PENKTADIENIS, 04 29
Rūtos Oginskaitės paskaita „Patrauklaus teksto užkulisiai“, 13:00
VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7
Rūta Oginskaitė – kultūros žurnalistė, teatro ir dokumentinio kino kritikė, knygų autorė. Dirbo savaitraščiuose „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, dienraštyje „Lietuvos rytas“, redagavo internetinę svetainę menufaktura.lt. Šiuo metu bendradarbiauja su Lietuvos šokio informacijos centru redaguodama svetainės dance.lt straipsnius. Patirties bagažas – ne vien recenzijos, pokalbiai, knygos, bet ir redaguoti kitų autorių tekstai.
Ekskursija „Pėsčiomis po Panemunės istorines vietas“, 17:00
Ekskursijos pradžia Vaidoto g. 9
Panemunės dvaro ir miestelio istorija siekia 16 a. 19 a. pabaigoje–20 a. pradžioje Panemunė tapo carinės Rusijos Kauno tvirtovės dalimi, o tarpukariu čia įsikūrė Lietuvos Karo mokykla ir kariūnų pulkai. Aukštoji Panemunė 1933 m. pripažinta kurortu, čia pastatytos sanatorijos, vilos, gyveno Lietuvos kariuomenės elitas. Jei susidomėjote, kviečiame kartu su knygų „Aukštosios Panemunės istorija“ ir „Dviračiais po Aukštąją Panemunę“ autore, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinio vedėja Daiva Nevardauskiene pakeliauti istorinėmis ir lankytinomis Panemunės vietomis.
Mariaus Povilo Elijo Martynenko tekstų skaitymai „Pirmas pasimatymas“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka mini 97-ąjį gimtadienį ir kviečia į Mariaus Povilo Elijo Martynenko tekstų skaitymus. Renginio metu Elijas kviečia į pirmą pasimatymą su greitai pasirodysiančia knyga ir jos tekstais. Susitikimas, kurio metu autorius ketina jaudintis, atvirauti ir stengtis negaišti brangaus publikos laiko. Nuo paskutinio išlindimo viešumon praėjo daug laiko ir prisikaupė įvairių turinių, kuriais norisi dalintis. Renginio metu galima reikšti pretenzijas, keltis klausimus, garsiai abejoti savimi ir kitais. Įėjimas nemokamas. Išėjimas susitarimo reikalas.
Renginys – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programos dalis.
Koncertas „Amžinoji klasika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Daugiau nei šešiasdešimt metų gyvuojantis, vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų mūsų šalies kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras Kaune svečiuosis kartu su filharmonijos publikai jau žinomu dirigentu iš Lenkijos Janu Miłoszu Zarzyckiu. Jų parengta programa nuties tiltus tarp XVIII a. Paryžiaus, Berlyno ir Vienos – miestų, kuriuose darbavosi žymiausi to meto kompozitoriai, kurių kūriniai skambės šio vakaro koncerte.
„Kaunas Jazz“. Kęstutis Vaiginis ir Avishai Cohen Big Vicious (Izraelis, JAV), 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Nepamirškite, kad penktadienį ir šeštadienį džiazo fiesta vyksta Nepriklausomybės aikštėje!
Balandžio 29-ąją vakarą pradės Kęstučio Vaiginio kvintetas. Jo lyderis – vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos džiazo saksofonininkų, pasižymėjęs ir gausiais projektais su užsienio atlikėjais.Tarp jų – ir su „Kaunas Jazz“ viešėjusiu gitaristu Hernanu Romero, su kuriuo K. Vaiginis yra surengęs koncertų daugelyje Lietuvos miestų.
Vakaro kulminacija taps iš Izraelio kilusio džiazo muzikanto, visame pasaulyje gerai žinomo trimitininko Avishai Coheno pasirodymas. Tel Avive gimęs muzikantas daug metų gyvena ir kuria Niujorke, yra muzikavęs su daugybe Amerikos džiazo žvaigždžių ir grojęs su įvairių sudėčių kolektyvais.
ŠEŠTADIENIS, 04 30
Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos
Maironio lietuvių literatūros muziejaus inicijuotas festivalis skirtas visiems – nuo pačių mažiausiųjų iki juos atlydinčių senelių, nes čia linksminsitės žygiuodami parade, šiek tiek bijosite siaubo kambaryje, galėsite padėti žaislų ligoninėje, aktyviai sportuosite ir pažinsite miestą orientaciniame žaidime, klausysitės istorijų prie rašytojų skulptūrų, šoksite literatūrinėje diskotekoje. Ir, žinoma, sutiksite pačius populiariausius Lietuvos vaikų rašytojus!
Japonijos dienos WA. Tradicinės japonų šventyklos Mikoshi nešimo ritualas, 13:30
VDU, V. Putvinskio g. 23
Mikoši (jap. Mikoshi) yra nedidelė medinė nešiojama šintoizmo šventyklėlė, tarnaujanti kaip transporto priemonė dievybėms, kurias gabena po to rajono gatves. Taip norima šventyklėlės viduje laikinai apsigyvenusiai dievybei parodyti, kaip gyvena žmonės, prašyti gero derliaus (pavasarį) arba dėkoti už jį (rudenį). Nešiojimas vyksta labai greitai ir energingai, o į šią šventę susirenka visa bendruomenė. Šįkart Jūsų lauks išskirtinė galimybė sudalyvauti nuotolinėje transliacijoje su Japonijoje esančia šintoizmo šventykla Bizen no Kuni Sojagu, kurios dievybė laikinai apsigyvens Mikošyje, keliaus Kauno gatvėmis ir susipažins su vietine bendruomene. Kviečiame prisijungti ir kartu nešti Mikošį!
Eisena keliaus nuo 14 val. maršrutu: V. Putvinskio g. 23, Vienybės a., Daukanto g., Laisvės al. iki Muzikinio teatro, tuomet iki Soboro ir atgal pro fontaną, Daukanto g., Vienybės aikštę į V. Putvinskio g. 23.
Japonijos dienos WA. Aoi Yamaguchi paskaita „Teptukas ir aš“, 15:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 312 auditorija
Nuo tada, kai Aoi Yamaguchi, būdama 6 metų, paėmė savo kaligrafijos teptuką, ji ieško savęs per būtent per jį. Po daugelio studijų ir meistrystės metų ji atrado, kad kaligrafija jai yra saviraiškos forma. Keliaudama po pasaulį su savo teptuku, ji yra ir savo balso, poezijos, vizijų, muzikos, kultūros paveldo ir tapatybės kelionėje. Kelionėje, kuri palieka ilgalaikius pėdsakus tuščiuose popieriaus lapuose.
Pristatydama savo naujausius darbus, Aoi anglų kalba pasidalins istorijomis apie savo teptukus ir jų keliones kartu.
„Į namus (Homeward)“. Labdaros seansas Ukrainai, 16:00
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Rytų Ukrainoje žūsta Krymo totorius Nazimas, po Krymo okupacijos išvykęs tarnauti savanoriu. Tėvas Mustafa atvyksta į Kijevą, norėdamas pasiimti mirusiojo sūnaus kūną ir išgabenti į Krymą ir ten palaidoti pagal musulmonų tradicijas. Kartu su kūnu jis į kelionę pasiima ir jaunesnįjį sūnų Alimą, kuris nesiryžta prieštarauti tėvo valiai ir vyksta kartu. Ši kelionė nebus lengva nei tėvui nei sūnui, tačiau ji padės abiems geriau pažinti ir suprasti vienas kitą.
Režisieriaus Narimano Alievo filmas „Į namus“ buvo pasiūlytas, kaip Ukrainos geriausias pilnametražis filmas 92-uosiuose „Oskarų“ apdovanojimuose, nominuotas Kanų kino festivalyje.
Kviečiame vietoj bilieto pirkimo pasirinktą sumą paaukoti nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Grynus pinigus bus galima aukoti renginio metu. Jie bus perduoti Ukrainos organizacijai „Sugrįžk gyvas“ („Повернися живим“).
Filmų programa „TRUMPAS KINAS. Viskas apie mus“, 18:30
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
„TRUMPAS KINAS. Viskas apie mus“– trumpametražių filmų programa, kviečianti pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus gyvenimus. Penkiose lietuvių kino kūrėjų istorijose apstu komiškos ir sukrečiančios realybės atspindžių, artumo paieškų, kasdienių pralaimėjimų. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su susvetimėjusia šeima. Filmai buvo pristatyti Venecijos, Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.
„Kaunas Jazz“: Artūras Anusauskas trio ir Hamilton de Holanda Trio Plays Jobim (Brazilija)
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Nepamirškite, kad penktadienį ir šeštadienį džiazo fiesta vyksta Nepriklausomybės aikštėje!
Balandžio 30-ąją festivalyje koncertuos Artūro Anusausko trio. Žymaus Lietuvos džiazo pianisto, kompozitoriaus, pedagogo A. Anusausko suburtoje grupėje groja žinomi Lietuvos muzikantai, atliekantys originalias jo kompozicijas. Trio atliekamoje muzikoje labai daug vietos skiriama individualioms improvizacijoms bei atlikėjų kūrybiškumui. Spontaniškumas ir preciziškas muzikos atlikimas – puiki dovana festivalio „Kaunas Jazz“ klausytojams. Vakarą tęs unikalus svečias iš Brazilijos – Hamiltonas de Holanda, kurio išskirtinis muzikinis kelias yra sulaukęs daug melomanų dėmesio visame pasaulyje. Virtuozas iš Rio de Žaneiro groja „bandolim“ – dešimties stygų instrumentu, artimu mandolinai.
SEKMADIENIS, 05 01
Paroda „Tarp dviejų / Į(si)žiūrėjimai“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Parodoje dalyvauja 12 Japonijos ir 7 Lietuvos menininkės. Kuratorės – dr. prof. Hiroko Watanabe (Japonija) ir Odeta Žukauskienė (Lietuva). Parodos metu siekiama pristatyti šiuolaikinio meno tendencijas Japonijos ir Lietuvos tekstilėje, analizuoti šių kultūrų raiškų skirtumus ir panašumus bei puoselėti ilgalaikį Japonijos ir Lietuvos tarptautinį bendradarbiavimą. Lietuvos ir Japonijos tekstilės meną sieja tvirti dalykiniai ir profesiniai ryšiai, artimas šiuolaikinės tekstilės, grįstos giliomis tradicijomis, supratimas. Š
Filmas „Trys šeimos (Tre piani), 15:30
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54
Mamos dienos proga Kino namai „Romuva“ dovanoja nemokamą filmo seansą. Nemokamus bilietus į filmą bus galima atsiimti nuo šeštadienio kino teatro kasoje.
Gražiojoje Romoje viename daugiabutyje gyvena trys šeimos, kurių likimo vingiai primena Almodóvaro ir Farhadi filmus. Garbių teisėjų poros sūnui sukėlus mirtiną autoįvykį, sudūžta fasadinė šeimos idilė. Kitame aukšte pagyvenusios poros paslaugumas jauniems kaimynams kelia įtarimų, privedančių prie rimtų – bet ar pagrįstų? – kaltinimų. O ką tik pagimdžiusi motina skęsta vienišumo jūroje. Kanų Auksinės šakelės laureato Nanni Moretti naujausias filmas – tai jaudinanti melodrama apie kaltės, atleidimo ir naujos pradžios svarbą.
Kariliono muzikos koncertas „Motinos meilė“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Sekmadieniais į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos koncertai, kuriuos atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta. Gegužės 1 d. vyks koncertas, skirtas motinos dienos proga.
Varpų muzikos koncerto „Motinos meilė“ programa:
V. Paltanavičius „Tau, mano mamyte“, A. Dvorak „Melodija, kurią mane išmokė mama“, J. Brahms Op.49 No.4 Wiegenlied („Lopšinė“), R. Schumann Dichterliebe („Poeto meilė“), L. Delibes Flower Duet („Gėlių duetas“), F. Chopin „Valsas“ op. 69, No. 2. Koncerto pabaigoje skambės kūriniai prof. Lionginui Abariui atminti.