuko paskyrą.
„on:real“ projektas siekia spręsti gilią Lietuvos technologijų lauko problemą – kai visur apstu startuolių ir iš užsienio valstybių plaukiančių investicijų į vietos IT sektorių, tai tuo tarpu humanitarinis požiūris į internetą čia beveik neegzistuoja. Pasigirti „vienaragiais“ galime, bet interneto menininkais ar internetą tiriančiais akademikais beveik ne. „on:real” tikslas yra kurti sceną Lietuvoje skirtą menininėms ir humanitarinėms interneto praktikoms, kur internetas būtų atskleistas ne tik kaip įrankis ekonominei naudai, bet ir kaip sociokultūrinių problemų kupina kultūrą medijuojanti metamedija, kurią galima pasitelkti netikėtų meninių eksperimentų kūrimui.
Internetinis portalas onreal.ooo susideda iš tyriminių tekstų lietuvių ir anglų kalbomis, šiame lauke dirbančių profesionalų katalogo leidžiančio vienoje vietoje rasti įvairius šiame lauke dirbančius specialistus su jų kontaktais, bei internetinio meno kūrinių ir įvairių aktualių hipersaitų duombazės. Greta portalo veikia nuolat aktualiomis nuorodomis ir internetiniu menu pildoma Instagram paskyra @o.n.real.
„on:real“ tęsia „INdisTERNET“ projektą vykusį Kauno menininkų namuose, kuris eksperimentinių renginių eigoje nagrinėjo informacijos mediacijos procesus per sociokultūrinių interneto efektų prizmę.
„on:real“ projektą globoja Lietuvos kultūros taryba.
„on:real“ kolektyvas – Gytis Dovydaitis ir Ugnė Stankevičiūtė.