Kino namai „Romuva“ kviečia kinu besidominčius vaikus gegužės ir birželio savaitgalius praleisti prasmingai. Jau šį savaitgalį prasideda nemokama jaunimo mainų programa, kuri sujungia du miestus – Kauną ir Luką (Lenkija), suteikdama jauniesiems kino entuziastams galimybę pažinti kino meną iš arti.
Kiekvienuose dviejų dienų savaitgalio mainuose susitiks po 10 vaikų iš Kauno ir 10 vaikų iš Luko (Lenkija) miestų. Programa pristatys kino istoriją – nuo sustabdyto kadro animacijos technikos panaudojimo iki šiuolaikinių audiovizualinių technologijų. Jaunieji dalyviai kurs dekoracijas, animaciją, reportažus, o panaudodami žaliąjį ekraną patys taps savo filmukų veikėjais. Taip pat dalyviai lankysis specialioje ekskursijoje, kuri kvies išgirsti apie kino istoriją Kauno mieste, aplankyti daugybę anksčiau čia veikusių kino teatrų lokacijų bei pažinti tarpukario architektūros ypatybes.
„Jaunimo mainų programą sudarėme atsižvelgdami į dalyvių amžių. Pirmuosiuose užsiėmimuose dviejų dienų kūrybinis darbas susijungs į bendrą projektą – žinias. Dalyviai bus kviečiami sukurti išgalvotas žinias apie įsivaizduojamas vietas, mistines būtybes ir svajonių įvykius. Taip jie galės išbandyti įvairias video kūrimo technikas: nuo filmavimo, iki animacijos, scenarijų rašymo, vaidinimo ir kitas“, – pasakojo kino namų „Romuva“ edukacinių programų vadovė Gailė Makutėnaitė.
Mainų programos Kaune vyks gegužės 14–15 d. ir 28–29 d. (10–12 metų vaikams) bei birželio 11–12 d. ir 18–19 d. (15–17 metų vaikams). Visi atrinkti dalyviai po užsiėmimų Lietuvoje rudenį vyks kino meno patirties semtis iš Lenkijos menininkų. Tad išvis jaunimo mainų programoje galės sudalyvauti po 40 vaikų iš Lietuvos bei Lenkijos. Programa kvies išbandyti savo jėgas kuriant kiną bei geriau pažinti Kauno ir Luko miestus. Jaunimo mainų programos dalyviams bus suteikiamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė, užkandžiai) bei finansuojamos kelionės ir nakvynės išlaidos iš Lietuvos į Luko miestą.
„Manau, kad jaunimo mainai yra visapusiškai praturtinanti patirtis, nes siekiant visaverčio, abipusiu dialogu pagrįsto, buvimo kartu, svarbu išsiugdyti tarpkultūrines kompetencijas ir vertybes, atveriančias kelią pagarbai, supratimui ir individualumo raiškai. Tikime, kad šie mainai yra ne tik susipažinimas su kino edukacija, tačiau tai ir užmegztos tarptautinės draugystės bei naujos patirtys“, – mintimis apie projektą dalinosi „Romuvos“ kultūrinių projektų vadovė Indrė Mikelaitytė.
Jaunimo mainų ciklas yra projekto „Įstrigę celiulioide — kinas kaip socialinės integracijos priemonė“ dalis, kuris finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo „Interreg“ V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.
Projektą organizuoja: Luko kultūros centras, Kauno kino centras Romuva“.