Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 4–6 dienoms

4 lapkričio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 04

Garso terapijos programos „Vokologija – pagalba sau balsu“ pristatymas, 15:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Biblitekoje  svečiuosis džiazo atlikėja, muzikos terapeutė Laura Budreckytė, kuri pristatys garso terapijos programą „Vokologija – pagalba sau balsu“. Joje kurioje balso, muzikos, improvizacijos dermė padeda pažinti savo emocijas, išlaisvina iš streso ir nerimo. 

Garso terapijos programa ir kompaktinė plokštelė sukurta bendradarbiaujant su profesionalia kūrėjų komanda: Laura Budreckyte (kompozicija / vokalas), Richardu Baniu (klavišiniai), Vyčiu Nivinsku (kontrabosas), Tuomu J. Rasanenu (mušamieji / perkusija), Viliumi. Projektą organizavo Birštono viešoji biblioteka.

Sandros Petraškaitės-Pabst poezijos knygos „Kiaunės jaukinimas“ pristatymas, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Renginyje dalyvaus literatūrologė dr. Žydronė Kolevinskienė, knygos redaktorius, „Kauko laiptų“ leidyklos vadovas Viktoras Rudžianskas, knygos dailininkė Inga Paliokaitė Zamulskienė aktorė Nida Timinskaitė. Renginį moderuos literatūrologė prof. dr. Dalia Kuizinienė.

V. Rudžianskas sako: „Eilėraščių rinkinio „Kiaunės jaukinimas“ lyrinė subjektė vaizduojama esanti tarp dviejų kultūrų. Tai atsispindi kalbiniame lygmenyje, vartojant vokiečių kalbos žodžius, ieškant naujų prasmių, ir emociniame, kai prisiminimuose grįžtama į vaikystę, regint tėvus, namus, gamtos paveikslus.“

Ukrainos šiuolaikinio meno trienalės „UKRAINE! UNMUTED“ atidarymas, 18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

„Ukrainian Zriz“ – jau 15 metų Ukrainos šiuolaikinį meną užsienyje pristatanti platforma. Šiais metais projektas dėl karo ir sudėtingos padėties šalyje palieka meno parodos formatą ir tampa erdve mąstyti ir kalbėti apie Ukrainą bei Ukrainos kultūrą. 

„Atrinkdami trienalėje dalyvausiančius menininkus, domėjomės tais projektais, kurių žvilgsnis yra gilesnis  <…> Nors šie kūriniai galėjo būti sukurti ir prieš Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje, jie vis tiek gilinasi į tai, ant ko mes, ukrainiečiai, stovime, kokio masto yra mūsų patirtos traumos. Svarbu perteikti, kad ukrainiečių kultūra yra savarankiška, verta dėmesio ir gilesnio tyrinėjimo, o ne priedas prie „rusų kultūros“, kaip kadaise į ją žiūrėjo pasaulis“, – teigia vienas trienalės kuratorių Volodymyras Kaufmanas.

Reikalinga išankstinė registracija į atidarymą 

Andrii Dostlev ir Lia Dostlieva. „Licking War Wounds“

Filmas „Rūpintojėlis“ ir susitikimas su kūrėjais, 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Lietuviško siaubo filmo premjeroje dalyvaus režisierius Jonas Trukanas, su kuriuo diskusiją moderuos menotyrininkė, kino tinklaraščio „Cinema Bang Bang“ redaktorė Silvija Butkutė.

„Alkoholis, narkotikai, seksas svirne… Išleistuvės tokios, kokios ir turėtų būti. Klasiokai greitai išsiaiškina, jog ši sodyba turi savo istoriją. Čia, prieš 20 metų, tautodailininkas medžio drožėjas Algis išžudė visą savo šeimą… Vakarėlio įkarštyje tampa aišku, jog istorija ima kartotis“, – taip trumpai pristatoma šiurpiausia rudens premjera.

ŠEŠTADIENIS, 11 05

Paroda Kauno meno mokyklos 100-mečiui „Prieš… ir po 100 metų“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kauno meno mokykla 2022 metais mini 100 metų jubiliejų. Jam pažymėti skirta paroda „Prieš… ir po 100 metų“.

Paroda sudaryta iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniuose esančių Kauno meno mokykloje dirbusių pedagogų – menininkų kūrinių ir šiuo metų dirbančių ir kuriančių Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytojų – menininkų. Ekspozicijoje žiūrovams pristatomi kūriniai, sukurti beveik prieš šimtą metų ir dabar, jau po šimto metų, atskleidžiant kūrybinių principų kaitą ar panašumus plastikos ir technologiniuose sprendimuose. Žiūrovui siūloma susipažinti kaip aplinka ir kontekstas šimtmečio bėgyje keitė ir keičia meno suvokimą ir išraišką, kuri atsispirdama ir tęsdama Kauno meno tradicijas įsipina į pasaulio Didįjį Peizažą.

„Etnosodas“: švilpukų iš molio dirbtuvės, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Senovės lietuvių protėviai tikėjo, kad tam tikrų ritualinių judesių ir švilpynių skleidžiamo garso pagalba galima paveikti vėją ir prisišaukti lietų. Švilpynės ir jų pūtimo papročiai siejami su pačiomis seniausiomis – medžioklės, apeigomis ir kalendorinėmis šventėmis.

Dirbtuves ves tautodailininkė Inga Semaškienė. Užsiėmimo, kuris tinkamas visai šeimai, metu susipažinsite su keramikos pradmenimis ir pasigaminsite tradicinį lietuvišką švilpuką.

Užsiėmimas skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 3 metų. Renginys nemokamas, reikalinga registracija tel. (8 37) 45 74 65 arba el. paštu girstupis@kaunas.mvb.lt.

Premjera. Simfonija Č. Sugiharai „Nešantys šviesą“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Nešantys šviesą“ – tai didelės apimties muzikinis kūrinys, įkvėptas Chiune Sugiharos. Savo veiklą Antrojo pasaulinio karo metais Kaune vykdęs diplomatas nepritrūko drąsos ir besipriešindamas nacių režimui, rizikuodamas savo gyvybe ir karjera, išgelbėjo daugiau nei 6 000 iš Europos bėgančių žydų gyvybių, išduodamas jiems Japonijos tranzitines vizas, nors tam neturėjo Japonijos vyriausybės leidimo. Jo drąsa ir humaniškumas buvo neprilygstamas užuojautos pavyzdys didelės tamsos ir blogio metu.

Kūrinio autorė yra visame pasaulyje žinoma kompozitorė Lera Auerbach. Kartu su Kauno valstybiniu choru ir Kauno miesto simfoniniu orkestru pirmą kartą šį kūrinį klausytojams pristatys violončelės virtuozė Kristina Reiko Cooper. Diriguos Konstantinas Orbelianas.

SEKMADIENIS, 11 06

„Videoformes“ parodos, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kartu su „Kaunas 2022“ galerija kviečia pasinerti į tris videomeno instaliacijas, kurias pristato Prancūzijos festivalis „Videoformes“ ir kuratorius Gabriel Soucheyre. Be kitų patirčių, Regina Hübner atskleidžia kiek fantasmagorišką intymų mokslininko ir jo tyrimų objekto santykį, o Anne-Sophie Emard pristato skrupulingai renčiamą videoskulptūrą.

Souche – Anne-Sophie Emard – Galerie Odile Ouizeman 2018 – 3BD

„Jaunas lenkų kinas“: „Babilonas. Raportas apie karo padėtį (Babilon. Raport o stanie wojennym)“, 15:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Filme pavaizduota istorija remiasi 1982 m. gegužės 3 d. įvykiais Varšuvos gatvėse. Tą dieną milicija ir jos specialieji būriai žiauriai numalšino didžiausią per karo padėtį vykusią demonstraciją. Kaip ta diena atrodė, galėsime pamatyti taip pat ir filme panaudotų unikalių archyvinių kadrų dėka. Filmo scenarijus sukurtas pagal Mareko Nowakowskio knygą „Raportas apie karo padėtį. Kasdienybės užrašai“. Lenkijos Liaudies Respublikoje ilgiau nei pusantrų metų žmonėms teko gyventi ties skurdo riba, kovoti, kad išgyventų, kad gautų būtiniausių produktų, susidarius situacijai, kai, kaip rašė M. Nowakowskis, „valdžia pagriebė tautą savo geležinėmis letenomis ir ėmė smaugti“.

Lietuviška restauruota kino klasika „Marš,marš, tra-ta-ta!“, 16:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

„K.I.N.A.S. Panemunė“ tęsia filmų ciklą. Kiekvieną pirmą mėnesio sekmadienį čia rodoma restauruota lietuviška klasika. Raimundo Vabalo juosta – ekscentrikos ir bufonados kupina tragikomedija, satyrinis pamfletas, pliekiantis bet kokį šovinizmą, smulkių politikierių trumparegiškumą ir išorinę agresiją.

Registracija

Festivalis „Iš Arti“ ir Baltijos muzikos dienos. Atidarymo koncertas, 16:00
„Drobės“ fabrikas, Drobės g. 62

2017 m. susikūręs „Estijos elektroninės muzikos“ (EMA) ansamblis atlieka elektroninę kamerinę muziką ir siekia peržengti technologinius suvaržymus ir skatinti originalų muzikavimą, visapusiškai išnaudoti visas neįtikėtinai turtingas garso galimybes, kurias suteikia elektroniniai instrumentai.

Baltijos muzikos dienų festivalio koncerte „Virpėjimai“ ansamblis atliks eksperimentinės muzikos programą. Įvairiais elektroninės muzikos instrumentais suskambės kompozitorių Malle Maltis, Áki Sebastian Frostason, Alise Rancāne, Udo Kasemets, Doris Hallmägi bei lietuvio autoriaus (tikslinama) kūriniai.