PENKTADIENIS, 09 16
Landšafto dizaino festivalis „Magenta“. Pažintinė kelionė „Žaliasis maršrutas“, 12:00–16:00
Susitikimo vieta: „Kauno dokas“
Festivalis kviečia visus kartu su festivalio kuratoriais keliauti po Kauno miestą ir Kauno rajoną žaliuoju maršrutu ir susipažinti su geraisiais landšafto dizaino pavyzdžiais. Nuo privačių kiemų iki parko ant senosios upių gilinimo technikos, nuo uždaros spaustuvės poilsio zonos iki visuomenei nežinomo paslaptingo viešo sodelio. Nemokama ekskursija vyks autobusu. Registracija.
Akcija „Visa Lietuva šoka“, 18:00
Draugystės parkas
Kauno tautinės kultūros centras kviečia visus, mėgstančius tradicinius šokius, prisijungti prie akcijos „Visa Lietuva šoka“.
Atėjusieji bus kviečiami šokti visų Lietuvos regionų – aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir lietuvninkų – šokius. Mokantys mokys nemokančius, tad laukiami visi!
Festivalis „Išeities taškas“: Spektaklis „Baseinas be vandens“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Festivalis tęsia tradiciją Kaune rodyti LMTA studentų baigiamuosius darbus. Jaunasis režisierius Jonas Kuprevičius remiasi Mark Ravenhill kūryba. „Baseinas. Be vandens“ – savo paties santykį su menu nagrinėjančiam jaunam žmogui skirtas spektaklis. Pjesė kūrėjų interpretacijoje prabyla apie XXI a. jauną žmogų ir nagrinėja kolektyvinės kaltės ir pavydo temas. Spektaklis klausia, ar jaunas žmogus išties geba prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir už kuriamus tarpusavio santykius – čia kalbama apie tai, kiek tiesos nepasakome kitiems, kaip naudinga tą tiesą pasakyti, ją išgirsti bei kas nutinka, kai kas nors nutylima.
OÏDA IV, 19:00
Kauno centrinio pašto kiemelis, Laisvės al. 102, įėjimas iš E. Ožeškienės g.
Lūžtančios formos ir trapios struktūros – gal toks galėtų būti garso takelis rudens pradžiai, bus svarstoma jau ketvirtame eksperimentinės elektronikos renginyje OÏDA. Gyvai išgirsite Gana2 (LT), Mariją Rasą Kudabaitę (BE/LT), o Igor Babaiev (UA) pakvies į garso pasivaikščiojimą – pasakojimą iš fronto zonos.
Renginį pristato industrinės kultūros platforma „Matters“ ir Kauno menininkų namai. „Matters“ yra „Kaunas 2022“ programos dalis.
„PROmetėjas“: „Norėčiau būt paparčio žiedu“, 19:00
Ramučių kultūros cetras, Centrinė g. 26C, Ramučiai, Kauno raj.
Šiuolaikinio šokio sklaidos iniciatyva į Kauno rajoną atveža vieną šokio teatro „Aura“ spektaklių, kurio choreografiją sukūrė Bea Debrabant (Prancūzija).
Filmas „Įsimylėję gyvenimą (Une vie démente)“, 19:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Smagi, žavi porelė – Noemi ir Aleksas – pradeda galvoti apie vaiką. Alekso mama, ekscentriška galerijos savininkė, visaip kaip skatina juos paskubėti. Skatinimo būdai kasdien tampa vis keistesni, kol Aleksas suvokia, kad jo mama serga demencija. Taip vietoj naujagimio į poros gyvenimą įsiveržia visai kitokia sumaištis. Į jautrią temą pažvelgę nuoširdžiai ir su humoru, režisieriai Raphaëlis Balboni ir Anna Sirot pelnė aštuonis prizus nacionaliniuose Belgijos kino apdovanojimuose, įskaitant geriausio metų filmo.
ŠEŠTADIENIS, 09 17
Ekskursija „Vinco Ruzgo šviesos keliu“, 12:00
Pradžia prie Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, Vytauto pr. 52
Šiemet Lietuvos švietimo istorijos muziejus, o taip pat ir jame veikusi Centrinė mokytojų skaitykla – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos pirmtakė, švenčia 100-ąjį gimtadienį. Šia proga muziejus ir biblioteka sujungė jėgas ir kviečia pasivaikščioti savo bendros istorijos takais. Ekskursijos metu aplankysite pastatus Kauno centre ir senamiestyje, kur tarpukariu buvo įsikūrę muziejaus ir bibliotekos namai, išgirsite įdomiausias istorijas ir susipažinsite su Vinco Ruzgo, abiejų įstaigų įkūrėjo ir vadovo, tikro to meto šviesuolio, bibliotekininko, muziejininko ir pedagogo asmenybe. Ekskursiją ves gidė Ramunė Kerdokaitė-Vlasenkienė.
Į ekskursiją galite registruotis telefonu 8 650 41 018 arba el. paštu info@lsim.lt iki rugsėjo 16 d. Dalyvavimas nemokamas.
„Kultūrų sodas 2022“, 13:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33
Lietuvos tautinių bendrijų festivalis jau penktą kartą kvies dalyvius iš visos Lietuvos į pačią jos širdį. „Tautinių bendrijų ansambliai, meno kolektyvai, solistai, amatininkai, aktyvūs bendruomenių nariai ir visi kūrybingi įvairių tautybių žmonės, susiburkime kartu ir švęskime mūsų susitikimą daugiakultūriame sode su kūrybinėmis dirbtuvėmis, dainomis ir šokiais!“, – rašoma kvietime.
„Tim Freitag“ ir „Abudu“ koncertas, 19:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.
Visus vasaros mėnesius ir rugsėjį Kauno gyventojus ir svečius džiuginę koncertai Rotušės aikštėje atėjo į pabaigą. Šį grandiozinį Kaunas 2022 vasaros projektą rugsėjo 17 dieną uždarys muzikantų sekstetas iš Ciuricho ir viena sparčiausiai šiuo metu kylančių alternatyviosios muzikos grupių Lietuvoje.
Paroda „Konceptualizmo atspindžiai: įvietintas menas“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Parodoje pristatomos skulptūros, instaliacijos, videoinstaliacijos, teksto kūriniai atrinkti kuratorių Brigitte ir Danielle March specialiai galerijos „Meno parkas“ erdvėms, ypatingą dėmesį skiriant konceptualaus meno pionieriams – autoriams, savo inovatyviu požiūriu ar atrastu kūrybiniu procesu įgyvendinusiems pokytį, jų svarbiausiems, novatoriškiausiems – konceptualios ir postmodernios krypties kūriniams. Pristatomi menininkai: Myra Brooklyn, Ugo Dossi, Jean Le Gac, Morgan O’Hara, Antoni Muntadas, Patrick Raynaud, Daniel Schörnig, Timm Ulrichs, Lawrence Weiner.
Aleksoto šventė „Skrydis laiko erdve“, 14:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6
Kokia Aleksoto vardo kilmė? Koks buvo šios vietovės vaidmuo Kauno miesto istorijoje? Kur gyveno dvarininkai ir žengė Napoleonas? Kaip čia įsikūrė oro uostas ir botanikos sodas?
Turtingą Aleksoto istoriją vietos gyventojai ir „Fluxus Labas!“ kviečia atrasti teatralizuotoje muzikinėje kelionėje „Skrydis laiko erdve“. Meninė istorijos interpretacija, iliustruojanti skirtingus rajono laikmečius, apims ansamblių, solistų, aktorių ir šokėjų pasirodymus.
Festivalis „Išeities taškas“: Spektaklis „Nepalaidoti mirusieji“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Festivalis tęsia tradiciją Kaune rodyti LMTA studentų baigiamuosius darbus. Jaunasis režisierius Justinas Vinciūnas remiasi Jean-Paul Sartre kūryba. Pjesės veiksmas – antras pasaulinis karas, Prancūzijos rezistencinis judėjimas. Po nesėkmingos operacijos pagautų ir palėpėje uždarytų partizanų grupės laukia fiziniai bei psichologiniai kankinimai. Būtent ši ribinė būsena iškristalizuoja esmines jų baimes, bei aiškiai atskleidžia jų savigynos būdus. Atpažinti šio kūrinio aktualumą nėra sunku. Neminint dabartinio karo konteksto mus lydi nuolatinis nerimas įprasminti savo būtį.