PENKTADIENIS, 12 02
Dovo Lietuvninko ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
Kauno miesto valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Šio vakaro koncerto svečias – Čikagoje gimęs ir augęs Amerikos lietuvis Dovas Lietuvninkas. Nuo 2018 m. D. Lietuvninkas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris, aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose projektuose ir festivaliuose. Penktadienio vakarą skambės Antonín Dvořák, Ramūnas Motiekaitis, taip pat – lenkų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo koncertas trimitui ir orkestrui. „Weinbergo koncertą pasirinkau nes kūrinys, kaip ir pats kompozitorius, mano nuomone, yra nepelnytai pamirštas ar dar neatrastas, o aš mėgstu „apšviesti“ tokius tamsesnius mūsų repertuaro kampus“, – sako trimitininkas. Jam ir orkestrui diriguos Karolis Variakojis.
Spektaklis paaugliams „Kissmas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
„Mes nebesame paaugliai ir jau niekada nebebūsime, bet dar visai neseniai buvome ten, kur esate jūs. Spektaklis apie paauglystę, kaip vieną svarbiausių kismų žmogaus gyvenime. Kai kiekviena diena gali tapti iššūkiu apibrėžti save. Arba išlikti. Susitikime trumpiausioje stovykloj jūsų gyvenime. Mes žaidžiame, todėl tapsime Roku (16), Monika (15), Kotryna (15) ir Laura (14). Nuo miško iki kosmoso. Ką reiškia netekti draugo tuo metu, kai nieko svarbiau už draugystę nėra? Ką reiškia stebėti, kaip viskas tavyje ir aplink tave keičiasi, bet nieko negalėti dėl to padaryti?“, – kviečiama į spektaklį, kurio režisierė – Teklė Kavtaradzė. Spektaklis sukurtas Menų spaustuvės Jaunųjų scenos menininkų programos „Atvira erdvė‘20“ metu.
Emilijos Škarnulytės filmas „Kapinynas“, 18:30
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Apleistame Ignalinos atominės elektrinės, vadinamosios Černobylio elektrinės sesės, valdymo poste rangosi smauglys. Branduolinio reaktoriaus šerdis – monstras, gyvensiantis dar mažiausiai milijoną metų. Režisierė Emilija Škarnulytė nuo etruskų griuvėsių ir paskendusių miestų iki moderniausių požeminių saugyklų fiksuoja pastangas užkasti tai, kas nemiršta. Filme „Kapinynas“ iš skirtingų perspektyvų rodomas branduolinės technologijos poveikis ir energijos ciklas, primenantis amžinąjį sugrįžimą – dar vieną savo pačios uodegą ryjančią gyvatę.
Po filmo peržiūros vyks diskusija su režisiere.
„Dizaino Dienos“, 19:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
26-ąjį kartą grįžtančios „Dizaino Dienos“ – tai Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentų atstovybės „InDi“ organizuojamas renginys, skirtas padėti mados inžinerijos studentams bei kitiems jauniesiems dizaineriams išbandyti savo jėgas ir rasti vietą Lietuvos mados industrijoje. Dizaineriai renginyje bus vertinami už jų inovatyvumą, drąsą bei kolekcijos techninį išpildymą. Šiais metais komisiją sudarys stilistė Viltė Kinderavičiūtė, menininkė, mados dizainerė ir gyvenimo stiliaus ženklo „Bajoras“ įkūrėja Katrina Knizikevičiūtė-Bajoras, EQUA atstovė Žydrūnė Sasnauskaitė ir KTU dėstytoja dr. Virginija Daukantienė. Nugalėtojas bus apdovanotas tradicine auksine adata bei rėmėjų įsteigtais prizais.
„Ministry of Echology“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30
Laisvo aido ministrai į Kauną atveža naują albumą „Horizon“! Lagamine dešimt anksčiau dar neišleistų kūrinių, dalį jų jau girdėjote koncertuose, tačiau įrašinėjant ir jie keitėsi, kol nukeliavo savo kelią iki fiksuoto pavidalo. „Koncerto metu, be abejo, sugrosim ir ankstesnius savo kūrinius“, – žada grupė, jau esanti pakeliui į Žaliakalnį.
ŠEŠTADIENIS, 12 03
Kalėdinių atvirukų dirbtuvės, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115
Dirbtuvių dalyviai atvirukus kurs grafikos technika spausdindami presu karpinių, raižinių atspaudus, o taip pat pieš spalvotu smėliu. Dirbtuves ves menininkė Daiva Nevardauskienė.
Dalyvavimas nemokamas, vietų skaičius ribotas. Registracija į dirbtuves tel. (8 37) 34 62 98.
Paskaita „Juozo Grušo kelias į dramaturgiją“, 14:00
J. Grušo namai-muziejus, Kalniečių g. 93
Paskaita skiriama rašytojui, vertėjui, žurnalistui Juozui Grušui, kurio gimimo diena – lapkričio 29 dieną. Bene produktyviausias XX a. II pusės Lietuvos dramaturgas žymiausius kūrinius parašė būdamas jau gan brandaus amžiaus. Monumentalios jo pjesės išliko aktualios iki šių dienų: „Herkus Mantas“, „Meilė, džiazas ir velnias“, „Barbora Radvilaitė“. Kodėl kelias link dramaturgijos rašytojui buvo toks sunkus ir ilgas, aiškinsimės paskaitoje, kurią skaitys vyr. muziejininkas Juras Skinkys.
51-asis Kauno menininkų namų gimtadienis „Vi(t)ražas“, 18:00
V. Putvinskio g. 56-1
51-ojo gimtadienio šventę atidarys specialiai šiai progai sukurtas tarpdisciplininio meno kūrėjos Saulės Noreikaitės performansas, kur, jungiantis vizualiam menui su šokiu, naujai pažvelgsite į Kauno menininkų namus. „Muzika rūpinsis pirmą kartą Kaune koncertuosianti grupė „Liudmila“ – KMN salėje suskambs miegamojo estrados garsai, saldžiarūgštis popsas po skyrybų, šiek tiek blaškysimės tarp ‘teenage cool’ ir dėvėto haipo, slėpsimės terapinėje užuovėjoje ir gausime sintetinio detokso nuo apmaudo. Gimtadienio kulminacija – menininkės Marijos Nemčenko sukurtas objektas-tortas. Jis žymės pokyčius, kurie vyksta ne tik Kaune, bet ir visame pasaulyje“, – intriguojama kvietime.
Šeiko šokio teatro spektaklis „La CALASH La Latin-LT“, 19:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Spektaklyje susitinka du kontrastingi šokio pasauliai – sportinių ir šiuolaikinis. Iš šio susidūrimo gimsta nepatogios, komiškos ir net absurdiškos situacijos. Šis spektaklis sukurtas pagal „La CALASH La Latin“ – kūrinį, kurio premjera įvyko 1997 m. Danijoje ir choreografui Palle Granhøj atnešė tarptautinę sėkmę su daugiau nei 100 pasirodymų visame pasaulyje. 2022 metais kūrinys švenčia 25 metų jubiliejų. „La CALASH La Latin-LT“ yra sukurtas išskirtinai Šeiko šokio teatrui ir kartu su juo. Naujas spektaklis grindžiamas ta pačia idėja ir muzika, tačiau nauja choreografija, judesine medžiaga bei plėtoja partneringo diskusiją šokyje.
SEKMADIENIS, 12 04
Paskutinė diena: William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
William Kentridge – vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą pristato parodą Lietuvoje ir Kaune, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Mes neprisimename dalykų dėl daugybės priežasčių: galbūt tai buvo slepiama nuo mūsų, o gal mūsų galvos buvo perpildytos lengvesnėmis, labiau paguodžiančiomis mintimis, arba dėl to, kad neturime postūmio ieškoti ryšių tarp skirtingų savo ir kitų istorijų, – teigia menininkas, kviesdamas nebijoti užglaistyti atminties įtrūkius, kad aiškiau suprastume tiek dabartį, tiek patys save. Ši paroda – vienas svarbiausių „Kaunas 2022“ įvykių, kuruojamas projekto vadovės – Virginijos Vitkienės.
Paskutinė diena: paroda „Yoko Ono: Laisvės pažinimo sodas“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
PYoko Ono (g. 1933 m. Tokijuje) karjerą pradėjo XX a. šeštajame dešimtmetyje Niujorko avangardinio meno scenoje. Ji artimai bendradarbiavo su Fluxus judėjimo pradininku Jurgiu Mačiūnu. Performansuose ir kituose kūriniuose Yoko Ono kelia feminizmo judėjimui svarbius moters kūno, jos įgalinimo visuomenėje klausimus. Menininkės vardas taip pat neretai siejamas su pacifizmo judėjimu, neprarandančiu aktualumo ir šiandien. „Laisvės pažinimo sodas“ kviečia susipažinti su įvairialype Yoko Ono kūryba (konceptualaus meno kūriniai, instaliacijos, objektai, eksperimentiniai filmai, performansai, garso ir tekstiniai kūriniai) ir kartu mąstyti apie gyvenimo rimtį, žaismingumą ir vaizduotės galias.
Parodą organizuoja Šiuolaikinio meno centras kartu su šiuolaikinio meno muziejumi „Serralves“ (Portas, Portugalija) ir menininkės studija „Studio One“ (Niujorkas, JAV), o kuruoja ilgametis Yoko Ono bičiulis, Jurgio Mačiūno ir Fluxus judėjimo parodų kuratorius Jon Hendricks. Tai – 2020 m. „Serralves“ muziejuje eksponuotos parodos tąsa, specialiai adaptuota Kaunui, gimtajam Jurgio Mačiūno miestui. Paroda yra „Kaunas 2022“ programos dalis.
Filmas „Superherojai (Supereroi)“, 15:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Naujoji „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese juosta stebina savo jautrumu, tuo pačiu tiek pralinksmindama, tiek priverčianti susimąstyti.
Ana (aktorė Jasmine Trinca) – impulsyvi, kūrybinga, dinamiška ir daug žadanti dailininkė. Šiuo metu jos pagrindinis darbas – komiksų serialas laikraštyje, pasakojantis apie paprastus žmones, turinčius nors ir keistų, bet vis tik supergalių. Tokie netradiciniai superherojai. Markas (akt. Alessandro Borghi) – visiška Anos priešingybė: fizikas, tvirtai įsitikinęs, kad viskas gyvenime yra nulemta tvarkingų dėsnių ir užrašomų formulių.