Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinius kiekvienais metais papildo bent keletas tūkstančių vertybių. Tai yra viskas nuo smulkaus archeologinio radinio iki keliolikos tonų šarvuočio. Nedidelę dalį vertybių muziejus nuperka, dalį dovanoja Lietuvos kariuomenė ar kitos institucijos. Tačiau didelę dalį jų muziejui saugoti patiki privatūs žmonės, šeimos, įmonės, visuomeninės organizacijos.


Žmonės muziejui dovanoja brangias šeimos ar asmenines relikvijas. „Mes šiuos žmones laikome ne šiaip dovanotojais, o pačiais tikriausiais muziejaus mecenatais. Todėl ir kasmetinė mecenatų dovanotų vertybių paroda vadinasi „Už patikėjimą ir pasitikėjimą“, – rašoma muziejaus pranešime spaudai, kuriame pristatoma šių metų paroda ir jos akcentai.
1918-1940 m. laisvos Lietuvos ir išeivijos iš okupuotos Lietuvos istoriją atspindi keliolika įdomių vertybių. Tai yra Lietuvos Šaulių Sąjungos šaulės ir pedagogės Konstancijos Katiliūtės autentiška XX a. 4 deš. uniforminė suknelė, iškilaus Lietuvos diplomato Edvardo Turausko (1896-1966) apdovanojimai, Lietuvos kariuomenės kapitono Kazio Kauko (1905-1986) apdovanojimai ir asmeniniai daiktai. Apie kapitono K. Kauko gyvenimą ir jo daiktus muziejus pasakojo čia.
Eksponuojamas muziejui Vakauskų šeimos dovanotas XX a. 3-4 deš. Lietuvos kariuomenės kardas, pagamintas Vokietijoje.
Iš išeivijos į Lietuvą grįžo Šaulių sąjungos išeivijoje vado Mykolo Abariaus (1927-2022) apdovanojimai, Birutiečių draugijos išeivijoje XX a. 6-7 deš. nuotraukos.
Laisvos Lietuvos – okupacijų – Antrojo pasaulinio karo – išeivijos temas apjungia eksponuojami lėktuvo modeliukas ir uniformos rekonstrukcija. Muziejaus draugas britas aviatorius Mark Attrill pagamino lėktuvo “Hawker Hurricane” lėktuvo modelį. Tokiu lėktuvu Britanijos Karališkosios Oro Pajėgose Antrojo pasaulinio karo metais skraidė ir su naciais kovojo garsusis kapitonas Romualdas Marcinkus (1907-1944). Taip pat muziejui ponas M. Attrill dovanojo to meto britų oro pajėgų paradinės uniformos rekonstrukciją. Būtent tokią dėvėjo ir R. Marcinkus.
Šaltojo karo laikų ir atkuriamos Lietuvos kariuomenės reliktas – sovietų okupuotos Lietuvos žemėlapiai, išleisti JAV XX a. 8-9 deš. Šie žemėlapiai buvo vieni pirmųjų atkurtoje Lietuvos kariuomenėje ir pravertė kariuomenei kuriant savo topografiją. Apie juos ir kitas atsargos majoro Kęstučio Želnio dovanas muziejui plačiau muziejus pasakojo čia.
Apie atkurtą Lietuvos kariuomenę pasakoja ir Vytauto Paškausko pagamintas Lietuvos karinių jūrų pajėgų fregatos „Žemaitis“ modelis. Dvi sovietines fregatas „Aukštaitis“ ir „Žemaitis“ karinės jūrų pajėgos naudojo 1993-2008/2009 m. Paškauskų šeima muziejui dovanojo ir daugiau įvairių įspūdingų laivų modelių.




Parodoje taip pat eksponuojami du pistoletai. Vienas įteiktas Lietuvos kariuomenės kapitonui Majeriui Milevičiui (1958-2019), kitas 1994 m. dovanotas tuomet dar pulkininkui leitenantui Vytautui Jonui Žukui, 2014-2019 m. Lietuvos kariuomenės vadui. Mūsų dienų Lietuvos kariuomenės istorijos reliktas – Generolo Jono Žemaičio karo akademijos XXX laidos (2023 m.) kariūno Roko Jaručio žiedas ir antpečių ženklai.
Lietuvos bankas nuolat papildo muziejaus numizmatikos rinkinius naujomis proginėmis ir kolekcinėmis monetomis. Keletą jų galima pamatyti ir parodoje.
Paroda „Už patikėjimą ir pasitikėjimą“ veiks trumpai – iki gegužės vidurio.