PIRMADIENIS, 06 27
Agnės Sedleckės piešinių paroda „Metai“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43
„Metai“ – pirmoji Agnės Sedleckės personalinė paroda. Eksponuojamos dvylika metų mėnesių istorijų, nupieštų akvarele ir tušu. Metai – laiko tarpas, praeinantis per 365 dienas, per 52 savaites, per 4 sezonus ir 12 mėnesių – ir taip metai iš metų… Tyrinėdama visus 12 mėnesių ir fantazuodama, autorė kiekvieną įasmenino, pavertė gyva būtybe su savo charakteriu ir pomėgiais.
ARTERIJA: antroji ekspozicija „Sugrįžimas“
Muitinės g.
ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalyvė. Kaip rašoma pristatyme, antroji paroda – apie „Sugrįžimą“: „Sugrįžimas – ne tik filosofavimas apie vaikystės svarbą meno priemonėmis. Taip pat tai labai konkreti, skausmu permerkta svajonė apie karo atimtus namus, prarastus artimuosius, apie trapią viltį tai susigrąžinti. Apie norą grįžti į tikrovę iki karo, staiga tokią geidžiamą, bet, žinoma, nebepasiekiamą it vaikystė.“
Dirbtuvės „Laiškai kitam krantui“, 20:00
Šančių paplūdimys
Dirbtuvių ciklas yra socialinio upės žaidimo „UPYNĖS: Kitam Krante“ dalis. Įvairiuose Kauno krantuose vyksiančių dirbtuvių metu bus ieškomi nauji kūrybiški būdai pažvelgti į kitą upės krantą bei kuriami įvairūs originalūs kitam krantui dedikuoti laiškai ir siuntos, dalyviai gaus „Upynės kvitus“, su kuriais rugpjūčio mėnesį upių paštu galės gauti siuntą iš kito kranto!
ANTRADIENIS, 06 28
Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“, 10:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ proga galerija „Meno parkas“ pristato meno pasaulio ikonos Marinos Abramović parodą „Būties atmintis“. Pasak M. Abramović instituto direktoriaus Giuliano Argenziano, paroda pasižymi unikalia forma: pirmą kartą ji surengta kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių autorės performansų dokumentacijų ir filmų.
Daniele Buccio fortepijoninės muzikos rečitalis, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Birželio 28, 29, 30 ir liepos 3 d. pianistas, M. K. Čiurlionio muzikinių rankraščių tyrinėtojas profesorius Daniele‘is Buccio (Italija) kviečia klausytojus į išskirtinį fortepijoninės muzikos 4 koncertų rečitalį, dedikuotą Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Programoje skambės Ludwigo van Beethoveno ir Franzo Liszto simfonijos.
Festivalis „Pasaulis skamba“: Grupės „Kuunatic“ koncertas, 19:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12
„Kuunatic“ muzikinė koncepcija – fantazija! Merginų trijulė įkvėpimo semiasi iš Mėnulio, būtent ten jos atrado visiškai kitokį požiūrį į būgnijimą, pulsuojančias boso linijas ir atmosferinius sintezatorių garsus, kuriuos jungia su tradicinių japoniškų instrumentų sąskambiais. Praėjusiais metais klausytojus pasiekė debiutinis jų albumas, kuris ne tik tyrinėja ir neria į eksperimentus, bet ir įsimena savo dainingumu bei melodijomis. Kaune „Kuunatic“ pasitiks ne mažiau įdomus lietuvių muzikinio šaršalo trio „shishi“.
TREČIADIENIS, 06 29
Vasaros galerija: Viktorijos Eizentaitės tapybos darbų paroda „Karvių metafiziniai potyriai“
K. Donelaičio g. 16
Kauno apskrities viešoji biblioteka ir kavinė „Kultūra“ kviečia į parodą ant laiptų. Viktorija dalijasi: „Kai kiaulės skraidys, tikriausiai dangumi ims sklęsti ir karvės. Pirmojo vaizdinio realizmas akivaizdus, tačiau jame jau matosi šiokios tokios fantasmagorijos žymės. Norint išgryninti idėją, sudedami, perdengiami du karviški subjektai, jų skirtybės taip pašalinamos, o grynoji karvės idėja ima viešpatauti.“
Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų, 12:00
J. Zikaro g. 3
Ekskursijoje susipažinsite su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą).
Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 84 335
Šokio spektaklis „Aldona Gustas | (M)eilės (m)eilėse“, 19:00
BLC, V. Putvinskio g. 53
Šokio teatro AURA ir Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO pasirodymas įkvėptas žinomos išeivių menininkės Aldonos Gustas kūrybos ir eilių.
„Pažaislio liepų alėjos vakarai“. „Vestuvės“ (rež. O. Koršunovas), 19:00
T. Masiulio g. 31
„Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės, viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos“, – rašoma spektaklio anotacijoje.
„Romuvos“ lauko kinas: „Murena (Murina)“, 23:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Julija su tėvais gyvena į rojų panašioje Kroatijos saloje, bet jaučiasi lyg spąstuose. Ją erzina nuolat dėl nepasisekusios karjeros besiskundžiantis tėvas. Erzina ir motina, akivaizdžiai engiama tėvo, bet negebanti jam pasipriešinti. Vienintelė vieta, kur Julija jaučiasi laisva, yra jūra; matyt, todėl, kad įkūnija galimybę pabėgti. Sykį merginos gimtojoje saloje apsilanko senas tėvo draugas ir buvęs darbdavys. Jis priklauso kitam – tam Julijos geidžiamam – pasauliui, ir ji kiek įmanydama pasistengs ten patekti. Antonetos Alamat Kusijanović filmas Kanų kino festivalyje apdovanotas „Auksine kamera“ už geriausią debiutą.
KETVIRTADIENIS, 06 30
Parodos „Menas ir pinigai“ atidarymas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Lito 100-mečiui skirtoje parodoje lankytojų laukia daug netikėtumų: sužinosite, kokie santykiai siejo Juozą Zikarą su prezidentu Antanu Smetona ir Jonu Basanavičiumi, kodėl pirmieji litų banknotai vadinti „mėlynmargiais murzinaisiais“, kodėl paskolos lakštai buvo parduodami „priverstinai“, ką pinigų gamyboje reiškė pantografo išradimas, kokį kelią turėjo nueiti dailininkas, kad jo projektas taptų pinigu.
Festivalis „Audra“: Midori Takada & Gaudė: „Silent Birds“, 20:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28
Birželio 30-ąją Kaune, VDU Didžiojoje salėje, įvyks Midori Takada ir bei vietos sutartinių ansamblių „Gaudė“ ir „Devynragė“ bendro projekto „Silence Birds“ pasaulinė premjera. Tai kūrinys, kuris gimė visiškai neseniai ir neatsitiktinai – Midori Takada, Viena iš ambient ir minimalizmo muzikinių stilių pradininkė, moderniosios Japonijos muzikos ikona, jį sukūrė galvodama apie Rusijos agresijos nusikaltimus Ukrainoje. Paukštis japonų atlikėjai – laisvės simbolis, kurio skleidžiamas giesmes ir garsus ji atkurs pasitelkusi tradicines lietuviškas ir japoniškas sutartines.
Festivalis „Audra“: naktinės perklausos, 22:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
Du vakarus iš eilės, trečiadienį ir ketvirtadienį, temstančio miesto peizaže, ant Mykolo Žilinsko dailės galerijos fasado išryškės audiofestivalio „Banguoja“ vizualizacijos. Naktinės perklausos metu renginio organizatorius „Nepatogus kinas” pristatys naktinę audio programą po atviru dangumi. Skambės tikros ir intymios istorijos identiteto, migracijos, ekologijos ir kitomis temomis. Tarptautinių ir vietos audio menininkų kūrinius galėsite išgirsti originalo kalbomis per belaides ausines, o jų subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis tirps su naktimi susiliejančiose projekcijose.
Visą festivalio programą, kurioje – parodos, muzika, poezija, dirbtuvės, NFT ir kitos veiklos, rasite čia.