PENKTADIENIS, 10 22
„Nepatogus kinas“: Audiodokumentikos „Geimeris: žmogžudystės planas“ perklausa ir diskusija, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
Geriausias internetinis 14-mečio Viktoro draugas suplanavo ir įvykdė išpuolį savo mokykloje. Ši patirtis paskatino Viktorą imtis misijos: jis nori papasakoti pasauliui apie tai kas vyksta kompiuterinių žaidimų bendruomenėse. Anot jo, jos suaugusiems visai nerūpi.
Diskusijos „Neapykantos kalba virtualumo eroje“ metu bus aptarti šie klausimai: Kaip atpažinti ir kur brėžti ribą tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos? Kur pranešti?
Kaip neapykantos kalba veikia vaikus, asmenį ir bendruomenę? Ar technologijos padeda „valyti“ internetą nuo neapykantos kalbos ir kaip jos tai daro? Ką reiškia patirti neapykantos kalbą?
Moderuoja: Agnė Pakšytė.
Dalyvauja: Daiva Gylytė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos projektų vadovė, Eglė Tamulionytė, „Vaikų linija“ projektų „Be patyčių“ ir „Saugesnis internetas“ koordinatorė, Tomas Krilavičius, Vytauto Didžiojo universiteto informatikos fakulteto dekanas.
Koncertas „Karališkosios arfos solo“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Arfininkė Joana Daunytė viename iš savo interviu yra pasakiusi: „Arfos garsai yra ypač artimi žmogaus sielai. Šio instrumento skleidžiamas sakralumas, pakilumas susijęs su mūsų vidumi, dvasine ramybe, šiluma ir jaukumu. Plačiai kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją. Ne veltui šis instrumentas vadinamas dieviškuoju.“
Penktadienį J. Daunytė klausytojus atliks prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Pierné Koncertą arfai ir orkestrui. Koncerte taip pat skambės Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama Antoníno Dvořáko Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88. Šį vakarą solistei ir orkestrui diriguos Juozas Mantas Jauniškis.
Grupės „McLoud“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30
Gal repo, gal metalo grupė Kaune paskutinįkart sugros savo albumą „NYNX“. Koncertą „apšildys“ DJ Less Feeling.
ŠEŠTADIENIS, 10 23
Aušros Andziulytės paroda „Rapsodija Kuršių Nerijai“
ir Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos paroda „Šiek tiek pakrašty – šalia piešinio“, 11:00 – 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
„Kuršių Nerija. Kerinti vieta, man visiškai panaikinanti „žemės traukos“ jausmą ir suteikianti lyg nesvarumo būseną, tarsi praryjanti laiką ir leidžianti labai ryškiai pajusti Dievišką amžinybės dvelksmą… Tai kaip paslaptingos durys atveriančios džiugios ramybės ir pilnatvės erdvę, kurioje stebėtojas ir vaizdas tarsi tampa vieniu, tiesiog buvimu. Ta atsiverianti begalinė erdvė ir savita tvyranti šviesa apglėbia ir ištirpdo savyje“, – pasakoja Aušra Andziulytė, kurios darbams būdingi sodrūs koloritai, laisva tapysena, iš gamtos atkeliavę motyvai.
Taip pat galerijoje svečiuojasi bičiuliai iš Vokietijos. Parodoje net 15-a įvairių kartų menininkų, Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos narių, pristatys piešinius, koliažus, objektus, instaliacijas, videodarbus atskleidžiančius individualius būdus siekiant savo meninio kelio. Parodos koncepcija prasideda piešiniu, o taip pat atskleidžia ir kitokio priėjimo prie piešinio rezultatą. Didžiausias dėmesys čia sutelkiamas į tuos piešinius kurie nuolat keičiasi arba dėl savo ypatingo kūrimo proceso jau yra kitokie, atsiveriantys kitoms sritims: spalvai, tekstui, panašiam objektui pereinančiam į trimatę erdvę, įgaunančiam garsą, žodį, pradedančiam realiai judėti erdvėje, mintyse ir pan.
Literatūrinė popietė, skirta Balio Sruogos poezijai, 12:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21
Šeštadienio popietę Kauno senjorai kviečiami praleisti Sruogų namuose: „Kalbėsimės apie B. Sruogos kelią į poeziją, prisiminsime populiariausius eilėraščius, vaišinsimės mėtų arbata.“
Muziejaus lankymas – nemokamas. Prašome registruotis (el. paštu b.sruoga@maironiomuziejus.lt arba tel. nr. 8 37 730474).
Spektaklis „Kaligula“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Prancūzų rašytojo ir mąstytojo egzistencialisto Alberto Camus pjesė „Kaligula“ mūsų dramatišku laiku skamba aktualiai kaip niekad. Viruso sukaustytas esamasis laikas pastato mus priešais veidrodį ir klausia – dėl ko esi, kas vyksta, ar tai, ką sukūrei, nebus nušluota nuo žemės paviršiaus? Vieni teigia, jog virusas – dievo žinutė, kiti – kad tai gamtos kerštas žmogaus ekspansijai ir nejautrai. Bet kokiu atveju režisierius Agnius Jankevičius dabartinį būvį apibūdina kaip pavojų įpročiams, didybei, merkantilizmui, ateičiai. Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Kaligula“ meta iššūkį kasdienybei ir klausia – kas tu esi? Kaligulos virusas – tai stichijos maištas prieš komfortišką, logišką „dievų“ tvarką, tai priminimas, kad esame laikini, o mūsų „dieviškumas“ tėra menka iliuzija.
SEKMADIENIS, 10 24
Premjera. Spektaklis paaugliams „2-osios Laiptinės Respublika“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
„2-osios Laiptinės Respublika“ – interaktyvus spektaklis paaugliams pilietiškumo, bendruomeniškumo ir paauglystės virsmų temomis.
Pagrindiniai spektaklio veikėjai, tos pačios laiptinės kaimynai: „moksliukė“ Elė, „mis populiarioji“ Deima bei nuo kompiuterinių žaidimų priklausomas Rėjus, susipykę su savo šeimomis maištaudami nutaria čia, laiptinėje, įkurti savo nepriklausomą „2-iosios Laiptinės Respubliką“ ir tik nuo publikos pasirinkimų priklausys kaip ši „šalis“ gyvuos toliau. Žiūrovai ne tik patys rinks prezidentą, išgyvens valstybės sukūrimą, kilimą bei skilimą, beieškant teisingo kelio jai gyvuoti, bet ir susidurs su aktualiomis paauglystės problemomis: maištu, patyčiomis, populiarumo svarba, priklausomybe nuo technologijų ir socialinių tinklų, savęs, kaip asmenybės suvokimu, buvimo bendruomenės dalimi svarba.
Pjesės autorė – Irena Kunevičiūtė
Spektaklio režisierė – Sigita Pikturnaitė
Kariliono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Reguliarūs koncertai Kauno karilionu vyksta jau daugiau nei 60 metų, pirmieji Kauno karilionininkai – Giedrius ir Viktoras Kuprevičiai. Šiandien Kauno karilionas turi 49 varpus ir atnaujintą klaviatūrą, didžiausias kariliono varpas „Kaunas“ – Valdo ir Almos Adamkų dovana. Kauno karilionas priklauso Vytauto Didžiojo karo muziejui (steigėjas – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija).
Šį sekmadienį Austėja Staniunaitytė-Proietta atliks programą „Muzikos garsai“.
„Nepatogus kinas“. „Sabaja – belaisvės“, 16:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
Terminu „sabaja“ apibūdinamos jazidų moterys, pagrobiamos ISIS ir laikomos sekso vergovėje. Vienoje pavojingiausių vietų pasaulyje – Sirijos Al-Hol karo stovykloje – kalinčių moterų išgelbėjimas atrodo neįmanoma užduotis. Kol jos neapsiima Mahmudas ir Ziyadas – du vyrai, ginkluoti tik šautuvu, telefonu ir noru padėti. Kinas tiesiai iš karo fronto. Rež. Hogir Hirori.