„Viliuosi, kad 2022-aisiais netgi sprendimų priėmėjams yra leidžiama šokti, dainuoti ir lankytis vakarėliuose“, – baigiantis rugpjūčiui žurnalistams sakė Suomijos premjerė Sanna Marin. 36-erių moteris, nutekėjus tikrai linksmos nakties vaizdo įrašams, atliko narkotikų testą – jis buvo neigiamas. O politikę palaikančios moterys Suomijoje užtvindė socialinius tinklus savo vakarėlių įrašais.
Skamba ir juokingai, ir graudžiai, turint omenyje, kad dėl savo pramogavimo (ar jo pasekmių, tokių kaip nesantuokiniai vaikai ar didelės sąskaitos) joks didesnis didžiavyris pastaruoju metu nė nesiruošė aiškintis. Ir ne tik pastaruoju metu. Juk beveik prieš šimtą metų Emma Goldman kalbėjo apie tai, kad jei ji neturi teisės šokti, tai – ne jos revoliucija (citata tikrai netiksli, bet plačiai paplitusi ne tik internete ir itin dera Marin atvejui).
Taigi, 2022-ieji. Kai rankose laikysite šį žurnalą, Birštone, diskusijų festivalyje „Būtent!“, jau bus įvykusi Lietuvos kutūros tarybos inicijuota diskusija „Menas ir lyčių lygybė – atrodo ar yra?“ Renginio priežastys – ne tik pajamų iš kūrybos nelygybė, bet ir moterų dažniau patiriama diskriminacija, patyčios, seksualinis priekabiavimas. Visuotinio pripažinimo ir nacionalinio įvertinimo jos sulaukia 3,5 karto rečiau – tai įrodyta Lietuvos kultūros tarybos iniciatyva atliktame lyčių lygybės tyrime. Bet diskusija internete pasitikta vyrų komentarais, kad problemos jokios nėra. Jiems.
Todėl rugsėjį, pradėdamos aštuntąjį „Kauno pilno kultūros“ sezoną, mes ir toliau šokame. Šokame jau minėtai Emmai Goldman dedikuotame socialiniame centre „Emma“ ir visur kitur mieste, šokame kalbėdamos apie moteris parlamente ir moteris Marse, šokame ausdamos, piešdamos, fotografuodamos ir žiūrėdamos viena į kitą.
Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune, kai kur Vilniuje, arba skaitykite internete.