Jau dešimtmetį Kaunas tęsia tradiciją ir Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną kviečia švęsti ištisą spalio mėnesį. Miesto sporto ir kultūros įstaigos bei muziejai garbaus amžiaus kauniečiams dovanos platų spektrą nemokamų veiklų ir pasirodymų. Štai ką senjorams parengė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus memorialinių muziejų tinklas – belieka išsirinkti ir registruotis.
Ekskursijos L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje (E. Fryko g. 14)
Spalio 22, 28 d. 12 val.
Išgirsite pasakojimus apie talentingus tarpukario kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūra bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią rudenėjančią Kauno miesto panoramą.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 22 99 67
Renginiai A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2)
Spalio 5, 12 d. 15 val.
Ekskursija „Pažintis su Kauno architektūros modernizmu“
Lankysitės pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės Adelės Galaunienės namuose veikiančioje architektūros parodoje „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“. Apžiūrėdami parodoje esančius eksponatus, klausydamiesi pasakojimo apie talentingą tarpukario architektą, inžinierių, interjerų meistrą Arną Funką ir vaikščiodami po jo suprojektuotą pastatą, stebėsite modernizmo architektūros bruožus, formas, susipažinsite su čia gyvenusiomis asmenybėmis.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95
Spalio 23 d. 14 val.
Edukacija „Baltų ženklai ir simboliai“
Turėsite galimybę sudalyvauti dailininkės Nijolės Jurkuvienės vedamoje ,,Meno laboratorijos“ edukacijoje ,,Baltų ženklai ir simboliai“. Jos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95
Spalio 30 d. 14 val.
Edukacija „Tapybos pleneras: natiurmortas“
Muziejus kviečia į dailininkės Nijolės Jurkuvienės vedamas „Meno laboratorijos“ edukacijas, kurių metu susipažįstama ir mokomasi įvairių kūrybos technikų. Šiame užsiėmime būsite supažindinami su dailės žanru – natiurmortu. Mokysitės sukurti daiktų ar gėlių kompoziciją, tapydami perkelti ją ant popieriaus lapo ir taip susikurti meno kūrinį.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95
Ekskursijos J. Zikaro namuose-muziejuje (J. Zikaro g. 3)
Spalio 21, 29 d. 12 val.
Ką tik po removacijos duris atvėrę J. Zikaro namai kviečia į ypatingus susitikimus, kurių metu susipažinsite su žmogaus, spinduliavusio kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrybą bandysite pažinti Lietuvos istoriją. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose ir mokiniuose didelę pagarbą žmonėms, – Juozui Zikarui.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 35
Lankymasis visuose renginiuose tik su Galimybių pasu. Be Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą.