Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 16–18 dienoms

15 vasario, 2024, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 16

Lietuva švenčia, o Kaunas – ypač! Jau anksčiau publikavome išsamią Vasario 16-osios renginių ir idėjų programą, nes visko išties labai daug. Spauskite čia ir susidarykite asmeninį šventinį maršrutą.

ŠEŠTADIENIS, 02 17

Spektaklis „Lėlė, kuri didžiuojasi, kad turi „ė“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Šios interaktyvios edukacijos metu, mažieji ir didieji žiūrovai turės galimybę prisijungti prie dviejų keliaujančių teatro lėlininkų. Jie apkeliavę visą platųjį pasaulį, moka daugybę skirtingų kalbų, tačiau širdies gilumoje – jie visada buvo ir bus tikri lietuviai, o lietuvių kalba jiems – pati mieliausia! Nes kalba ši – nepaprasta…  Ji turi vieną stebuklingą raidę, kurios neturi jokia kita kalba pasaulyje. Ši raidė tai – „Ė“.

Su bilietais.

Skaitymų su šunimi įvadinis susitikimas, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Pagrindinis Kaniterapijos klubo vedamų skaitymų su šunimi tikslas – įkvėpti vaikus pamilti knygas ir skaitymą. Šuo yra puikus klausytojas, jis nekritikuoja skaitančių mažųjų, todėl vaikai atsipalaiduoja, tampa drąsesni ir labiau pasitiki savimi. „Įvadiniame susitikime kviečiame susipažinti su terapiniais šunimis, daugiau sužinoti apie skaitymus ir į juos užsiregistruoti. Skaitymai skirti 5–11 m. vaikams, tačiau įvadinio susitikimo dalyvių amžius neribojamas“, – kviečia biblioteka.

Nemokamai.

Roko Jurkaus debiutinio albumo „Mėlyno smėlio piramidės“ pristatymas, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Gitaristas Rokas Jurkus (g. 1999) vertinamas už jautrų muzikavimą ir vizionieriškas programas. Jis yra aktyviai koncertuojantis solistas, kamerinės muzikos atlikėjas, muzikos prodiuseris ir Kauno valstybinio muzikinio teatro orkestro narys. Muziejaus ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“ gitaristas pristatys pirmąjį Čiurlionio gitaros aranžuočių leidinį ir savo debiutinį albumą „Mėlyno smėlio piramidės“.

Su bilietais.

Išankstinė premjera: „Geležiniai gniaužtai“ (Iron Claw), 17:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Naujausias kino studijos „A24“ hitas – tikrais faktais paremta vienos šeimos užmojų, triumfo ir prakeiksmo istorija. Von Erichų šeimos galva – griežtas teksasietis, pasiryžęs padaryti viską, kad keturi jo sūnūs sporte pasiektų tai, ko pačiam nepavyko. Ambicijos tampa prakeiksmu – likimo išbandymai smogia vienas po kito, išjudindami broliškų santykių ir amerikietiškos svajonės pamatus, o šeimos namus paversdami kovos ringu. Kūrinys, kurį atlikėja Adele pavadino geriausiu matytu filmu, kelia ir griežto auklėjimo kainos klausimą.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 02 18

Opera-performansas „Saulė ir jūra“, įvairūs laikai
BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 6

„Saulė ir jūra“ – tai dainuojantis paplūdimys, kurį žiūrovai stebi iš viršaus – iš saulės perspektyvos. Menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinyje maudymosi kostiumėliais apsirengę atlikėjai deginasi, stato smėlio pilis, skaito knygas, žaidžia ir užkandžiauja, o atlikdami įprastas pliažo procedūras – dainuoja. Ryškioje vasaros dienos šviesoje pagaviai įgarsinamos skirtingų personažų mintys, gyvenimiški rūpesčiai, prisiminimai, kremo nuo saulės sudėtis ir ryto planai kepti kiaušinienę. Tačiau toks tingių atostogų paveikslas tėra nerūpestingas paviršius: laiko ir karščio veikiami kūnai slepia pabaigos nuojautą – Žemės ir žmonių laikinumą. Su švelnia ironija ir nerimo įelektrinta muzika „Saulė ir jūra“ pasakoja apie klimato kaitą, kūniškumą, visuotinį žmogaus ir planetos nuovargį.

2019 m. prestižiniu „Auksiniu liūtu“ Venecijos meno bienalėje įvertintas kūrinys laviruoja tarp daugybės žanrų – gyvo paveikslo ir instaliacijos, šiuolaikinės operos ir performanso, eksperimentinio teatro ir garso skulptūros. Pirmąkart Kaune – jei nespėjate savaitgalį, tai gal pirmadienį?!

Su bilietais.

09_Rugilės Bazdžiukaitės, Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ BLC verslo centre, 2024. Ilmės Vyšniauskaitės nuotr.

Paroda „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šiam tapytojui skirtas laikas buvo trumpas ir sudėtingas, tačiau kupinas žaižaruojančios kūrybos. Minėdamas 125-ąsias Antano Samuolio (1899–1942) gimimo metines, muziejus pristato dviejų dalių parodą, kuriai paskirkite daug laiko – bus itin malonu.

Pirmojoje – ne tik Samuolio kūryba nuo ankstyviausių iki paskutinių jo kūrinių, bet ir fotografijos, dokumentai, memorabilijos, pasakojančios apie tapytojo asmenybę, kūrybinę biografiją bei artimųjų žygius dėl jo atminimo įamžinimo. Antra dalis skirta Lietuvos menininkų ir žiūrovų pamėgtam kūriniui „Geltona moteris“ (1933). Tai merginos portretas, praaugęs šio žanro ribas, tapęs apibendrintu ir skausmingu epochos atspindžiu. Parodoje apie viską pasakoja fotodokumentika ir autentiški daiktai, čia sutiksite ir daugybę skirtingų kūrinio interpretacijų.

Su bilietais.

Išankstinė premjera: „Mūza“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Agnė Marcinkevičiūtės filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Sėkmės istorija, kai griūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį. Ši kino kelionė tarp Vilniaus, Paryžiaus, Budapešto ir Ženevos kartu su genialia Lietuvos pianiste atskleis filmo žiūrovams aukštosios muzikos pasaulio užkulisius bei grožį. Kelionėje lydės atviras menininkės pasakojimas, apie tai, ką reiškia laisvė, meilė, pašaukimas bei kokia buvo jos talento atskleidimo kaina.

Su bilietais.