PENKTADIENIS, 09 30
Kauno apskrities viešosios bibliotekos gimtadienis: skaitymo rekordas, 12:00
Nepriklausomybės a.
Kauno apskrities viešoji biblioteka mini savo 72-ąjį gimtadienį ir kviečia visus švęsti kartu! O geriausia dovana, kurią gali padovanoti bibliotekai – kartu pasiekti skaitymo rekordą. „Kviesime lankytojus, skaitytojus, literatūros, kultūros entuziastus, partnerius, kolegas ir visus visus, neabejingus bibliotekos veiklai, įsitraukti į masinį bibliotekos skaitymo rekordą“, – rašoma kvietime.
Daugiau informacijos ir visa gimtadienio programa: https://bit.ly/3S9WzWl
VDFF: „Branduolinė šeima (Nuclear Family)“, 19:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Vilniaus dokumentinių filmų festivalis vieši „Romuvoje“! Trevisui vaikystėje miegoti nedavė atominio karo baimė. Ją pavyko įveikti tik kartu su šeima nuvykus prie raketų šachtų. Praėjus 30 metų, po 2016 metų rinkimų JAV, ši baimė sugrįžo. Vyras problemą ryžtasi spręsti jau išbandytais metodais: pasiima žmoną, vaikus ir leidžiasi į apokaliptinę kelionę po JAV Vakarus. Stovyklaujant, plaukiojant, žaidžiant mini golfą peizažuose, pažymėtuose genocidu, niūriai dekonstruojamas Amerikos mitas: „Ginklu paimta žemė tampa ginklu, nutaikytu į visus.“
Skaityklos gimtadienis su Mesijumi, 19:00
„Green Buddha Tattoo“ studija, Naugardo g. 12
Pirmoji Lietuvoje (o greičiausiai ir pasaulyje) biblioteka tatuiruočių studijoje mini savo antrąjį gimtadienį. Šventės proga Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir „Green Buddha Tattoo“ dovanoja nemokamą Mesijaus pasirodymą.
Žygimantas Kudirka-Mesijus – elektroninės muzikos ir avangardinio repo balsas, viena drąsiausių, ryškiausių ir originaliausių figūrų Lietuvos muzikinėje scenoje. Jo koncertų metu geriau auga palmės, greičiau gyja žaizdos ir lėtėja senėjimo procesas.
Vilniaus queer festivalis „Kreivės“. Atidarymo trumpikės, 20:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Devintąjį kartą vykstantis Vilniaus queer festivalis „Kreivės“ renginius Kaune pradeda pristatydamas tris trumpametražius filmus iš festivalio konkursinės programos. Šių metų Kauno programoje nagrinėjamos kūniškumo, tapatybės, privatumo, santykio su savimi ir kitu temos. Queer patirtys čia skleidžiasi per intymų susitikimą, paslaptis ir pažeidžiamumą, taip dar kartą patvirtindamos asmeninės istorijos svarbą. Išsamią festivalio programą rasite www.festivaliskreives.lt.
Gimtadienio vakaras, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89
„Su nauju sezono atidarymu sutinkame ir mūsų (jau!) ketvirtąjį gimtadienį. Gimtadienius švęsti mes mėgstame, tad atėję į svečius tikrai nepasigesite šventinės nuotaikos, vaizdo ir šypsenų. Barą puoš A. Novikovo nuotraukų paroda (pamatę nuotraukoje save – gausite ją dovanų) bei AsurSura „Godo“ renginių vizualų paroda. Lauksime jūsų išsidabinusių ir pasiruošiusių vakarėliui“, – rašoma kultūros baro laiške-kvietime. Sveikinimai!
ŠEŠTADIENIS, 10 01
„Šančinės“, 12:00
Šančių pliažas ties Kranto 14-ąja g.
Jau aštuntąjį kartą grįžtanti bendruomenės šventė kvies į kūrybines dirbtuves, ekspedicijas, taip pat – atrasti aromaterapijos, masažo, pirties paslaptis. Žinoma, bus ir sporto, muzikos bei vaišių.
Paroda „Austinis menas – XX a. Europos ir Amerikos avangardiniai kilimai“, 12:00–16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Šios į Tarptautinio dizaino festivalio programą įtrauktos parodos tikslas – iliustruoti kai kurias svarbiausias XX a. meno tendencijas, pristatant reprezentatyviausius kiekvienos iš šiam laikotarpiui būdingų avangardo krypčių pavyzdžius. Ekspozicijoje galima išvysti menininkų Jean Lurçat, Jacques Borker, Laila Karttunen, Ivan Da Silva Bruhns, Louis Marcoussis, Ralph Pearson, Frankas Stella, Jean Burkhalter kurtus kilimus, taip pat kolekcininko Dainiaus Lanausko
1920–1955 m. laikotarpio dizainerių Jono Prapuolenio, Jono Virako, architekto Arno Funko kolekcinius baldus.
Parodos organizatoriai: Laura Bohne (Lietuva), Alberto Levi (Italija).
M.B. Norheim skulptūros „Šypsenos angelas“ pristatymas, 16:00
Liepų g. 7, Linksmakalnis, Kauno raj.
Šis meno kūrinys – ilgos ir prasmingos Linksmakalnio miestelio, jo istorijos bei kūrinio autorės bendrystės rezultatas. Šioje Kauno rajone vietoje nutūpsianti angelo skulptūra papildys čia pat įsikūrusį Angelų muziejų ir bendruomenei nuolatos primins apie iki šiol nueitą kelią, stiprinant bendruomeniškumą bei rūpestį gyvenamąja aplinka.
Prieš keletą metų italų šiuolaikinio cirko režisierius Roberto Magro atkreipė dėmesį į niūrią Linksmakalnio istoriją ir bendruomenės gyvenimą pavertė meno kuriniu.
„Kauno kantata“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Tai nepaprasta, žiūrovus įtraukianti muzikinė patirtis, sukurta specialiai Kaunui ir jį mylintiems žmonėms. Kompozitorius Philipas Milleris (Pietų Afrikos respublika) ir vizualių sprendimų menininkė Jenny Kagan (Didžioji Britanija) kviečia atsidurti Žalgirio arenoje įkurtame muzikos ir vaizdų labirinte, kuriame žiūrovas galės pats pasirinkti, kokį skambesį ar atlikėją klausytis, kokį reginį žiūrėti. „Kantatoje girdime daugybę balsų. Klausomės giesmių skirtingomis kalbomis ir skirtingose erdvėse. Čia susitikę patiriame harmonijos ir disonanso, kakofonijos ir tylos akimirkas. Ir tokias akimirkas, kai garsas tampa vienu“, – sako Philipas Milleris. Jo kūriniai šiuo metu taip pat skamba Kaune vykstančioje Williamo Kentridge‘o parodoje „Tai, ko neatsimename“.
Drive-in kino seansas: „Ilga istorija trumpai (Long Story Short)“, 20:30
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16
Visą savaitgalį Pramonės prospekte vyksta drive-in kino seansai. Šeštadienio vakarui – paprasta ir nuoširdi komedija, kuri nustebins ir prajuokins. Žiūrovus džiugins itin šmaikštūs pokštai ir charizmatiška aktoriaus Rafe Spall vaidyba. Rež. Josh Lawson.
SEKMADIENIS, 10 02
Paroda „Kauno ASORTI“, 10:00–18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Pašte vienu metu galite aplankyti net kelias parodas – Kauno architektūros festivalio ir porceliano simpoziumo, taip pat – šią, nukeliančią keletą dešimtmečių atgal. Tarptautinio dizaino festivalio programoje esanti ekspozicija yra 1984 m. Kaune Paveikslų galerijoje vykusios Respublikinės taikomosios grafikos parodos istorinė rekonstrukcija. Plakatai ir jų eskizai, įvairios pakuotės, prekių ženklų projektai, sukurti 1964–1984 m., pasakoja ne tik apie dizaino istorijos procesus, pačius kūrėjus ir jų darbus, bet savaip kalba apie laiką, tapatumą ir tvarumą.
Filmas „Vesper“, 13:15
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Viltis – tai, kas veda į priekį net tada, kai atrodo, kad pasaulis žlunga. Nualintoje žemės planetoje trūksta maisto. 13-metė Vesper nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą.
Lietuvoje kurtą filmą režisavo Kristina Buožytė ir Bruno Samper.
Premjera: „Nabukas“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91
1842 m. pirmąkart pastatytos Giuseppe Verdi operos siužetas pasakoja kaip Babilonijos karalius Nabukas užpuolė Jeruzalę, sugriovė Šventyklą, daugelį žydų išvarė į nelaisvę. Operoje skambantis vergų choras „Skrisk, svajone“ Italijoje tapo viena populiariausių melodijų, o ilgainiui pasmerktųjų, priespaudą kenčiančiųjų himnu. Kaunietiškasis aktualiai ir šiuolaikiškai interpretuojamas pastatymas (kartu su „Kaunas 2022“ liepą opera rodyta IX forte) atskleidžia tautos kovos su bet kokia priespauda ir išsivadavimo troškulio idėją ir nūdienos niūrių įvykių pasaulyje kontekste skamba itin reikšmingai ir paveikiai. Režisierius – Kęstutis Jakštas, muzikos vadovas ir dirigentas – Jonas Janulevičius.