Žurnalo archyvas

Tarp mitų ir neonų: „Godos 3.0“ šokio vizijos

8 balandžio, 2025, Organizatorių inf. | Naujienos

Kauno šokio teatras „Aura“ šiuolaikinio šokio gerbėjams parengė dar vieną šio sezono premjerą – šiuolaikinio šokio spektaklį „Godos 3.0“. Spektaklio režisierė ir choreografė – Nacionalinės premijos laureatė Birutė Letukaitė.

Balandžio 16 d. ir balandžio 30 d. Kauno kino centre „Romuva“, Balandžio 24 d. Menų spaustuvėje  Vilniuje, Balandžio 28 d. Ignalinos rajono kultūros centre bei gegužės 16 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre lauks dviejų dalių renginys: „Godos 2.0“ bei „Godos 3.0“.

„Godos“ – tai tęstinis projektas, kuris prasidėjo 2016-aisiais metais, bendradarbiaujant su Norvegijos choreografėmis Anne Ekenes ir Pia Holden (teatras „Panta Rei“, Norvegija). Norvegijos kūrėjų atspirties tašku tapo „godos“, interpretuojamos kaip „širdies daina“, tuo tarpu lietuviškosios dalies inspiracija – gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje.

D. Matvejev nuotr.

Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai.

Pirmoje renginio dalyje žiūrovai turės unikalią galimybę išvysti legendinį šiuolaikinio šokio „Auros“ spektaklį „Godos 2.0“.  Šis spektaklis publikai buvo pristatytas dar 2016-ais metais ir yra pelnytai laikomas vienu ryškiausių to meto šiuolaikinio šokio reiškinių Lietuvoje. Pasak teatro kritikės Deimantės Dementavičiūtės-Stankuvienės, „Godas“ galima įrašyti į pačių kūrybiškiausių „Auros“ spektaklių sąrašą. Šokio teatras su juo gastroliavo Norvegijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Turkijoje, Vokietijoje, Indijoje, Italijoje, Lenkijoje.

D. Matvejev nuotr.

Atkurtame spektaklyje trupė pakvies žiūrovą į praeities archetipais alsuojantį vizijų pasaulį, kuriame atsiskleis moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologinės būtybės, gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje.

Po pirmosios dalies, žiūrovų lauks antroji renginio dalis – premjera „Godos 3.0“. Tai artima ateitis, kurioje, nepaisant lyčių supanašėjimo, prasiveria buvę skirtumai ir emocijos. Čia futuristinio pasaulio vizijos persipins su šių dienų aktualijomis. Savęs ir savo tapatybės paieškos, vienatvė, poreikis būti grupės dalimi – emocijos, kurias patiria žmonės, netelpantys į tradicines lyčių sampratas. Ateities vizijose lyčių skirtumai nyksta, kaip ir konfliktai dėl jų. Futuristiniai žmonės tampa panašesni vieni į kitus.

Bilietus platina www.bilietai.lt